Apartamenti me qera.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bessa
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  68
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Talking Apartamenti me qera.

  Receta Gatimi

  APARTAMENTI ME QERA.

  Nje biznesmen i martuar takohet me nje vajze te bukur, dhe pasi u ngjit
  muhabeti, pranon qe te kaloje naten me te per 500 dollare. Te nesermen
  ne mengjes, biznesmei i thote vajzes qe nuk ka mjaftueshem para me vete,
  por e siguron qe do ti nise nje cek, duke e konsideruar pagesen si "Qera
  per apartamentin"

  Kur shkon ne zyre, biznesmeni pendohet, duke menduar se gjithe
  eksperienca qe kish kaluar nuk ja vlente per 500 dollare, i nis vajzes
  nje cek prej 250 dollaresh, me shpjegimin e meposhtem:

  E nderuar Zonje: Gjeni bashkelidhur nje cek prej 250 dollaresh per
  qerane e apartementit. Nuk po ju nis shumen per te cilen rame dakort,
  sepse kur e mora apartementin tuaj me qera, une kisha idene se:

  1) Apartamenti nuk ishte perdorur me perpara

  2) Apartementi kishte mjaftueshem nxehtesi

  3) Apartamenti ishte i vogel dhe do me bente te ndihesha rehat.

  Sidoqofte, pashe se apartamenti ishte perdorur shume ne te shkuaren, nuk
  kishte thuajse fare nxehtesi, dhe ishte shume, po shume i madh.

  Me te marre shenimin, vajza i ktheu cekun 250 dollaresh, me shenimin
  perkates:

  I nderuar Zoteri,

  Se pari, nuk arrij te kuptoj se si prisni qe nje apartament kaq i bukur
  e me kaq cilesi te rrije bosh per nje periudhe kaq te gjate kohe.

  Sa i perket nxehtesise, ka nxehtesi sa te duash, por duhet te dish se si
  ta ndezesh.

  Ne lidhje me hapsiren, apartamenti eshte ne fakt me permasa normale, por
  nese ju s'kemi mobilje te mjaftueshme per ta mbushur, ky nuk eshte faji
  im.

  Ju lutem nisni qerane per te cilen rame dakort, ose une do te detyrohem
  te kontaktoj pronaren e shtepise ku ju rrini per momentin.

  Ceku 500 dollaresh erdhi te nesermen

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Hahaha shume e fort kjo

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Ha ha ha Shume e bukur kjo!

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  e forte qeka, fjale me te vertete te lidhura me kuptim.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ermal Mamaqi vendos tė largohet nga “Apartamenti 2XL '' !!
  Nga labja nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 28-02-2013, 05:26 PM
 2. Dhome/shpi me qera ne Paris
  Nga Roalba nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-12-2012, 05:33 PM
 3. Jap me Qera: Jepet me Qera Vile 3-kateshe
  Nga ReniX nė forum Shitje, Blerje, Jepet me Qera
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-11-2012, 04:57 PM
 4. Apartamenti 2XL VS Portokalli
  Nga labja nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 08-04-2012, 08:32 PM
 5. Si mund te thyej kodet e DVD te mara me qera ne videoteke
  Nga argent nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 09:56 AM