Mund te urresh nje person qe e ke dashur shume?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 4 1234 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 79
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Zemer Mund te urresh nje person qe e ke dashur shume?

  Receta Gatimi  Cili eshte raporti midis dashurise dhe urrejtjes! A eshte e zevendesueshme dashuria me urrejtjen?

  Mos valle ajo qe ngelet eshte veēse nje pasion i venitur! Besoj se kjo teme ka shume per te diskutuar, ēfare mendimi keni?

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bessa
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  68
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ndosha urrejtje momenti une kur jam ndar nga i dashuri im e urrejta boten jo vetem ate por me kohe fillova ti mendoj gjerat me ndryshe,dhe tani nuk eshte se e dua por as nuk e urrej,mudohem qe ti mbaj vetem gjerat e bukur ne mend dhe gjerat qe i urrej tek ai ti harroj,per ate e konsideroj si kujtim te bukur.

  Por dicka tjeter kisha per te then e kunderta e kesaj nga urrejtja ne dashuri.
  I dashuri ime aktual ndoshta ka qen armiku me i madh qe kam pasur ndonje here ne jete jam vetem 18 vjec nuk kam shume armiq andaj,ai cdo fjale timen e ka kundershtuar,cdo here kemi pas mospajtime gjithmon,dhe e urreja me shpirt aq shume e urreja sa mendoja tere naten cka ti beje kur ta shof,cilat fjale do e lendonin me shume,dhe ne pushime e veres u takuam nuk kishte njeri tjeter vetem une me familje dhe ai me familje,zbulova nje njeri krejt tjeter,qe filloj te me pelqej dhe duke kaluar koha me te dhe ta dashuroj.Kur kemi ardhur ne Prishtine askush nuk ka besuar ate cka ka pare me sy une me armikun time qift.

  Jeta eshte e bukur andaj jetone cdo cast.

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13
  Urretja, fjale e rende, nje ndjenje negative, edhe per vet personin, mendoj se eshte nje humbje kohe!

  Per sa me perket dhe per eksperiencat e mia, ne jeten time kurr nuk kam urryer mbas nje dashurie, thjesht duhet kuptuar qe dicka qe lind pakontroll edhe mund te perfundoi ose shuar ashtu sic fillon!!!

 4. #4
  ceshtja eshte se sa kuptohet nga te dy palet qe ajo qe lindi ishte pa kontroll apo e sajur. Gjithmone ka te beje me konceptet e personave dhe sa i kuptojne te tjeret.
  Eshte e vertete qe dicka qe lind dhe shuhet.

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  per mendimin tim jo. eshte e pamundur qe dashuria, te pakten ne planin personal, te kthehet ne urrejtje. ndoshta ajo mund te shuhet si ndjenje, por kjo nuk do te thote qe vendin e saj e ze urrejtja. nqs dikur ke arritur te duash dike, eshte e pamundur ta urresh ne te ardhmen.

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga girl08 Lexo postimin
  per mendimin tim jo. eshte e pamundur qe dashuria, te pakten ne planin personal, te kthehet ne urrejtje. ndoshta ajo mund te shuhet si ndjenje, por kjo nuk do te thote qe vendin e saj e ze urrejtja. nqs dikur ke arritur te duash dike, eshte e pamundur ta urresh ne te ardhmen.
  jam plotesisht me mendimin tend. dashuria e vertete nuk kthehet ne urrejtje !

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e zbulusja
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  58
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jo eshte nje gje qe kur nuk mund ta besh gjithe ate dashuri qe ke ndaj ti nuk mund ta shenderosh ne urrejtje

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e briken
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  tiran
  Postime
  115
  Reputacioni
  11
  perne shqiptaret eshte shum e let te urrejme se te dashurojm,
  kjo eshte rralitet ose keshtu mendoj un?

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e erlin
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Mendoj se sh gjera varen nga shkaku dhe menyra e ndarjes. Persa i perket urrejtjes, mendoj qe eshte kalimtare per shumicen e njerezve.

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk mendoj qe nje njeri qe e ke dashur shume ta urresh sepse akoma ka dsashuri ne mes edhe pse jane ndare

 11. #11
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Them qe dashuria mund te kthehet ne urrejtje por vetem per nje kohe . Si une psh
  urreja me gjithe shpirt. Pastaj kjo urrejtje me duket se u
  kthye ne indiference ...Gjithessi kjo varet nga rrethanat .

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e waloni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  43
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  se besoj qe mund ta urrej :S ndoshta se kam perjetu dashurin e vertet :S e spo di tash .. ndarje tlehtaa jan kon:S haaahhaha

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e xekrri
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  18
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  se besoj se mund te urresh dikend qe e ke dashur,por krejt mvaret nga rrethanat e krijuara ne hapsiren kohe

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  me pak fjal ESHTE E PAMUNDUR...KURR

 15. #15
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Se besoj vetem nese te sjell deri ne ate mos saqe mallkon diten e njohjes...

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e mengjesor
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  11
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  jo smund ta urresh kurre, nese vertete e ke dashur me zemer smund ta urresh kurre sado qe te ka lenduar.

 17. #17
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mengjesor Lexo postimin
  jo smund ta urresh kurre, nese vertete e ke dashur me zemer smund ta urresh kurre sado qe te ka lenduar.
  pajtohem me mendimin tend

 18. #18
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga xekrri Lexo postimin
  se besoj se mund te urresh dikend qe e ke dashur,por krejt mvaret nga rrethanat e krijuara ne hapsiren kohe
  gjithashtu pajtohem em mendimin tend

 19. #19
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Jeta ka vertetuar se nje dashuri kaq e madhe mund te kthehet ne urrejtje. Nuk e di se cilet faktore mund te luajne rol ne kete ceshtje por personalisht besoj se Po, mundet!

 20. #20
  i/e rregjistruar 10% Maska e Miri Club
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Kosova
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Nje person qe e ke dashur me te vertet,nuk munde qe ta urresh.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 4 1234 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 02:24 PM
 2. Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 16-10-2012, 08:52 PM
 3. Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 04:40 PM
 4. Hilton me tė dashur tė ri
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2010, 11:26 PM
 5. Nuk mund te postoj me shume se 3 imazhe ne forum
  Nga Rovi nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-06-2008, 09:37 AM

Etiketat pėr kėtė Temė