Dy fjale per dashurine!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 43
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Zemer Dy fjale per dashurine!

  Receta Gatimi  Pershkruajeni dashurine me fjalet e tua!

  (shkruani me shume se dy fjale apo fraza mbi dashurine)

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bessa
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  68
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Dashuria... eshte jete, shijoje
  Dashuria... eshte enderr, endrroje
  Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
  Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
  Dashuria... eshte tradheti, mesohu me ta
  Dashuria... eshte detyre, plotesoje
  Dashuria... eshte pasuri, ruaje
  Dashuria... eshte loje, luaje
  Dashuria... eshte mister, zbuloje
  Dashuria... eshte fat, perfitoje
  Dashuria... eshte avanture, kujdes
  Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te
  Por dashuria... eshte dashuri, lufto per te


  Nuk e di kush i ka shkruar po jane fjalet qe mund ta pershkruajn pak sa

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Perse jemi si dy brigje deti, nga njeri tjetri gjithmone te ndare, naten ndertojme ne enderr nje ure, ndersa diten mbetemi te huaj si me pare....

  Me ka mare malli te shoh me sy, me ka mare malli te rri me ty, me ka mare malli buzen ta shijoj, jo se e kam puthur ndonjehere, por dua ta provoj.


  sikur te mos ekzistonte dielli sdo te ekzistoshe ti po te mos ekzistosh ti sdo ekzistoj as un po te mos ekzistoshim ne sdo te ekzistonte as dashuria

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  dashuria eshte ndjenja qe i fal bukuri jetes, eshte ajo qe na mban gjall. eshte gjeja me me vlere qe zoti i fali njeriut.


  une dua nje fjale, te lutem ma thuaj
  une dua nje zemer, te lutem ma ruaj
  une dua ata 2 sy, te lotojne per mua
  une dua ato buze, te me puthin vetem mua
  une dua jeten, ta jetosh me mua

  dashuria lind me nje shikim,
  zmadhohet me nje buzeqeshje,
  lulezon me nje puthje,
  dhe shkon me nje lot

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  fraza dashurie !

  E preva gishtin, te pragu i shtepis, doli gjaku i kuq , simbol i dashurise !

  1000- i njof , 100- i shof, 10- i mendoj , 1- e dashuroj

  Nese prej meje mendja s’te hiqet,
  Nese per mua zemra te digjet,
  Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
  Se do te vij ngadal qe te them TE DUA


  Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
  Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
  Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
  Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

  Sa here ti me vjen prane meje,
  Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sim

 6. #6
  Dashuria eshte si rakia,po pati shume sheqer te ze koka.

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  E bukur ajo jotja shoku tanku...

  ja dhe nje nga mua, duke gerrmuar file te vjetra, nuk e di autorin por ju uroj lexim te kendshem.


  ----
  Love story

  Ngado si i cmendur te kerkoj derisa te gjej,
  Ne shtrat deshiroj te te mberthej,
  e te abuzoj dua me ty…….

  Kenaqem kur ethshem klithma leshon,
  me dritherima perpelitjesh deri ne renkim.

  S’ndalem derisa zotit t’i lutesh,
  S’rreshtem deri sa ne gjunje te shoh
  T’ pergjerohesh qe me ty ti jap fund.

  E ne fund kur fuqite te te kene lene,
  e drobitur, e per disa jave e raskapitur,
  e lumtur do jesh qe me ty mbarova pune.

  Me gjithe dashurine e shpirtit...

 8. #8
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!


  Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal ngrohtesi,
  Nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje!


  Sa shume ngjan deti me nje dashuri.
  Hyn dhe s'dihet , ne del prap prej tij!
  C'i ngjan dashuris ky det i teri ,kenaq mijera vete
  e paguan vec njeri....

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e briken
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  tiran
  Postime
  115
  Reputacioni
  11

  Thumbs up

  Ēfarė ėshtė dashuria? Unė mendoj se askush nuk e di tė vėrtetėn pėrshkak se ajo ėshtė njė ndjenje shumė subjektive. Po tė mė kishte pyetur mua dikush para katėr viteve rreth pėrkufizimit tė dashurisė, pėrgjigjja do tė merrte njė drejtim krejt tjetėr. Dashuria ėshtė besim, ėshtė shpresė, ėshtė forcė. Fjala dashuri pėrfshin shumė fusha tė jetės: dashuria ndaj nėnės, ndaj shokut, ndaj jetės, ndaj vetvetes, ndaj bashkėshortit/es, etj. Gėzimi mė i madh ėshtė kur tė dashurojė dikush. Ėshtė njėra prej gjėrave mė hyjnore tė njerzimit, ėshtė gjendja mė e ėmbėl qė ekziston. Me mijėra kėnga dhe libra mundohen ta kapin dashurinė me fjalė, por njė njeri i cili nuk e ka pėrjetuar atė nuk mundet ta dijė se ēfarė forcash e ēfarė gjendje gėzimi ajo tė servir. Jeta pa dashuri ėshtė njė vdekje e ngadalshme dhe e tmerrshme. Unė do tė preferoja njė jetė pa bukė se kjo ėshtė njė sigurim pėr njė vdekje tė shpejtė.

  Me respekt Brikeni

  Dashurin Kush e solli, nga erdhi, ē`farė paraqet dhe kur lindi? E di unė e din ti por edhe ajo. Pėr ne dashuria ėshtė njė gjė e grandioze, por mė tregoni o miqet eim se sa e madhe qenka dashuria, ndoshta mė e madhe se bota apo galaksia qė na rrethon? E unė tė them se nuk ėshtė aq e madhe sa pėrshkruhet nė libra apo kėngė.Dashuron, tė dashuron e pastaj, pastaj ēka? E marton apo tė marton, tė largohet apo i largohesh, e lėndon apo tė lėndon e nė fund mbetesh ti, ti dhe vetėm ti.Elita 5 thot se dashuria ėshė diēka tjetėr, e ēka tjetėr pėrveē njė emocioni mori Mike qė ndoshta nesėr largohet por ndoshta edhe qėndron... Disa mundohen ta zbulojnė apo shpikin nocione apo termin Dashuri, disa tė tjerė humbin kohė me statistika tė shumta se kush ėshtė adhuruesi mė i madh i dashurisė... po ua them unė, ėshtė ai, ai qė dashuron pa interes.


  Me rrespekt Brikeni

 10. #10
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Hapi syte, mos i mbyll,
  Ti je diell, une jam yll,
  Kur ti qesh, une jam ze,
  mos mendo se do te le,
  kur ti qan, une jam lot,
  s'te nderroj me asnje ne
  BOTE


  ika me shpejtesi prej teje.
  nga nxitimi harrova zemren.
  ne vend te saj kisha marre dhembjen.


  kam frike te mbyll syte, se s'te shikoj.
  kam frike te te shoh, se mos bie ne dashuri.
  kam frike te bie ne dashuri, se vuaj.
  kam frike te vuaj, se vdes.

 11. #11
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  dashuria eshte si vera, sa me shume kalon koha aq me e mire behet...

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e zbulusja
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  58
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dashuria eshte diqka qe duhet diqka qe ndjehet madje thell ne shpirt qe te bene te ndjehesh i plot fuqishem

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e briken
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  tiran
  Postime
  115
  Reputacioni
  11
  Dashuria ėshtė njė eksperiment kimik ku dy substanca te ndryshme ne bashkepunim me njera-tjetren japin njė lloje helmi te domosdoshem pėr jeten

 14. #14
  i/e rregjistruar 10% Maska e waloni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  43
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Kukuuu qka koka dashuriaaa ju i that krejt :S

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e djalikeq
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Koplik, Shkoder
  Postime
  97
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Djali Keq O.T.R - Nese sont vdes

  Edhe nese sonte vdes,
  Sme jet zhig per asgje tjeter,
  Edhe ne parajs do te pres,
  Dashuria ime e vjeter.

  Shum e shum femra takova
  veq ti n..zemer me ke mbet,
  Ti je gjeja me e bukur
  Qe mka ndodh mua ne kete jete.

  Vers 1:

  Nuk me dhimbset jeta fare,
  pasi i putha buzt e tua,
  une nga varri do te zgjohem,
  po t..me thoshe ti: “Te dua”.

  E kujtoj qdo qast me ty,
  Ne at vjesht puthjen e pare,
  prej ather e dua shiun,
  une dhe ti jem te pandar.

  Chorus :

  Edhe nese sonte vdes,
  Sme jet zhig per asgje tjeter,
  Edhe ne parajs do te pres,
  Dashuria ime e vjeter.

  Shum e shum femra takova
  veq ti n..zemer me ke mbet,
  Ti je gjeja me e bukur
  Qe mka ndodh mua ne kete jete.

  Vers 2:

  Nuk e di se a je engjull,
  pa kuptim kur gjerat s..ndodhin,
  qdo levizje e trupit tend,
  me ben qe ta humb kontrollin.

  Tkam dhurat nga i madhi Zot,
  Me ke lidh me buzte tua,
  behem skllav i dashuris,
  per ty vetem se te dua.

  Chorus :

  Edhe nese sonte vdes,
  Sme jet zhig per asgje tjeter,
  Edhe ne parajs do te pres,
  Dashuria ime e vjeter.

  Shum e shum femra takova
  veq ti n..zemer me ke mbet,
  Ti je gjeja me e bukur
  Qe mka ndodh mua ne kete jete.

  Vers 3:

  Kur pushon mbi gjoksin tim,
  ndjej qetsin e gjith kesaj bote,
  ne qdo vend kah shkoj, ku gjindem,
  me percjell aroma jote.

  Sonte thell ne zemren time,
  Emrin tend kam tetovuar.
  Pa nje fjal un do te vdisja,
  per kta sy te tu - te shkruar.

  Chorus :

  Edhe nese sonte vdes,
  Sme jet zhig per asgje tjeter,
  Edhe ne parajs do te pres,
  Dashuria ime e vjeter.

  Shum e shum femra takova
  veq ti n..zemer me ke mbet,
  Ti je gjeja me e bukur
  Qe mka ndodh mua ne kete jete.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 16. #16
  i/e rregjistruar Maska e isgazepi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Tmos dashurosh nga frika semos po vuan esht sikur te mos lindesh nga frika perte jetuar.

 17. #17
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po une sdi ta pershkeruai dashurine une theme ? si , no ? pere dashurine dy fiale :me te shkurtra si keto nuke ka.
  'po .jo.?

 18. #18
  i/e rregjistruar 10% Maska e florib
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  I hope to go in Paradise and to stay with angel and you`re LOveee

 19. #19
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  cmenduri , jete

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e skot
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  naten dua ta perjtoj
  se cdo enderr me ty shikoj,
  zoti me fali nje engjell qe je ti
  une te fala zemren time me dashuri

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 1438
  Postimi i Fundit: 20-05-2013, 03:39 PM
 2. Gjeni fjale me dy shkronjat e fundit te cdo fjale
  Nga Alb-Angel nė forum Arkivi Forumit
  Pėrgjigje: 1460
  Postimi i Fundit: 13-02-2008, 11:53 PM
 3. Gjeni fjale me dy shkronjat e fundit te cdo fjale
  Nga ingal nė forum Arkivi Forumit
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 21-06-2007, 07:04 PM
 4. Gjeni fjale me dy shkronjat e fundit te cdo fjale
  Nga EMAUS nė forum Arkivi Forumit
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 04-06-2007, 09:10 PM
 5. Gjeni fjale me dy shkronjat e fundit te cdo fjale
  Nga EMAUS nė forum Arkivi Forumit
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 30-05-2007, 07:36 PM

Etiketat pėr kėtė Temė