Aplikimi i Shqipėrisė, BE: Nuk ju mirėpresim tani


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Aplikimi i Shqipėrisė, BE: Nuk ju mirėpresim tani

  Receta Gatimi
  BrukselMe gjithė vrullin e qeverisė shqiptare pėr tė aplikuar si vend kandidat, deri mė tani asnjė sinjal pozitiv nuk duket nga Brukseli. Ministri i Jashtėm ēek, Karl Schėvarzenberg, ka deklaruar gjatė njė takimi me homologun shqiptar Lulzim Basha, sa pėr momentin BE-ja ėshtė nė krizė ekonomike, dhe se njė kėrkesė nga Shqipėria pėr t’u bashkuar me kėtė union, nuk do tė ishte e mirėpritur.

  Schėvarzenberg ka pėrdorur njė fjalor letrat, duke i thėnė Shqipėrisė, se rruga e saj drejt BE-sė, pėr momentin nuk ėshtė shumė e mirėpritur. “Shqipėria ėshtė e ftuar tė bėhet anėtare e Bashkimit Evropian. Nėse ju do mė ftoni nė shtėpinė tuaj, unė e pranoj ftesėn, por nėse nė atė moment janė ēarė tubat dhe shtėpia noton nė ujė, ju nuk do jeni shumė mikpritės. Nga kriza ekonomike, BE-ja ėshtė si njė shtėpi e mbushur me ujė. Pra, nxirrini vetė konkluzionet”, - tha dje ministri ēek pas takimit tė Trojkės Evropiane me Shqipėrinė.

  Pėr kundėr kėsaj, ministri Basha dukej mė optimist se kurrė, duke premtuar pėr standarde nė zgjedhje, qė megjithėse tė rėndėsishme pėr BE-nė, pėr momentin unioni ka tė tjera halle qė e shqetėsojnė nga brenda. “Hapi tjetėr nuk varet nga ndonjė presidencė, ajo varet nė konsensusin e 27 vendeve anėtare, tė cilat duhet tė ndezin dritėn jeshile. Jemi qartėsisht tė angazhuar pėr standardet e zgjedhjeve mė 28 qershor”, - u shpreh Basha.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Dhe kesaj radhe na shkoi dem, por me kete qeverri nuk kane per te na pranuar asnjehere!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Identikiti i rimelit...rendesia....aplikimi...
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-08-2013, 11:25 PM
 2. Tableti i LG-sė me Android, jo tani pėr tani
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 11:44 AM
 3. BE: Po kėrkesės sė Shqipėrisė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2009, 07:17 PM
 4. Tani pėr tani Volkswagen mban fronin, jo Toyota
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 09:22 PM
 5. Aplikimi pėr nė BE, brenda Qershorit
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-03-2009, 09:20 AM