Bosnje, 12-vjeēarja pret tė bėhet nėnė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Bosnje, 12-vjeēarja pret tė bėhet nėnė

  Receta Gatimi  Pak ditė pasi qė i publikua lajmi se djaloshi nga Anglia, Alfie Patten, u bė babė me 13 vjet, opinioni nė Bosnje e Hercegovinė ėshtė shokuar nga njė rast i ngjashėm, i cili ndodhi nė afėrsi tė Dobojit.

  12-vjeēarja Lj.S., nga fshati Ostruznja, afėr Dobojit, deklaroi se pėr disa muaj do tė lind njė foshnje, kėshtu qė pret se do ta fitojė epitetin e nėnės mė tė re nė botė.
  Vajza jeton nė njė lidhje jashtėmartesore me 24-vjeēarin Dalibor Marinkovic, nga Karavlasi, afėr Dobojit, ndėrkaq rastin policisė ia lajmėroi nėna e saj 34-vjeēare, Mira Stankovic, e cila pėrveē saj ka edhe shtatė fėmijė tė tjerė, njoftojnė mediat nė BeH.

  Me tė kuptuar se i kishte lajmėruar nėna e saj, ēifti iku pėr njė kohė dhe u fesh nė pyllin afėr fshatit Karavlasi. Pas kėsaj, nėna e vajzės sėrish u shfaq nė polici, duke thėnė se po e tėrhiqte denoncimin.
  Policėt menjėherė kryen bisedat e nevojshme me tė miturėn dhe me Daliborin, megjithėse nuk ia dolėn qė t’i bindnin pėr ta ndėrprerė lidhjen e tyre. Ata deklaruan se sė bashku jetonin “me pėlqimin e prindėrve, se janė tė lumtur dhe se mund tė jetonin pa ndihmėn e askujt”.

  Nė policinė e Dobojit pohojnė se Dalibor Marinkovic ka kryer njė vepėr penale ngase jeton me njė tė mitur, edhe pse tani policia nuk ka asnjė bazė pėr arrestimin e tij.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  nuk eshte per tu cuditur , nga injoranca cfare nuk ndoth

 3. #3
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  po marrin kot keto njerezit. nuk i dihet se deri ku do arrij kulmi

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Pakujdesi cdo gje mund te ndodhi ,por sme duket ndonje gje e keqe qe policia te marri masa per djalin pavarsishte se vajza eshte e mitur,por mund te jete e zhvilluar dhe e gatshme per te sjedhe nje femije ne jet.

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Pakujdesi cdo gje mund te ndodhi ,por sme duket ndonje gje e keqe qe policia te marri masa per djalin pavarsishte se vajza eshte e mitur,por mund te jete e zhvilluar dhe e gatshme per te sjedhe nje femije ne jet.
  Cfare po thua? 12 vjece eshte e gatshme per te sjelle femije? Ky eshte kulmi... Sa e zhvilluar mund te jete? Thjesht i kane ardhur mestrunacionet kaq!
  Ca familje mund te ndertoje nje femije 12 vjec, eshte kulmi! Familjen nuk e ndertojne dot dhe ata qe po vene 30 e jo me, pu pu pu, me ka ik truri....

  Mos leshoni gjera te tilla... mos u beni pre e dogmave te tilla qe megjithese e vogel mund te ndertoje familja, asaj nuk i jane krijuar mire kockat, eshte akoma ne zhvillim. Nuk duhet te na duket dicka normale ne asnje menyre, mos lejoni qe tju prishe shoqeria dhe bota ku jetojme. Dmth pas nja dy vitesh do dale ndonje femije 9 vjec shtatzene do themi ska gje gjera qe ndodhin.

  Nuk di cfare te them.

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  O EMAUS n"varet ajo mund te jete 12vjece por zhvillimin mund ta kete si nje 25 vjecare ne kohet e sotme femrat sidomos zhvillohen shume shpejt,ti ke femra qe jane ne moshe 16 vjece dhe zhvillimi eshte si nje 26-27 vjece,per sa i perket mbajtjes se femijes ne shkrimin siper ata dekloronin se mund te jetonin pa ndihmen e askujt me nje fjale une e kuptoj qe jane ne gjendje,gjithsesi dhe une dakort jam me ty sepse eshte shume e vogel per te pritur nje femije,por ketu ne Shqipri p.sh (arrxhit i themi ne) ne ate moshe lindin dhe e kane krejt normale.

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e Elviss
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  8
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Nuk ėshtė gjė pėr tu quditur ne ditet e sotme gjithqka po ndodh mund te ndodh edhe diqka e pa pritur se kjoo nuk duhet quditur pse nje vajz 12 vjeqare pret per te lindur dhe smundet aii burr te denohet nese vajza ka pranuu qe te keet mardhenje seksuale me nje njeri te moshes madhore

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  po ajo eshte minorene more, eshte femije, me car guximi thua qe e ka pranuar dhe ska asgje te keqe. Arrin te kuptosh ti se ajo deri ne moshen 18 vjecare nuk ka te drejte te mare asnje vendim themeltar pa firmen e prinderve.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ncncnccnn qkas po ndodh kohve te fundit Fmija me ba Fmi hmmmm

 10. #10
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Sigurisht qe nuk eshte aspak e kendshme te degjosh se nje 12-vjecare eshte bere nene, sidomos me nje 24-vjecar, por tashme kane ndodhur aq shume raste te tilla, saqe nuk habitem me. Femra, deri ne moshen 21-vjecare, nuk ka aftesite e duhura per te rritur nje femije, te pakten keshtu eshte opinioni i mjekeve.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Adriana Lima bėhet nėnė
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-02-2011, 12:56 PM
 2. Itali, bėhet nėnė nė moshėn 54-vjecare
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-12-2010, 09:28 PM
 3. Grindet me burrin, 38-vjeēarja pret damarėt
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-04-2010, 08:03 PM
 4. Bolivi, 10 vjecarja behet nene
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-01-2010, 08:40 PM
 5. Nėna mė e vogėl nė botė sėrish bėhet nėnė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-12-2009, 12:56 PM