Djaloshi Sheh nė Terr


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Djaloshi Sheh nė Terr

  Receta Gatimi  Nong Youhui, njė djalosh nga Kina, dallon nga bashkėmoshatarėt e tij pėr njė gjė. Ka sy jashtėzakonisht tė kaltėr dhe sikur macet mund tė sheh nė terrin mė tė zi. I ka impresionuar edhe doktorėt pasi qė babai i tij e ka dėrguar nė testim sepse ka qenė i merakosur pėr shkak tė syve tė tij.

  “Kemi qenė edhe mė herėt nė spital, por na kanė thėnė se sytė nuk do t’i shndrisin dhe do t’i bėhen tė zi sikur shumicės sė kinezėve. Megjithatė, kjo nuk ndodhi prandaj kam kėrkuar edhe njė mendim tjetėr”, ka thėnė babai i djaloshit..

  Ai e ka dėrguar djaloshin nė spitalin e qytetit Dahua, nė jug tė Kinės. Atje kanė bėrė teste nė tė me tė cilat janė ēuditur edhe mjekėt. Nė fakt, nė njė dhomė tėrėsisht tė errėt djaloshi ka lexuar pa fije problemi sikur tė gjithė njerėzit nė botėn normale.

  Ekspertėt vlerėsojnė se ai ka lindur me njė gjendje tė rrallė e cila quhet leukoderma. Pėr shkak tė pigmentit tė zvogėluar sytė e tij janė jashtėzakonisht tė ndjeshėm nė ndriēim, prandaj mund tė sheh edhe nė terr.


  Burimi:CdoDite.Com

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Shume e ēuditeshme, hera e pare e degjoj nje gje te tille!

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Interesante. Sa mirė do ishte tė kishim tė gjithė njė shikim tė tillė.  ns

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  do ishte shume bukur sikur te shikonim dhe ne keshtu.

  ne shqiperi na ben me shume pune
  kur na ikin dritat te gjejme se ku eshte qiriu

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  qenka nje qudi e verete po te kinezt ndodh qdo gje nuk duhet edhe per tu befasuar aq shum

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ja si reagon djaloshi nė ofertėn pėr martesė
  Nga Erinaa nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 27-07-2011, 07:30 PM
 2. Video: Djaloshi me trup magneti
  Nga gjendar nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 25-02-2011, 05:21 PM
 3. Djaloshi i zhgėnjyer me dhuratėn e Krishtlindjeve
  Nga gjendar nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-12-2010, 07:11 PM
 4. Djaloshi shpallet i reinkarnuari i njeriut tė shenjtė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-11-2009, 02:49 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-08-2009, 08:30 PM