FSHF dėnon ashpėr dhunėn, por shigjeton edhe policinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  FSHF dėnon ashpėr dhunėn, por shigjeton edhe policinė

  Receta Gatimi
  Federata Shqiptare e Futbollit, e shqetėsuar nė maksimum pėr aktet e dhunshme dhe tė dėnueshme, tė ndodhura nė dy ndeshje tė kategorisė sė parė, Tėrbuni (Pukė) – Kastritoti (Krujė) dhe Saranda – Memaliaj (zhvilluar nė Delvinė), i bėn publike ato dhe sqaron se:


  1. Dėnon dhunėn e pėrdorur ndaj gjyqtarit kryesor tė ndeshjes Tėrbuni-Kastrioti, Mentor Sopjani, dhe ndihmėsve tė tij. Gjyqtari kryesor Sopjani, aktualisht ndodhet nė spitalin e Pukės i plagosur por jashtė rrezikut pėr jetėn. Ndaj arbitrave anėsorė, por veēanėrisht ndaj tij, ėshtė ushtruar dhunė masive, me pasoja.


  2. FSHF, dėnon dhunėn masive tė pėrdorur nė fushėn e Pukės, nga civilė qė kanė pushtuar objektin sportiv, pa u ndalur nga forcat e rendit, pėrgjegjėse pėr organizimin e aktivitetit.

  3. Dėnon aktet e dhunės, me pasojė goditjen e njė futbollisti me gur nė kokė, nė ndeshjen mes Sarandės dhe Memaliajt.

  Akte tė tilla, cėnojnė jo vetėm futbollin dhe imazhin e tij, por prishin edhe bukurinė e lojės.

  Federata Shqiptare e Futbollit, kėrkon nga forcat e rendit, nga klubet dhe sportdashėsit e tyre, tė ruajnė qetėsinė dhe tė mbajnė njė qėndrim “Fair Play”. Futbolli ėshtė njė lojė pėr tė kėnaqur dhe pėr tė treguar vlera dhe jo pėr tė degjeneruar nė njė formė tė tillė, aq mė tepėr kur bėhet fjalė pėr pasoja pėr jetėn. Brenda lojės, mund tė ketė edhe gabime, por asnjėherė ato s’mund tė bėhen shkak pėr tė arritur nė nivele tė tilla dhune.

  Institucioni i futbollit, konfirmon edhe njėherė tjetėr, qėndrimin e vet zyrtar, i cili do tė mbėshtetet edhe nga komisionet pėrkatėse dhe vendimet e tyre:

  FSHF do tė jetė e ashpėr ndaj gjithkujt qė prish bukurinė e lojės dhe e ēon atė deri nė dhunė. Tė gjitha strukturat e saj, pėrfshi edhe komisionet, nuk do tė tolerojnė askėnd qė prish bukurinė e futbollit dhe imazhin e tij.

  Federata Shqiptare e Futbollit, i bėn thirrje klubeve, sportdashėsve, futbollistėve dhe tė gjithė faktorėve tė tjerė, qė marrin pjesė nė organizimin e garės sė kėsaj “loje magjike”, tė jenė sa mė pranė saj pėr t’i luftuar dhe pėr t’i shuar ato..

  FSHF, i kėrkon medias shqiptare, qė tė jetė sa mė e ndjeshme ndaj ngjarjeve tė tilla dhe tė pasqyrojė sa mė realisht realitetin e futbollit shqiptar, duke dėnuar ashpėr veprime tė tilla dhe duke qėndruar pranė pėr parandalimin e tyre.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  po fillon ta marre seriozisht FSHF fotbollin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cilat jane shkaqet qe sjellin dhunen
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-07-2012, 06:14 PM
 2. Sfido dhunėn!!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:44 PM
 3. FSHF krijon kombetaren U15
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-07-2009, 04:58 PM
 4. Klubet i kėrkojnė FSHF-sė: Superliga me 16 skuadra!
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 04:53 PM
 5. Stop kontrollit ndaj FSHF-sė
  Nga daku323 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-02-2008, 07:52 PM