Tragjedia e familjes shkodrane ne Itali - Vdesin nene dhe dy femije


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Angry Tragjedia e familjes shkodrane ne Itali - Vdesin nene dhe dy femije

  Receta Gatimi  Angjelina Gjonaj, 37 vjece dhe dy fėmijėt e saj Dorina dhe Dorian Gjonaj nga qytei i Shkodrės janė viktimat e shpėrthimit tragjik tė ndodhur sot nė mėngjes nė banesėn e tyre nė Firence tė Italisė. I mungon apelit e e motra e 37 vjecares dhe vogėlushja e saj. Sipas policės shpėrthimi ndodhi pėr shkak tė njė rrjedhje gazi qė ka ndodhur nė apoartamentin e pronarit italian.

  FIRENCE - Identifikohen viktimat.Familja emigrante nga Shkodra
  Ora 12: 30 Policia identifikon viktimat e shpėrthimit tragjik tė ndodhur sot nė mėngjes nė njė banesė dykatėshe nė Firence tė Italisė. Ato janė Angjelina Gjonaj dhe dy fėmijėt e saj Dorina 14 vjec dhe Dorian Gjonaj 13 vjec. Familja emigrante nga qyteti i Shkodrės jetonte nė provincėn Barberino prej 10 vitesh

  Mes rrėnojave mund tė jetė dhe e motra e 35 vjecares dhe vogėlushja e saj
  Ora 12.04- Mediat italiane shkruajnė se familja shqiptare banonte nė katin e parė tė pallatit. Forcat zjarrfikėse vazhdojnė tė kontrollojnė mes gėrmadhave pasi dyshohet se mes gėrmadhave mund tė jetė dhe e motra e 35 vjecares me vajzėn e saj tė vogėl.
  Ndėrkohė ka shpėtuar i zoti i shtėpisė, italiani Tomasso Mengoni, 38 vjec, i cili ėshtė dėrguar nė spital. Mjekėt thonė se ėshtė nė gjėndje tė rėndė shėndetėsore, pasi ka pėsuar djegie nė pjesėn mė tė madhe tė trupit.
  Shpėrthimi ndodhi vetėm pak minuta pas orės 08.00 tė mėngjesit tė sotėm. Dyshohet se shkak mund tė ketė qenė njė rrjedhje gazi, brenda shumė mundėsive e shkaktuar nga soba e cila ndodhej nė apartamentin e 38 vjecarit italian. Pas shpėrthimit catia e dhe pjesė tė mureve tė katit tė parė tė pallatit janė shembur. Mė pas ka shpėrthyer njė zjarr, i cili ka penguar pėr njė farė kohe zjarrfikėsit tė ndėrhyjnė.
  Familjarėt e viktimave kanė thėnė pėr Sky tg24 se “Ky aksident mund tė shmangej”. Kryetari i bashkisė sė provincės Barberino del Mugello Gian Piero Luchi shpjegoi mė tej se “pronari i pallatit ishte njė personazh pak i vencatė, i cili nė tė kaluarėn kishte krijuar incidente tė vogla”. Ndėrsa njė grua shqiptare e cila banonte nė kėtė pallat tregon se “kishte dėgjuar erė gazi dhe vetė ajo kishte dhėnė alarmin” por dikush kishte ndezur dritėn dhe mė pas kishte ndodhur tragjedia

  (burimi/BalkanWeb)

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Tragjedi nė Itali. Humb jetėn nėna shqiptare e 2 fėmijėt e saj
  Ora 11: 21- Sipas policisė tragjedia mund tė jetė shkaktuar nga njė rrjedhje gazi. Njė burrė ėshtė arritur tė nxirret gjallė nga pallati ndėrsa kanė mbetur tė vdekur nga shpėrthimi, sipas medias italiane, gruaja shqiptare 35 vjece dhe dy fėmijėt e saj, konkretisht e bija 13 vjece dhe i biri 14 vjec. Familja shqiptare banonte nė pallatin e vogėl nė rrugėn Garibaldi tė Barberino del Mugello, provincė e Firences, ku dhe ka ndodhur shpėrthimi. Sipas disa familjarėve tė viktimave bashkėshorti i 35 vjecares nuk ndodhej nė Itali por nė Shqipėri.
  (BalkanWeb)

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e burimi_zh
  Anėtarėsimi
  Oct 2007
  Postime
  62
  Reputacioni
  13
  ngushllime per familjen e viktimes

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Angry

  Me te vertet nje tragjedi per familjen Shkodrane, e lexova dhe diku tjeter ngjarjen qe i ka ndodhur kesaj familje dhe sinqerisht qe me errdhi shume keq duke marre parasysh se kane shkuar ne emigrim per te siguruar nje jetese sa me te mire per femijet dhe veten e tyre dhe ....... Ngushellimet e mia per familjen Gjonaj

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e ballici
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Postime
  18
  Reputacioni
  0
  Degjova lajmin por nuk me shkoi mendja se ishin shqiptare. Te vjen keq per kedo por aq me teper qe jane shqiptare.
  Ngushellimet e mia per familjen Gjonaj.

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  nuk eksistojne fjale per kete ngjarje kaq tragjike te kasaj familje shqiptare.
  ngushllimet me te thella per kete familje

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  tmer i vertete, por dhe keta 3 here qe mernin zjarr dhe nuk lajmeronin organet perkatese.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Itali, gruaja tregon se si bėri 20 fėmijė me alienėt
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 29-08-2011, 12:14 AM
 2. Itali, bėhet nėnė nė moshėn 54-vjecare
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-12-2010, 09:28 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-11-2009, 09:50 PM
 4. Tragjedia shqiptare nė Itali, Prokuroria zbardh motivet
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-11-2009, 08:47 PM
 5. Tė mendojme pėr shenjterine e familjes
  Nga ReniX nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-12-2006, 12:25 AM

Etiketat pėr kėtė Temė