Femijet qe dalin te lypin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13

  Femijet qe dalin te lypin

  Receta Gatimi

  si mendoni per ata prinder qe i detyrojne femijet e tyre te dalin te lypin? apo e bejne nga varferia, nga pamundesia per ti ushqyer? ju si mendoni?

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  une mendoj se femija nuk eshte mjet per te fituar para ! prinderit munden shume mire te bejne c eshte e mundur te fitojne vete ata leke dhe jo te detyrojne femijen e vete ! nese ata duan nje te ardhme te mire te femijeve te vet duhet ti lene ne shkolle qe me vone te jene dikush ! prinderit e tyre e bene jeten e tyre , keshtu qe femija ka nje te ardhme perpara tyre ! shume femra i shohim madje me foshnje te vegjel rruges ne te ftohte acar. mire qe rine vete por torturojne edhe krijesen e pafajshme ! do te beja gjithcka per femijen tim nese nuk do te kisha mundesine ta risja normamlisht , dhe ate nuk do ta nxirrja kurre ne rruge te lypte ! kjo eshte nje padrejtesi dhe nje shfrytezim ! nuk e di nese e keni vene re , por me shume femije bejne ata qe jane te varfer dhe ata qe jane te pasur apo mesatare bejne nga 2 ose deri ne 4 maxi! te varfrit bejne shume femije qe te mund te perfitojne nga femijet e tyre ! mendoj se nuk eshte e vetmja arsye pamundesia e te ushqyerit , por eshte truri i prindit qe nuk funksionon ashtu si duhet ! nese nuk ke mundesi te ushqesh femijet atehere duhen mare masat me pare , mos te besh nga nje koloni me femije dhe pastaj te fillosh dhe te qahesh ! duhet te mendosh para se te veprosh qe mos te vuajne njerez te tjere nga pas !

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Fjala "prind" eshte teper me lart se ēfare mund te quhen ata individ dhe femija nga nje ane e merr si argetim ose loje, nuk eshte i afte per veprimin qe ben dhe nuk di me teper.

 4. #4
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  Renix me pelqeu shume shprehja qe ke perdorur. Anna ke te drejte kur thua qe prindi duhet te mendohet mire para se te sjelle ne jete nje femije. per mendimin tim eshte krim qe te sjellesh ne jete nje femije e pastaj ta lesh rrugeve. vertet varferia i ben te mos kene leke per ti ushqyer,por do te mjaftonte qe te kerkonin nje pune cfaredo lloj qe te siguronin te pakten minimumin e jeteses. ne Shqiperi ekziston nje realitet shume i hidhur, varferine e shikon kudo

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  ky eshte nje realitet mjaft i perhapur, sidomos ne Shqiperi. Femijet dalin te lypin pasi detyrohen nga prinderit ose tutoret e tyre. Por gjithashtu jane edhe te kenaqur pas idese qe do kene para per pak kohe ne doren e tyre, duke harruar qe ka gjera me te rendesishme ne jete per te bere, dhe jo ta harxhojne jeten ne rruge duke kerkuar lemoshe. ata mund ta kene zgjedhur edhe si rruge, pasi ata qe lypin fitojne vertet shum dhe mendojne qe kjo lloj menyre eshte me te vertete e pershtatshme per rritjen dhe edukimin e tyre. megjithate perjashtohen ato raste kur femijet nxirren ne rruge jashte deshires se tyre.

 6. #6
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  po ku jane te vetedijshem ata femije girl08??? se kuptojne akoma se cpo bejne..por prinderit e tyre duhet te jene te ndergjegjshem//

 7. #7
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  asnjehere mos e nenvlereso kapacitetin e femijes per te kuptuar gjera.
  vertet mund te jene te vegjel, po ama shpeshhere mendojne me mire se te rriturit. ata e zgjedhin me vetedije te plote si rruge per te siguruar jetesen, pasi e mendojne si nje menyre pa lodhje per te vazhduar perpara.

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  eshte edukata familjare ajo qe i shtyn te dalin ne rruge, nuk kane mesuar gje tjeter nga jeta, nuk e dine se leku fitohet me mund ne pune dhe jo ne rruge. Shpesh femijet jane pasqyra e prindit.

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e elvana
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  14
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  prinderit i detyrojne femijet me dhune te lypin rruges se disa pprinder nuk kan te ardhme tjetervecse te nxjerrin femijen me lyp per kte duhet te ve dor shteti ti shkolloje kto femije te gjore. klm

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e medlina
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  diku ne ks
  Postime
  82
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  mu sma mer mendja se e dyteron prindi me dal
  po nashta ka edhe asi qe i shtyjn medal

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Mua nuk me duket e drejte qe femijet te dalin e te lypin rrugeve dhe jam i bindur se asnji femije nuk e ben kete gje me vullnetin e vet, por ato ose jane te detyruar nga prinderit e vet ose e bejne kete gje sepse skane zgjidhje tjeter d.m.th e bejne per te fituar buken e gojes.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me Avataret - dalin te shtrember
  Nga Al Capone nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 24-07-2012, 02:48 AM
 2. Kompjuterėt personalė po dalin jashtė mode
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 02:32 PM
 3. Dalin ne pah fotografitė e para tė tabletit webOS
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-01-2011, 12:36 PM
 4. Dalin nė treg televizorėt tri-dimensionalė
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-03-2010, 12:50 AM
 5. 10 amerikanė dalin para gjyqit nė Haiti
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 09:17 PM

Etiketat pėr kėtė Temė