Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango

  Receta Gatimi

  Zyra e marredhenieve me publikun prane Kryeministrise ka bere publike komunikaten per shtyp te zedheneses se kryeministrit Sali Berisha ne lidhje me shkarkimin e ministrit te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Prof. Ylli Pango, pas disa pamjeve te abuzimit te tij me detyren te shfaqura ne emisionin “Fiks Fare”.
  “Kryeministri Berisha ka komunikuar me Ministrin e Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Ylli Pango dhe i komunikoi atij se episodi i paraqitur ne media eshte i papranueshem ne moralin dhe standardet e qeverise qe ai drejton dhe kryeministri Berisha ka vendosur shkarkimin e tij nga detyra e ministrit te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve”, thuhet ne komunikaten per shtyp publikuar ne faqen zyrtare te Keshillit te Ministrave.

  “Z. Pango lidhur me kete ceshtje i tha kryeministrit Berisha se kemi te bejme me nje montature te mirefillte te medias”, thuhet ne komunikate.

  “Kryeministri Berisha u shpreh se ky pozicion i z. Pango nuk mund te sqarohet dhe saktesohet duke mbajtur postin e ministrit”, sqaron me tej zyra per shtyp e Kryeministrise.


  Kjo Eshte Video E Cila Tregon Qarte Reagimin E Profesor Ylli Pangos  Prokuroria nis hetimin per skandalin

  Prokuroria ka nisur hetimet ne lidhje me skandalin e ish-ministrit te Kultures, Ylli Pango.
  Prokuroret kane kerkuar qe te marrin ne dorezim filmimet e realizuara nga emisioni "Fiks Fare" per te vertetuar autencititetin e tyre.

  Nderkohe Kodi Penal parashikon penalizime per raste te ngjashme. Zoti Pango nderkohe eshte shkarkuar nga kryeministri Berisha menjehere sapo "Fiks Fare" po transmetonte videon e skandalit.


  Burimi:Top Channel
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 05-03-2009 mė 01:59 PM.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  waa ēfare maniaku... epo djem e ashtu kemi te gjithe por ketij nuk i lihet gje pa share. Sa poshte ka rene shoqeria shqiptare kane nje cop karrige dhe mendojn se mund te bejne te gjitha femrat qe i dalin para.....

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  shfrytezojne postin per te kenaqur egon e tyre mashkullore, dicka e tmerrshme
  mendoj qe vetem shkarkimi nga posti nuk eshte i mjaftueshem......

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  dicka shum e turpshme per qeverine shqiptare dhe per vet ministrin. por te tilla gjera ndodhin ne te gjith boten.

 5. #5
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga girl08 Lexo postimin
  shfrytezojne postin per te kenaqur egon e tyre mashkullore, dicka e tmerrshme
  mendoj qe vetem shkarkimi nga posti nuk eshte i mjaftueshem......
  jam shume dakor me ty
  nuk eshte e mjaftueshme vetem shkarkimi nga posti qe ka.

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Vajza X: Ylli Pango na e lehtesoi punen  Ne nje interviste ne “Top Story”, 23 vjecarja qe realizoi kameren e fshehte ndaj ish ministrit Ylli Pango, e quajtur vajza x per arsye sigurie, ka rrefyer disa nga detajet e momenteve te regjistrimit te video-skandalit.
  “Ashtu sikurse e tha edhe Armir Shkurti, ideja ishte e rende sepse behej fjale per nje pushtetar. Ajo qe na lehtesoi punen ishte fakti se ministri kishte tentuar edhe me vajza te tjera. I gjithe stafi ishte i bindur se sjellja e Pangos do ishte e njejte me ate te sjelljes me vajza te tjera. Nga ana jone nuk ka pasur asnje lloj provokimi. Ne cdo rast kam pasur komunikim me shefat e mi qe me kane mesuar deri diku, duke pasur parasysh pikerisht piken e provokimit”, eshte shprehur vajza x.

  Ne vijim te intervistes, ajo pohoi se u ndie keq ne ato momente. “Si femer jam ndier shume keq dhe ne raste te tilla te ben te mendosh sa e veshtire eshte te jesh femer ne kete bote. Asgje me pak dhe me shume nga ajo qe eshte transmetuar nuk ndodhi. Pata frike sepse gjerat mund te shkonin me thelle dhe ne nje pike pa kthim per mua, duke pare reagimin e tij shume agresiv”, thekson gazetarja investigative e “Fiks Fare”.

  Pyetjes nese mendoi qe gjithe skenarin ta linte pergjysme, ajo i eshte pergjigjur duke thene se shume here gjate realizimit te kameres se fshehte, e mendoi kete. “Mendova te lija gjiththcka, por ana profesionale me shtyu te shkoja deri ne fund. Me vjen mire qe u sherbeva githe atyre vajzave qe sapo dalin nga bankat e universitetit dhe shpesh here hasin kete si kriter per t’u punesuar”, perfundon vajza x.

  Reagimi Ne Parlament Pas Skandalit Pango


  Topalli: Pango te dorezoje mandatin


  "Si kryetare parlamenti i kerkoj Ylli Pangos te leshoje mandatin e deputetit". Keshtu deklaroi sot ne kuvend, kryetarja Jozefina Topalli.
  Duke u shprehur se eshte ndjere e tmerruar nga ajo qe ka ndodhur me nje minister, Topalli e konsideroi Pangon, si nje tradhtar te qytetareve shqiptare qe e kane votuar.

  "Ne vendosem nje standart. Kryeministri Berisha e shkarkoi ministrin 4 minuta pasi u shfaq skandali", u shpreh Topalli.


  Leskaj: Shteti i goditur

  Pak para kryetares se parlamentit, mori fjalen drejtuesja e deputeteve socialiste, Valentina Leskaj, e cila kerkoi qe Pango jo vetem te dorezoje mandatit, por te pergjigjet para drejtesise, per shkeljen e ligjit te sherbimit civil.

  "Ministri juaj ka shkelur kodin dhe duhet te shkoje atje ku e ka vendin. Skandali tregoi se ku ka perfunduar dhe se si eshte goditur shteti shqiptar", u shpreh Leskaj.

  Sipas zonjes Leskaj, me kete ceshtje eshte tronditur plotesisht besueshmeria e shtetit, dhe nuk mund te mbetet me thjesht dicka private

  Meta: Pango te mos shkele me ketu

  Kreu i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta, kerkoi qe Ylli Pango te mos shkele me ne kuvend, ndersa qytetareve shqiptare u kerkoi qe te mos i votojne me individe te tille.

  "Nuk mund te rrisim femijet tane ne nje vend me lakuriqesi politikanesh. Kjo eshte e neveritshme dhe e ben te ardhmen tone, te pashprese, pasi nuk mund te qeverisemi nga politikane qe tallen me hallexhinjte", u shpreh Meta.

  Sipas tij, eshte skandaloze qe ne Shqiperi vendet e punes merren ne menyre perverse dhe per kete fakt eshte informuar i gjithe opinioni nderkombetar, per shkak te jehones qe pati ngjarja e transmetuar ne emisionin "Fiks Fare".

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Pango: Videoja, stisje e Filip Ēakullit dhe Edi Ramės  Tiranė - Ish Ministri i Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve Ylli Pango ka reaguar pėr herė tė parė pas skandalit tė videove tė publikuara nė emisionin “Fiks Fare” nė Top Channel. Moderatori i emisionit “Opinion”,Blendi Fevziu ka arritur tė bėjė njė lidhje telefonike tė drejtpėrdrejtė me zotin Pango. Ky i fundit ka mohuar gjithēka dhe u shpreh se videot e transmetuara janė tėrėsisht larg tė vėrtetės dhe se janė montazhuar me mjaft mjeshtėri duke i kthyer ato nė tė besueshme. Sipas tij vajza qė bėri videon ishte e njohura e tij dhe i ishte ofruar pėr punė, pas sugjerimit qė i kishte dhėnė njė mik i tij nė Top-Channel". Unė e kam njohur atė vajzė prej kohėsh dhe ka qenė ajo qė mė ka joshur, por kėto biseda janė prerė nga Top Channel", ėshtė shprehur ai.

  Zoti Pango ka kėrkuar qė tė dalė edhe kaseta e plotė, qė sipas tij do tė zbardh tė vėrtetėn. Vetė Pango akuzoi drejtuesin e emisionit Filip Ēakulli dhe kryetarin e opozitės Edi Rama pėr njė bashkėpunim tė tyre pėr tė hedhur nė grackė atė.

  Provokacionit tė parė ai deklaroi se i ka rezistuar mė sė miri ndėrsa drejtuesit e "Fiks Fare" janė detyruar qė tė rekrutojnė vajzėn e dytė tė cilėn Pango e njihte prej kohėsh, biles kishin dhe dalje tė pėrbashkėta televizive. Pango deklaroi se vajzės sė shtėpisė ai nuk i ka kėrkuar njė shfaqe me rroba banje dhe pranon se kėrkesa ishte disi e tepruar por kjo vinte pasi ai e njihte prej kohėsh dhe kishin njė farė konfidence.

  Pritet qė zoti Pango tė sqarojė gjithė pozicionin e tij nė njė konferencė pėr shtyp.

 8. #8
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  per mendimin tim te gjithe bejne keshtu se mos vetem ai..por donin ta hiqnin dhe e zbuluan me stil...

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Dhe une ashtu them,nuk eshte as i pari as i fundit,po te vume shkelmin ne shqiptaret zor ta heqim me dhe shyqyr qe gjeten nje lajm mediad dhe tani s'pushojne me.Nuk po them se eshte nje gje e mire ajo qe ka bere ai,por shyqyr qe e kapem dhe o burra tani te gjithe duke e sulmuar.

 10. #10
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  per mendimin tim te gjithe bejne keshtu se mos vetem ai..por donin ta hiqnin dhe e zbuluan me stil...

  E pra, se nuk mund tė jetė edhe aq fare njeriu. Qeni nuk tė kafshon po nuk e ngacmove.

  Nejse. Lufta pėr karrige ėshtė e fortė dhe mjerė kujt i bie lapsi tė ngrihet nga ajo.

 11. #11
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  ashtu eshte..u merzita, kam dy dite qe vetem ky lajm jepet ne cdo stacion tv...mjaft me...te gjithe per pushtet luftojne

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  o po nuk kan lajm tjeter keta KOMUNISTAT E TOP CHANNEL nje nga televisonet me falls ne te gjithe boten.
  se po duket qarte se eshte nje puc e organizuar nga ata vet per ish ministrin Pango.

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Duhet te presim derisa te zbulohet tamam e verteta qe te shohim si ishin me te vertete rrethanat por gjithesesi ky mbetet nje akt i turpshme qe nuk i shkon per shtat nje njeriu si Ylli Pango.

 14. #14
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Une dua te them dicka se "Fiks Fare" ka vepruar ne menyre skandaloze jo vetem me Profesor Pangon po dhe me shume te tjere,"Fiks Fare" duhet te nxjerri vidion origjinale nje here ashtu sic eshte,dhe se si ajo vajza x eshte e veshur(ne menyre provokuse) origjinal si nje .............dhe se cdo mashkull ashtu do te kishte vepruar dhe me keq biles,dhe pastaj njerzit te nxjerrin konklozionin e tyre.

 15. #15
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Ai duhet te gjykohet…..
  Duhet te gjykohet, jo se veproi ne ate menyre, po se shfrytezon postin per te bere ashtu gjerash……… sigurisht qe nuk eshte faji i tij qe femrat pranojne vete te bejne gjera te tilla, po jo duke shrytezuar poziten e tij

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e burimi_zh
  Anėtarėsimi
  Oct 2007
  Postime
  62
  Reputacioni
  13
  shkarkimi nuk esht i mjaftueshem per ket idiot ket duhet me var para popplit si shum tjer qka jan duke e ndjekur rrugen e tij se ka ala tipa si ky qka e njekin rrugen e tij

 17. #17
  i/e rregjistruar 10% Maska e ballici
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Postime
  18
  Reputacioni
  0
  Une kisha degjuar me kohe qeYlli Pango shfrytezonte poziten per gjera te tilla por nuk mundja te isha i sigurte 100 per 100. Kjo ma vertetoi ate qe flitej per te.
  ...Mbase ka shume te tjere si ai, por jo te gjithe zbulohen... Turp!

 18. #18
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Pango: Do t’i botoj SMS-ėt e kurthit

  Ish-ministri i Kulturės, Ylli Pango, i ftuar nė emision “Studio24” tė televizionit News24, ka sqaruar lidhur me skandalin e seksit. Pango tha se videoja, ka qenė njė montim dhe kurth. Shkarkimin nga kryeministri Berisha ndėrkaq, Pango e cilėsoi tė drejtė.

  Ndėrsa pėr pamjet e transmetuara, Pango ėshtė shprehur, se nė transmetim janė vendosur sekuenca tė pėrzgjedhura. Sulmet me transmetimin e pamjeve ai i ka quajtur si sulme barbare, njė linēim politik dhe ai ka shtuar se do tė ngrejė njė padi penale.

  Ai ka shtuar se do tė botojė dhe sms tė cilat janė dėrguar nė celularin e tij si pjesė e kurthit tė ngritur nga “Fiks Fare”. “Me kėtė situatė tė krijuar kėta njerėz kėrkojnė tė mė ēojnė drejt vet vrasjes, por kjo gjė s’do tė ndodhė”, ka shtuar Pango.

  Ndėrsa i pyetur me tė ardhmen e tij, Pango ėshtė shprehur se shumė njerėz kėrkojnė qė ai tė degradohet, por kjo gjė s’do tė arrihet. Ndėrsa pėr titullin profesor ai ėshtė shprehur se kėtė titull s’ka tė drejtė t’ia heqė askush, dhe botimet dhe veprat e tij do tė qėndrojnė nė jetė.

 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e baby
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  n`net
  Postime
  47
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Turp,turp i madh per Shqiperin shume turp ncncnncnc,,,,.,.,.,.

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  u dukte shum mire qe ishte nje puc i oragnizuar nga vete bastardat e top channel gjithmone te shtyer nga te PS-se. sigurisht eshte turp pe nje person si PANGO, por ka dhe te tilla femra qe per nje vend pune jan gati te bejne gjithcka.
  dhe dicka tjeter e bejne dhe per fame per te thene jam e dashura e nje ministri.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vritet ministri sirian i mbrojtjes
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 11:20 PM
 2. Beta IE 9 shkarkohet gjashtė milionė herė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 01:39 PM
 3. Gjermani, reagon ministri ‘homoseksual’
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 09:05 PM
 4. Juventus, shkarkohet Claudio Ranieri
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-05-2009, 09:01 AM
 5. Shkarkohet Skolari, Ēelsi kėrkon trajner
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2009, 05:31 PM