Si mendoni per martesat me shkuesi/mbleseri?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 38 prej 38
 1. #21
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Receta Gatimi

  kete qe the ti e kuptoj po e thash meqense eshte hapur tema e mrtesave ,,, dhe kjo qe po thua ti sme pelqen fare qe t futet nje i njohur dhe me pas ti fejjojne eshte kot nuk me pelqen fare martesa duhet qe te fejuaren ta gjesh vet ................

 2. #22
  "Anguila" 10% Maska e Smily
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Ketej afer
  Postime
  47
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  Cfare mendimi keni per martesat me mbleseri? Ne Shqiperi vazhdojne akoma te martohen ne kete lloj menyre...se di cmendoni ju...a mendoni se dashuria vjen m vone apo nuk ka dashuri ne keto lloj martesash?
  Kur behet fjale per mbleseri nuk eshte vetem ajo qe te marton familja me nje njeri qe nuk e njeh dhe per here te pare e sheh naten e marteses.Ato jane martesa me detyrim.Eshte per te ardhur keq qe fatkeqsisht egzistojne akoma ne Shqiperi keto martesa.
  Fare mire nje mik apo i afermi juaj te prezanton me dike qe mendon se mund te pershtateni dhe ty te jepet mundesia ta njohesh,ta takosh,te flasesh e te vendosni te dy.Mendoj se kto funksionojne,ska asgje te keqe.

 3. #23
  i/e rregjistruar Maska e tonialbania
  Anėtarėsimi
  Mar 2012
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Lexova rastesisht kete forum dhe desha te shkruaja dy fjale. SHume jane shprehur kunder mbleserise ne kete forum. Po a e dini ju se ne ditet e sotme 1 ne 5 lidhje fillon online nepermjet siteve te ndryshme te njohjes. E pra sado moderne kjo metode eshte thjesht nje mbleseri. Njeriu ne ditet e sotme, pa dallim gjinie, tenton te izolohet nga te tjeret dhe mbleseria elektronike apo njerezore jane shpetimi i vetem per ta. Prandaj do ju keshilloja te mos shprehni ide qe mund t'ju kthehen kunder nje dite ne kurrizin tuaj. Ju qe shpreheni kaq ashper ndaj mbleserise ndoshta do ju gjejme nje dite apo ne nje moshe te caktuar duke chatuar apo flirtuar me e-mail. Une per vete e pranoj se kam njohur te dashuren time me mbleseri. Duke pranuar idene se cfaredo gjeje (perfshi sitet online) qe sherben si ndihmese per njohjen e dy njerezve konsiderohet mbleseri. Me poshte po ju permend tre site te cilat mund t'ju ndihmojne edhe juve qe jeni pro mbleserise per te gjetur njeriun e jetes:
  - Mbleseri.com
  - Personals Albania
  - Meet Albanians
  Dhe mos degjoni fjalet e liga por vazhdoni te kerkoni dashurine e vertete, lumturine e vertete me te gjitha format e mundeshme.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 19-03-2012 mė 11:03 AM. Arsyeja: rastesisht?

 4. #24
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  per sa i perket faktit vjen apo nuk vjen dashuria....ajo esht ceshtje fati....
  un nuk jam dakort qe dikush tjeter te vendos per jeten time
  si mund te lidh un jeten me dike qe nuk e njooooooooooooh fare ?!?!?!?!
  un 1 jet kam ...skam 2...3....
  dhe per ate 1 , vendos un !......pik

 5. #25
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  tonialbania......fshiji ato adresat q ke ven ,para se ta bejn administratoret.............sepse nuk lejohet reklamimi i faqeve te tjera !!! 1 nder rregullat kryesore te forumit !!

 6. #26
  i/e rregjistruar Maska e tonialbania
  Anėtarėsimi
  Mar 2012
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ju e mendoni mbleserin si imponim nderkohe qe mbleseria nuk eshte imponim moj vajze. Mbleseria ne vetvete eshte NDERMJETESI! Ajo thjesht ndihmon. Pastaj vendimin normal qe njeriu e merr vet.

 7. #27
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ajo qe ka hap temen ka then dhe kte
  flas per martesat qe behen tani, futet nje person qe i njeh si vajzen dhe djalin, i bejne te takohen nje here e pastaj fejohen....
  dhe ksaj i referohem ne pergjigjen time

  toni , dhe njeher , fshiji ato adresat...

 8. #28
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Nese nuk je i afte te gjesh njeriun qe te pelqen, duhet te pranosh ate me shkuesi!

 9. #29
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Booooooo nuk e di,personalisht jam totalisht kunder kesaj gjeje!

  qe te martohesh me dike duhet te ta doj zemra,sepse i thone jete dhe nuk eshte loje

  nuk i dua te tilla gjera,jam kunder absolutisht!

 10. #30
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Booooooo nuk e di,personalisht jam totalisht kunder kesaj gjeje!

  qe te martohesh me dike duhet te ta doj zemra,sepse i thone jete dhe nuk eshte loje

  nuk i dua te tilla gjera,jam kunder absolutisht!
  1 dyshim e kom: po hajt se spo e them...

 11. #31
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  mvaret per mua me shume shkojne me mestar se sa me dashuri.megjithate ,//????????????????????? me dashuri kohet e sotme nuk shkojne me shume se 1 vit

 12. #32
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  te shkuara mbeten ato gjera

 13. #33
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Mmmm martesat me shkuesi?!!....katastrof do thoja une!...

  sepse,mendo,martohesh me dike qe e njeh vete,dhe kur vjen momenti ke mosmarrveshje...imagjino me nje qe nuk e njeh...ose ta bejne te tjeret....as e di cfare njeriu eshte,e as karakterin s'ia ke iden se si mund ta kete....e sheh vetem si fizik...dhe pastaj i thua nje po...dhe vendos te ndash jeten me te....eshte kulmi....besoj...nejse ka edhe nga ato cifte qe shkojne...e kane gjetur gjuhen e perbashket....dhe kaq!...

 14. #34
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  kohet kane ndryshuar...po ashtu dhe menyrat e kendveshtrimit te jetes...njeriu e zgjedh vet personin me te cilin do te ndaje jeten,por me keqardhje them se kam njohur ne grupin shoqeror persona qe kane qene 10 vjet te impenjuar ne nje lidhje dashurore dhe ne fund jane ndare...shkaqet mund te jene nga me te ndryshmet.ndonjehere ndodh qe martesat me mbleseri jane me frutdhenese se ato me dashuri.gjithsesi gjithmone eshte dicka relative.per ta mbyllur do thoja:ndonjehere njeriu e gjen shpirtin binjak dhe kur ja prezantojne te tjeret...duke marre parasysh faktin qe nuk po flasim per mbleserite qe beheshin njehere e nje kohe!

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Booooooo nuk e di,personalisht jam totalisht kunder kesaj gjeje!

  qe te martohesh me dike duhet te ta doj zemra,sepse i thone jete dhe nuk eshte loje

  nuk i dua te tilla gjera,jam kunder absolutisht!
  erinda.....zemra eshte shume e madhe shpirt....ndonjehere ndodh qe ti dashurohesh me nje person dhe e kupton me kalimin e kohes qe ai nuk eshte personi qe ti mendon se ke dashur,sepse ne zemren tende mund te kesh dike tjeter...ndodhin...fatkeqesisht.dashuria nje dite mbaron dhe keshtu ti do jetosh duke vuajtur se ke prane nje person qe mendoje se e doje dhe tani jo me..dhe do vuash se smund te kesh ate qe ti do vertet...ate qe te ben ty te ndihesh femer...

 15. #35
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  U shofshin keto lloj martesash....se ta shpifin komplet.....ka si dashuria s'ka!...e njeh vete,e gdhend ndopak hahahahahaha....e bene cun te mire...pastaj e jeton jeten si te vij....pa komplekse....dhe pa u budallallepsur shume....

 16. #36
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Ne ditet e sotme mendoj se eshte e kot te diskutohen te tilla tema.
  Dihet qe eshte me mir ta njohesh e me von te vendosesh , se sa te vendosesh e pastaj ta njohesh :S

 17. #37
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Ne ditet e sotme mendoj se eshte e kot te diskutohen te tilla tema.
  Dihet qe eshte me mir ta njohesh e me von te vendosesh , se sa te vendosesh e pastaj ta njohesh :S
  Ke plotesishte te drejte Labe un teksa i hodha nje sy ksaj teme ja nisa te qesh haha ^_^

 18. #38
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  Mua me duket shume interesante te njoh dike me mbleseri,pastaj dikush qe futet mblese i njeh te dyja palet dhe e ka pare qe mund te ken karakter te perputhshem dhe cdo njeri qe ben mbleseri niset per mire dhe pa tendenca ,me pas eshte cifti nese do te njihen me teper ose jo ,une vete kam bere mbleseri dhe me ka ecur jan pelqyer shume dhe una kam marr kepuce dhurat ,pastaj nuk them mbleseri ne kohen e lashte e them ne kuptimin me modern qe ka marre fjala:d

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Si mendoni.....
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 28-02-2012, 01:10 PM
 2. Si mendoni?
  Nga Alb-Angel nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 12:59 PM
 3. Martesat per “letra”???
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 12:08 PM
 4. Facebook prish martesat
  Nga aurel nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 10:21 PM
 5. Martesat brenda gjinise, feja kunder
  Nga Erlindi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 04-08-2009, 01:55 PM

Etiketat pėr kėtė Temė