Instituti i Shėrbimit Sizmiologjik bėri tė ditur se tėrmeti me magnitude 3.5 gradė tė shkallės Rihter dhe kishte epiqendrėn nė afėrsi tė qytetit tė Kavajės. Tėrmeti me fuqi deri nė 4 ballė ėshtė ndjerė sot edhe nė Tiranė

TIRANE- Lėkundje tėrmeti janė ndjerė dje pak minuta pas mesnate nė qytetin e Tiranės dhe tė Kavajėė. Instituti i Shėrbimit Sizmiologjik bėri tė ditur se tėrmeti me magnitude 3.5 gradė tė shkallės Rihter dhe kishte epiqendrėn nė afėrsi tė qytetit tė Kavajės. Tėrmeti me fuqi deri nė 4 ballė ėshtė ndjerė sot edhe nė Tiranė. Nga tė dhėnat paraprake mėsohet se nga lėkundjet nuk ka patur tė lėnduar si dhe nuk janė raportuar as dėme materiale.

(s.g/BalkanWeb)