Ivanoviq: Kurrė nuk do tė kėrkojmė leje


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e burimi_zh
  Anėtarėsimi
  Oct 2007
  Postime
  62
  Reputacioni
  13

  Ivanoviq: Kurrė nuk do tė kėrkojmė leje

  Receta Gatimi

  Kurrė nuk do tė kėrkojmė leje pėr tė hyrė nė Kosovė nga pushteti kosovar dhe nga askush tjetėr.Vetėm se nė mėnyrė protokollare do tė kėrkojmė pėrcjellje, pėr shkak se Kosova ėshtė territor i pasigurt pėr tė gjithė, e posaēėrisht pėr pėrfaqėsuesit serbė, ka deklaruar Oliver Ivanoviq, sekretar shtetėror nė tė ashtuquajturėn Ministri pėr Kosovėn nė Serbi.

  Pėr ne nuk ka asnjė dilemė, funksionarėt tanė shtetėror shkojnė dhe do tė shkojnė nė Kosovė, ka shtuar Ivanoviq nė njė intervistė pėr "Veēernje Novosti".

  I pyetur se kujt i drejtohen kėrkesat pėr tė siguruar pėrcjelljen Ivanoviq ka thėnė: "Ministria e drejton kėrkesėn nė zyrėn e UNMIK-ut nė Beograd, pasi qė UNMIK-u deri mė tash e ka pasur njėsinė e veēantė pėr shoqėrimin e fytyrave publike. Megjithatė, tash UNMIK-u pėrfaqėsohet nga njė numėr shumė mė i vogėl (i personelit), dhe mendoj se do tė kėrkojė ndihmė nga EULEX. Mirėpo e rėndėsishme pėr ne ėshtė qė bashkėbiseduesi unė tė jetė UNMIK-u ose EULEX-i".

  I pyetur nėse pushteti kosovar vėrtetė mund t'ia ndalojė atij dhe ministrit Bogdanoviq hyrjen nė Kosovė, Ivanoviq ka thėnė se deri mė tash nuk ka pasur probleme, mirėpo vizita pa paralajmėrim - sipas tij - do tė ishte e rrezikut personal, sepse mund tė ndodhė qė tė ndalohen nė komunikacion, qė ėshtė shumė e rrezikshme".

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  53
  Reputacioni
  0
  Gjithmone dhe me veshtire do ta ken qe te hyn ne Kosove pa leje. Per momentin mund te hyn vjedhurazi, mirepo gjithnje e me teper do te ngushtohet pika kufitare per extreminsta

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kurre mos thuaj kurre
  Nga landi i nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 24-07-2013, 07:09 PM
 2. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-01-2013, 08:36 PM
 3. Si te kerkojme Titullin e nje Kenge!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-01-2010, 05:34 PM
 4. Leonora nuk ka leje te vozitjes
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 12:51 AM
 5. Kurre mos thuaj kurre, dhe ju
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-11-2008, 01:21 PM