Njė e re shqiptare identiteti i tė cilės nuk bėhet i ditur ėshtė gjetur e vrarė brutalisht ditėn e sotme nė banesėn e saj. Ka qenė personi me tė cilin bashkėjetonte qė e ka gjetur vajzėn tė pajetė. Ai menjėherė ka njoftuar policinė. Nuk dihet ende autori i kėsaj ngjarjeje.

Foggia - Njė ngjarje e rėndė ka ndodhur nė provincėn Cerinjola, tė qytetit tė Foxhias nė Itali. Njė e re shqiptare ėshtė gjetur e vrarė brutalisht nga njė person identiteti i tė cilit nuk dihet ende.
Mediat italiane bėjnė tė ditur se vajza ėshtė gjendur me fyt tė prerė nė banesė. Ka qenė personi me tė cilin e reja shqiptare bashkėjetonte qė e ka gjetur trupin e pajetė tė saj, i cili menjėherė i alarmuar ka lajmėruar policinė.
Nė vendin e ngjarjes kanė mbėrritur forca tė shumta policie tė komisariatit tė Cerinjolas, tė cilat po merrem me zbardhjen e mėtejshme tė kėsaj vrasjeje brutale, si dhe identifikimin e gjetjen e autorit. (burimi/balkanweb)