Histori e "Trishtuar"


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Histori e "Trishtuar"

  Receta Gatimi

  Klienti: Nje perdorues Kompjutri

  Nje vit me pare une permiresova programin tim “E FEJUARA 1.0” dhe e cova ne “GRUA” 1.0. Vura re qe programi leshoi menjeher nje funksion qe quhet “BEBE 1.0” funksioni I cili ka zene shume hapesire ne kompjuterin tim.
  Azgje nga keto qe ndodhen nuk ishte permendur ne manualin e programit. Nga ana tjeter “GRUA 1.0” filloi te futet vete automatikisht ne te gjitha programet e mia. Aplikime te tilla si “BISEDA-TE-SHKUTRA-ME-SHOKET 10.3 dhe “FUTBOLLI-I-SE-SHTUNES 5.0” nuk funksiononin me fare. Nganjehere nje virus me emrin “VJERRA 1.0” shfaqet dhe me bllokon te gjith sistemin, duke bere qe “GRUA 1.0” te sillet ne menyre te cregullt. S’kam qene I zoti ta c’instaloj programin. Doja te kthehesha te versioni I meparshem “ EFEJUARA 1.0” por procesi I c’instalimit eshte shume I nderlikuar. Rreziku ne te cilin vihet I gjithe sistemi eshte I llahtarshem. Dua te them se “BEBE 1.0” kam filluar ta pelqej dhe nuk kam deshire ta humbas. Ju lutem me ndihmoni.
  Njer perdorues I deshperuar.


  Pergjigja:

  I dashur klient,
  Veshtiresite tuaja jane normale ne mes shume perdorueseve dhe vijne si pasoje e ca gabimeve themelore ne konceptin e programit. Shume perdorues levizin nga nje version “E FEJUARA 1.0” te “GRUA 1.0” me shpresen e kote se “GRUA 1.0” nuk eshte gje tjeter veēse nje program per argetimin ose sherbime te nevojshme baze. Megjithate ne po flasim per diēka shume me teper te nderlikuar “GRUA 1.0” eshte nje system I plot veprimi I krijuar per te kontrolluar te gjitha aplikimet e tjera qe jane Brenda ne kompjuter.
  Eshte pothuajse e pamundur te c;instaloni “GRUA 1.0” e te ktheheni tek “E FEJUARA 1.0”. I njejti problem eshte dhe me “VJERA 1.0”. Ky I fundit eshte nje program I vjeter, prej te cilit e ka origjinen edhe “GRUA 1.0”. Keshtu qe vuan nga ēeshtje pershtatshmeria. Disa perdorues kane tentuar te riformatojne gjithe kompjutrin edhe te instalojne programet “E DASHURA 8.0” + “GRUA 2.0” duke besuar se ky version I ri do te zgjidhe veshtirsite qe keni pasur. Perkundrazi problemet do te riten edhe me shume. Madje edhe nese versionet “GRUA 3.0” ose 4.0 do te duken ne treg ne nuk ju a rekomandojme. Me mire ngjituni pas programit “GRUAJA 1.0” dhe mesoni ate mire ne menyre qe ti tejkaloni problemet qe mund te dalin. Gjithashtu jini shume te kujdeshem me ēdo komande dhe nganjehere reagon ne menyre krejt te papritur. Cdo difekt qe do te dale do te jete I lidhur (ka shume mundesi) me ēeshtje komandesh. Ne ju inkuarajojme qe te futni ne kompjuter shume shpejt programin C:/FALJE.EXE

  Shmangni perdorimin e komandave ESC (Dalje) ose DELETE (Fshi), te cilat shpesh mund te menjanohen me perdorimin e programit te percaktuar., C:/FALJSE.ECE/LULE. Qe programi te funksionoj mire, ne ju rekomandojme blerjen e pakos “KOSMETIKE 3.0” dhe “PUSHIME 5.1” ose “SIGURISHT-QE-KE-TE-DREJT-ZEMER 4.5’ Disa nga klientet jane shume te kenaqur me perdorimin e ketyre funkioneve.

  Keshilla e fundit. Asnjere , asnjeher mos instlaoni ne kpmjuter programin “NJE-E-DASHUR-TJETER-BJONDE 2.0” ose “E-DASHUR-E-FSHEHTE 3.1” Keto programe nuk pershtaten me programin “GRUA 1.0” dhe mund te te shkaterrojne njeher e pergjithmone te gjithe sistemin.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Me teper me ngjan me nje histori te vertete se sa nje histori te "trishtuar"...
  gjithsesi sh e bukur........

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Sa per informacion nuk eshte nje histori e vertet,eshte nje nderthurje gazmore.

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Mendoj qe me keqkuptove…
  Kur thashe histori e vertete e kisha fjalen per paralelizmin qe i eshte bere gruas, vjehrres, “te fejuares”, me programet kompjuterike.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 01:00 AM
 2. "Metro" do te quhet "Windows 8"
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 09:06 PM
 3. Si Te Krijoni Nje "ICE" TEXT EFFECT"
  Nga Diu Hacker Albania nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-07-2010, 11:12 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM