Femijet kapricoze


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Femijet kapricoze

  Receta Gatimi

  sipas jush kur femija esht kapricoz dhe i ben gjerat duke te par ne drit te syrit kur e din shum mir se ajo gje nuk duhet ber por e ben me par se deri ku mund te arrj durimi i prindit (ne kete rast i imi qe e kam manget)prindi si duhet te sillet?????

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  sdi cte them noemi...per mendimin tim durimi ka nje kufi...por keta femije duhen edukuar mire ..e kur ti flasi njeri tjetri mos ta perkedheli,, sidomos gjysherit....

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Prindi duhet te mbaje fjalen qe tha ne fillim dhe mos te ndryshoje ne asnje pretekst...
  Po nderruam mendim, eshte gje koti pastaj, se femia e di qe do "fitoje" ....
  Dhe mos degjimi ne familje ka te beje shume , dhe ne asnje menyre te lini gyshet
  te nderhyne ne edukimin e femijeve .

 4. #4
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  po cte besh o mima...te zihesh me gjysherit..kur ti i flet per dicka , ata i thone 'hajde te nena'' e ty cte ngelet??? prinderit mund te jene te vendosur por nje dicka i thote prindi e nje dicka gjysherit..duhet durim durim durim

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  folu me fjale de embla po mos i perkedhel shum !!!!!!!!!!!!!!!1ki durim me femije dhe mos i keqrajdo ok?kiss

 6. #6
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  kapricot e tyre duhen plotesuar deri ne njefare mase.....
  mos harroni qe eshte mosha e vetme ku atyre mund t'u plotesohen pothuajse te gjitha deshirat... sigurisht qe nuk duhet kaluar kufiri, sepse pastaj fillojne kerkojne shume, po ne pergjithesi duhen trajtuar me shume dashuri dhe asnjehere nuk duhen qelluar.....

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Vajza ime eshte 3 e gjysem dhe nuk esht prekur asnje her me dore se po i vure dor me keq esht, po kam nje qe esht me keq se gjysherit ne shtepi BASHKSHORTI avokati mbrojtes.dhe kur te dy prinderit nuk jan ne nje mendie per menyren e trajtimit dhe te edukimit te femis femija terbohet.nje i bertet e tjetri e mbron eeeee........

 8. #8
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  45
  Reputacioni
  0
  ke te drejte noemi..te dy prinderit duhet te jene dakord, e jo nje ta mbroje e tjetri ti flas, eshte me keq ashtu...

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ke shum te drejte x man

 10. #10
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  po cte besh o mima...te zihesh me gjysherit..kur ti i flet per dicka , ata i thone 'hajde te nena'' e ty cte ngelet??? prinderit mund te jene te vendosur por nje dicka i thote prindi e nje dicka gjysherit..duhet durim durim durim

  Mundohu ti flasesh Gjysherve qe mos ta marrin per kaq...se po fillove
  keshtu qe Prindi qorton dhe gjyshet perkedhelin nuk ja del me ...Tani e ke te vogel akoma por kur te rritet ateher do te filloje te "luaj" pak me ju, prindet (Them nga eksperienca )

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femijet Jetim
  Nga narkoza nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 10-12-2012, 09:05 PM
 2. Femijet jetime
  Nga narkoza nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-10-2012, 04:08 PM
 3. Sa na pelqejne femijet
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 09-05-2012, 06:18 PM
 4. Sporti pėr fėmijėt
  Nga ardona nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-01-2011, 08:34 PM
 5. Femijet :) :)
  Nga Altin111 nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 26-02-2008, 02:24 PM