Elbasan, droga kercenon shkollat


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Elbasan, droga kercenon shkollat

  Receta Gatimi  Droga, duhani dhe pijet alkoolike jane te pranishme pothuajse ne te gjitha ambientet e shkollave ne 9-vjecare dhe te mesme ne Elbasan.

  Mosha me e prekur nga ky fenomen eshte nga 13 deri ne 18 vjec. Sipas mjekut Behar Gjevori, mbi 12 raste ne jave kerkojne ndihme sepse paraqiten me komplikacione te renda nga perdorimi i narkotikeve.

  “Eshte ekipi jone qe eshte ndeshur me fenomene te tilla dhe subjekte qe alternojne nga moshat 13-14 ne 20-35 vjec. Kur vijne jane ne gjendje kritike dhe sapo dorezohen ne spital, shoket e tyre largohen per t’i shpetuar policise. Kemi trajtuar shume raste dhe kemi pasur sukses”, deklaron Gjevori.

  Ne Elbasan nuk ka mjeke te specializuar per keto raste, nderkohe qe thuhet se trafikantet dhe shperndaresit jane duke i dhene lendet narkotike falas ne menyre qe te krijojne nje klientele te sigurt me vone.

  Ne qender te shenjestres jane universitetet dhe shkollat e mesme te qytetit. Ndersa mesohet se ne kete qytet eshte ulur numri i punonjesve te policise qe kujdesen per anti-drogen, burime zyrtare te drejtorise se policise tregojne shifrat e fenomenit te perdorimit te droges ne qytetin e Elbasanit.

  “Drejtoria e Elbasanit ka marre masat e duhura per parandalimin e perdorimit te lendeve narkotike. Nuk do te kete asnjehere kompromis me perdoruesit e droges dhe alkoolit ne radhet e nxenesve”, ka deklaruar Valbona Bega, zedhenese e policise se Elbasanit.

  Ne planet e aferta te drejtuesve lokale te shendetesise eshte krijimi i nje qendre per trajtimin e te toksikuarve me metadon.  Burimi:Top-Channel

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Jo vetem Elabasani por e gjithe shqiperia eshte ne gjendje kritike!!!

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Gje alarmante dhe e frikshme ....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Klonuesi i iPhone 5 e kercenon Apple me akuze (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 07:57 PM
 2. Wikileaks “kėrcėnon” sėrish
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-03-2011, 04:42 PM
 3. India kėrcėnon me bllokim tė shėrbimeve tė BlackBerry
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 08:53 PM
 4. Njė tjetėr virus kėrcėnon botėn
  Nga aurel nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 23-09-2009, 12:58 PM
 5. ELBASAN: ARRESTOHEN DY POLICĖ RRUGORĖ
  Nga daku323 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-11-2007, 10:05 PM