Merret peng dhe perdhunohet 19-vjecarja


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Merret peng dhe perdhunohet 19-vjecarja

  Receta Gatimi
  Eshtė marrė peng nė mes tė ditės, ėshtė pėrdhunuar nė njė hotel, ndėrkohė qė policia ende nuk ka mundur ta dokumentojė kėtė ngjarje dhe tė arrestojė autorin. Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė mes tė Tiranės, ku sipas denoncimit tė 19- vjeēares sė dhunuar, personi ka qenė duke udhėtuar me njė mjet, kur e ka futur me forcė brenda dhe ka bėrė me tė ēka dashur. Policia e kryeqytetit bėri tė ditur se kjo ngjarje e rėndė ėshtė denoncuar dy ditė mė parė, ndėrkohė qė ka nisur puna pėr kapjen e autorit. Vajza e re, e cila ėshtė studente e vitit tė parė nė shkollėn e lartė, ėshtė paraqitur nė Komisariatin e Policisė Nr. 2 dy ditė mė parė. Rreth orės 08.30 minuta, e veshur thjesht, e tmerruar dhe me lot nė sy, ajo ėshtė paraqitur para derės sė Komisariatit, ku oficeri roje e ka pyetur se ēfarė kėrkonte. “Dua tė kontaktoj me ndonjė shef policie”, ėshtė shprehur ajo me gjysmė zėri, ndėrsa dihaste nga trauma qė kishte kaluar. Menjėherė policia ėshtė vėnė nė dispozicion tė saj, duke e pyetur se pėr ēfarė kėrkonte ndihmė nga policia. E nė kėto kushte, pasi ajo ėshtė qetėsuar, ka treguar se e kishin marrė peng dhe e kishin pėrdhunuar. Ajo ka rrėfyer se disa ditė mė parė, pikėrisht mė datė 10 mars, ka qenė duke ecur nė rrugėn “Ylbere Bylykbashi”, kur njė makinė, tipi i sė cilės nuk deklarohet nga policia pėr arsye hetimore, i ka ndaluar para kėmbėve dhe ka filluar ta ngacmojė. Duke dashur tė vazhdojė rrugėn, vajza 19-vjeēare, me iniciale K. A., i ka kėrkuar ta linte tė qetė, por kjo e ka nevrikosur edhe mė shumė agresorin, ende tė paidentifikuar. Nė kėto kushte, ai ka zbritur me nerva, e ka kapur me forcė pėr krahu, ndėrkohė qė askush nuk kalonte nė rrugė, ia ka kėrcitur me pėllėmbė fytyrės dhe e ka futur nė makinė. Vajza e re ka treguar se nė ato ēaste ka humbur ndjenjat dhe e ka parė veten nė njė hotel, qė nuk ka ditur tė tregojė ekzaktėsisht vendndodhjen. Aty, ajo ėshtė pėrdhunuar disa herė nga agresori, ndėrkohė qė mė pas e kanė lėnė sėrish tė lirė, duke e ēuar me makinė, pikėrisht ku e ka marrė. Megjithatė, vajza e re ka mundur tė ruajė pak qetėsi nė ato momente tė vėshtira dhe tė mbajė nė mendje njė imazh tė tij. Pas kėsaj ngjarjeje, ajo ka shkuar nė shtėpi, duke u ndjerė fajtore pėr ēfarė i kishte ndodhur dhe nuk ka dashur tė denoncojė nė polici. Por, me kalimin e ditėve, ėshtė ndjerė mė e qetė dhe ka vendosur tė denoncojė nė polici, me shpresėn se uniformat blu do e arrestojnė agresorin e saj dhe do e dėrgojnė para drejtėsisė. Grupi hetimor, pasi ka dėgjuar dėshminė rrėqethėse tė adoleshentes, ka ndėrtuar njė identikit tė agresorit tė saj, qė vajza mendon se ishte pronari i hotelit, ku ėshtė pėrdhunuar, pavarėsisht se nuk ka ditur tė tregojė vendin. Mė pas, hetimet i kanė kaluar seksionit kundėr krimeve seksuale dhe lirisė sė personit, i cili qė prej tri ditėsh po merret me dokumentimin e plotė tė kėsaj vepre penale. Sipas policisė, ėshtė identifikuar njė i dyshuar pėr kėtė ngjarje, por ende nuk ka prova pėr arrestimin e tij.

  Burimi: Gazeta Shqip

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Se kur do behemi njerez ne shqiptaret nuk e di .....
  Uroj ta gjejne, por me kaq korrupsion sa ka sot do paguaje ca milion ai dhe do vazhdoje ta beje jeten i qete sikur ska bere gje.
  Mjere vajza thuaj qe do te mbetet me trauma psikologjike gjate jetes se saj.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  K.O Merret peng dhe perdhunohet 19-vjecarja

  Dhe une jam plotesisht me nje mendim me ty EMAUS, keta njerez qe bejne keto vepra te turpshme dhe te pa'moralshme meritojn denimin maksimal nga shteti,dhe nga shoqeria qe i rrethon.

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e syla
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Do tė bėjė njė pyetje:
  Edha sa kohė duhet tė kaloj qė ne shqiptarėt mos ta trajtojmė femren vetėm si objekt #argėtimi # por, ta trajtjmė njėsoj si qenje njrėzore !!!!!!!!!!!!
  Tmmmmmeeeeerrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e tringasokoli
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  shkup
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  kit pytje mundesh me ja bo gjinis mashkullore qe mendojn qe e kan fuqin e mujn mi bo krejt

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e argjent23
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  48
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  marri i koft ati qi e ka ba kta

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēfarė ju ngeli peng nga 2012-ta?
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 11-01-2013, 04:51 PM
 2. 15 Vjecarja perdhunohet nga 11 burra
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 25-02-2012, 09:54 PM
 3. Tė merret vaksina kundėr A/H1N1
  Nga aurel nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-11-2009, 08:22 PM
 4. Merret masa e arrestit ndaj Rezart Taēit
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2009, 06:47 PM
 5. Merr peng fqinjen, kerkon ta perdhunoje
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-12-2007, 05:00 PM