Skandali, FSHN pėrjashton Rovena Markun


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Skandali, FSHN pėrjashton Rovena Markun

  Receta Gatimi  FNSH-Federata Shqiptare Notit

  “Nuk do tė shkoj nė Botėrorin e Romės, sepse nuk kam para tė paguaj kuotėn e domosdoshme, 1200 euro. Federata nuk mė mbėshtet financiarisht”.

  Kanė qenė pikėrisht kėto dy fjali, tė thėna nga goja e Rovena Markut nė njė emision televiziv mė 26 shkurt tė 2009-ės, tė cilat i kanė kushtuar shtrenjtė notares sė njohur shqiptare me disa titujt kampionė dhe rekorde kombėtare nė kėtė sport.
  Pikėrisht dje, krejt papritmas, ka mėsuar se ėshtė pėrjashtuar nga tė gjitha aktivitetet kombėtare dhe ndėrkombėtare. Duket se Federata Shqiptare e Notit nuk e ka pėrtypur dot kėtė pohimin e saj nė media dhe ka marrė menjėherė njė masė tė ashpėr.
  “Shkelje e Etikės”, ėshtė pikėrisht ky motivimi qė shoqėron tashmė vendimin e FSHN-sė pėr pėrjashtimin e Markut. Burime brenda kėsaj federate kanė saktėsuar se bėhet fjalė pėr njė vendim tė marrė nė datėn 13 mars, i cili nuk ėshtė bėrė publik, por krejt rastėsisht ėshtė zbuluar vetėm dje.
  Ēudit edhe mė shumė fakti se vetė notarja nuk ėshtė njoftuar direkt pėr pėrjashtimin e saj. E shokuar pas marrjes sė lajmit nė njė nga ditėt e zakonshme tė jetės sė saj, si ajo e djeshmja, vetė Rovena ka kontaktuar me sekretaren e federatės, Suela Haxhiaj, pėr mė shumė sqarime.
  “Po je e pėrjashtuar, por arsyet hajde tė t’i shpjegoj nesėr (sot)”, i ėshtė pėrgjigjur Haxhiaj dhe mė pas i ka mbyllur telefonin.
  Tentativat tona pėr tė kontaktuar me zonjėn Haxhiaj, e cila do tė mund tė na shpjegonte versionin e FSHN-sė, kanė rezultuar tė dėshtuara, pasi askush nuk ka denjuar tė na hapė telefonin.
  Vendimi ėshtė nėnshkruar nga 4 prej 6 anėtarėve tė kryesisė sė federatės, pasi dy nuk kanė qenė tė pranishėm, bėjnė tė ditur burime brenda FSHN-sė. Por skandali thellohet akoma mė shumė me faktin se dy prej anėtarėve qė kanė firmosur, i kanė pohuar notares dje se “kanė hedhur diku njė firmė, sepse u ėshtė kėrkuar, por pa e ditur se pėr ēfarė bėhet fjalė”.
  Gjithsesi, vetė notarja ka shpjeguar se deklarata e saj nė emisionin televiziv ka qenė thjesht njė e vėrtetė.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Me vjen keq per Rovenen, dhe shoh korrupsion edhe ketu, ata per te mbuluar te tyret e kane perjashtuar, dhe eshte per te ardhur keq kur largohen njerez qe ua kane kushtuar gjithe jeten e tyre sportit.

  Dhe me pas i shikon te konkurojne duke perfaqesuar shtete te huaja, dhe thone shqiptaret eshte bere italiane apo greke, keshtu eshte kurnuk i mbeshtet Federata dhe pastaj ankohen dhe nuk u vjen mire kur i shikojne neper olimpiada te ngrene flamuret e shteteve te tjere.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e kafka
  Anėtarėsimi
  Dec 2008
  Postime
  11
  Reputacioni
  0
  nuk ka lek mo federata me gjith kte kriz qe ka ra

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Martohet Rovena Dilo
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 05:29 PM
 2. Skandali, shkarkohet ministri Ylli Pango
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 11:52 AM
 3. Kalendari seksi i Rovena Stefės
  Nga ReniX nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-01-2009, 10:18 AM
 4. Rovena Dilo si njė femėr seksi
  Nga ReniX nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2008, 08:23 AM
 5. ROVENA STEFA, 4 milion pėr njė koncert
  Nga ReniX nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-06-2008, 04:44 PM