Pėrmbytje nė Fier, bllokohet hyrja nė qytet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Unhappy Pėrmbytje nė Fier, bllokohet hyrja nė qytet

  Receta Gatimi  Kapriēot e motit kanė shkaktuar probleme nė Fier. Pėr shkak tė reshjeve tė dendura tė shiut, rreth 200 automjete janė bllokuar nė hyrje tė qytetit. Situata ėshtė rėnduar edhe nė rrugėn qė lidhet me autostradėn.


  FIER-Moti i keq duket se ka shkaktuar jo pak probleme edhe nė rrethin e Fierit. Kėshtu si pasojė e reshjeve tė dendura tė shiut tė cilat kanė rėnė me intensitet tė lartė gjatė mbrėmjes sė djeshme dhe ditės sė sotme kanė bėrė qė tė dalė nga shtrati i tij lumi Gjanica. Pėr pasojė ėshtė pėrmbytur tregu industrial i kėtij qyteti i cili ndodhet pėrgjatė lumit Gjanica. Por fatmirėsisht nė treg nuk kanė qenė tė pranishėm tregtarėt dhe nuk janė shkaktuar dėme materiale.
  Gjithashtu pėrmbytje ka pasur edhe nė disa shtėpi nė lagjen “Afrimi i Ri”, e cila ėshtė njė lagje periferike e qytetit tė Fierit. Mėsohet se pėr momentin punonjėsit e komunales kanė shkuar pėr tė zhbllokuar kolektorėt, por ende nuk ka njė pėrgjigje zyrtare se sa do tė zgjasė kjo situatė.
  Por moti i keq, qė mesa duket ka pėrfshirė tė gjithė vendin ka bllokuar edhe autostradėn Lushnje- Fier nė komunėn Mbrostar dhe pėr pasojė kanė mbetur tė bllokuar 200 mjete nė hyrje tė qytetit tė Fierit. Policia ka mbėrritur nė vendngjarje pėr tė normalizuar situatėn dhe po orienton tė gjithė automjetet tė kalojnė nga rruga e vjetėr pėr tė shmangur kėshtu bllokimin e mėtejshėm tė mjeteve.
  (burimi/balkanweb)

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po ca po behet ne qytetin tim nuke punone njeri vetem nuke bene njeri rregullime po prishin te gjithe

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me vjen keq bledo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Bllokohet qasja nė atdhe.net
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 03:44 PM
 2. Vajza bllokohet nė lavatriēe
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-11-2010, 05:08 PM
 3. Nese ju bllokohet Taskmanager
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2009, 05:28 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-09-2009, 01:55 PM
 5. Hyrja per festaten e Krishtlindjes dhe Vitit te Ri!
  Nga ReniX nė forum Kėrkesa dhe Punimet Tuaja
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-12-2006, 09:38 PM

Etiketat pėr kėtė Temė