Formula 1


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 4 nga 4 FillimiFillimi 1234
Rezultatet nga 61 deri tek 65 prej 65
 1. #61
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Massa: Schumacher, vetem nese s’do jem une

  Receta Gatimi  Eshte me mire Felipe Massa qe dje ka dale nga reparti i terapise intensive ne spitalin e Budapestit ku eshte shtruar qe prej aksidentit te se shtunes se shkuar.


  Duke komentuar lajmin per kthimin e Michael Schumacher, piloti i kokekuqes ka deklaruar duke bere shaka:
  “Schumacher do te shkoje ne Valencia vetem nese nuk do te jem une”.
  Shtate here kampioni i botes pranoi te zevendesoje perkohesisht ne gare Massen, derisa piloti brazilian te kthehet.
  Gara e ardhshme ku ai pritet te jete ne drejtimin e Ferrarit do te jete Cmimi i Madh i Evropes qe do te zhvillohet ne Valencia me 23 gusht.

 2. #62
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Schumacher arrin kohe te mire  Majkell Schumacher nuk ka humbur kohe per pergatitjet e Cmimit te Madh te Valencias, dhe ka zbritur menjehere ne piste.
  7 here kampioni i botes ne kete sport, ka bere 67 xhiro dhe koha e tij me e mire ishte 1 minute, 23 sek e 736 te mijtat.

  “Eshte nje ndjenje shume e bukur te rikthehet ne drejtin e nje makine te tille. Pas disa xhirove mund te them qe jam i kenaqur me kohen qe kam arritur. Tani na mbetet te shohim sesi do te reagoje trupi dhe muskujt e mij ne ditet e ardhshme”, thote Schumi.

  Rikthimi i tij ne makinen e Ferrarit u pa nga shumekush si perfitim i madh nga ana e Schumacher, por vete menaxheri i pilotit pohon se nuk eshte biseduar dhe nuk do te behet nje gje e tille mes skuadres dhe gjermanit, duke hedhur poshte thashethemet se Michael do te perfitoje 3 mln euro pas cdo gare me Ferrarin.

 3. #63
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Schumacher heq dore nga Formula 1  Michael Schumacher nuk do te kthehet ne Formula 1. Piloti gjerman qe duhet te zevendesonte Felipe Massen nen drejtimin e Ferrarit, ka lajmeruar vendimin e tij ne faqen zyrtare te skuderise.

  “Kam bere te pamunduren per t’u kthyer perkohesisht. Me shume keqardhje, nuk funksionoi”, eshte shprehur Schumacher.
  “Dje ne mbremje kam lajmeruar presidentin Luca di Montezemolo dhe Stefano Domenicalin. Nuk jam ne gjendje te zevendesoj Felipen”, theksoi ai. Shtete here kampioni i botes duhet te zevendesonte Massan duke filluar nga Cmimi i Madh i Evropes, parashikuar me 23 gusht.
  Shkak per kete terheqje jane dhuimbjet ne qafe pas aksidentit me motor te shkurtit te kaluar. Schumacher shkruan se frakturat ne zonen e qafes dhe kokes kane rezultuar shume te renda. “Me vjen shume keq per djemte e Ferrarit dhe te gjithe tifozet”, theksoi ai.

 4. #64
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Renault pėrjashtohet dy vite nga Formula 1
  Renault ėshtė ndėshkuar me dy vite pėrjashtim nga kampionati i Formula 1, pasi ėshtė shpallur fajtor pėr montim tė garave, derisa Flavio Briatore ėshtė pėrjashtuar pėrjetėsisht nga ky sport.
  Prodhuesi francez ka thėnė se nuk do t’i mohojė akuzat se ekipi ka urdhėruar brazilianin Nelson Piquet tė ndeshet me veturėn e tij nė garėn e vitit tė kaluar nė Singapore Grand Prix, me qėllim qė ngasėsi tjetėr i skuadrės Renault, Fernando Alonso, tė mund tė fitojė.

  Suspendimi do tė zgjatė deri nė vitin 2011 dhe ėshtė ende e paqartė nėse skuadra do tė heqė dorė tėrėsisht nga kjo garė.

  Ish-bosi i ekipit, Flavio Briatore, po ashtu ėshtė pėrjashtuar nga ēfarėdo lidhje me Formula 1, pėrfshirė edhe menaxhimin e ngasėsve, ka thėnė FIA sot, pas takimit nė Kėshillimit Botėror tė Sporteve Motorike nė Paris.

 5. #65
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Toyota tėrhiqet nga Formula 1
  Toyota ėshtė tėrhequr nga Formula 1, duke e lėnė Japoninė pa asnjė skuderi nė garėn mė prestigjioze automobilistike.
  Presidenti i kompanisė, Akio Toyoda, ka konfirmuar tėrheqjen, ndėrkohė qė kėrkuar falje qė skuadra e tij dėshtoi tė regjistronte njė fitore tė vetme qė nga viti 2002 kur i ėshtė bashkėngjitur Formula 1, pėrkundėr investimeve vjetore prej 300 milionė eurosh.

  “Ky ishte njė vendim i vėshtirė, por i pashmangshėm. Qė nga viti i kaluar, me pėrkeqėsimin e klimės ekonomike, kemi pasur probleme me ēėshtjen nėse do tė vazhdojmė nė F1”.

  “Po tėrhiqemi nga Formula 1 tėrėsisht. Kėrkoj falje ndaj tifozėve tė Toyotas qė nuk ishim nė gjendje tė arrinim rezultatet qė i kemi planifikuar”, ka thėnė Toyoda.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 4 nga 4 FillimiFillimi 1234

Tema tė ngjashme

 1. Ja formula per te Parkuar Makinen!
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 29-12-2009, 09:57 PM
 2. Alban Skenderaj ne “Formula 1”
  Nga Kliton nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-08-2009, 05:23 PM
 3. Formula pėr njė familje tė lumtur
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-03-2009, 11:30 AM
 4. Formula 1 2007
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 23-10-2007, 10:40 AM