Ndeshkim apo falje per gabimet e femijeve???


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13

  Ndeshkim apo falje per gabimet e femijeve???

  Receta Gatimi

  Si mendoni a duhet ti ndeshkojme femijet kur bejne gabime apo duhet ti falim? ju si mendoni?

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  cfare te paska gjetur me femijet mi Nerti.........

  mendoj qe menyra me e mire per te edukuar nje femije eshte ta falesh ate, pasi akoma nuk e kane arritur stadin e te kuptuarit te gabimeve, flas per moshen deri ne 7-8 vjec. gjerat qe ato bejne, jane gjera te vogla dhe mund te themi te pafajshme, pasi nuk i kuptojne teresisht. ndersa per ndeshkim jam per femijet e moshave me te medha se 8 vjec, por jo per ndeshkim fizik, por duke u ndaluar gjerat qe atyre u pelqen te bejne. them se kjo eshte me efikase se dhuna qe mund te perdoret.

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  dua te marr eksperience girl....flm per mendimin

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Talking

  mendoj qe femijet duhet te falen dhe per cdo gabim duhet te pyetet se perse ka vepruar ne ate menyre.vetem ne faje shume te renda femija (lart moshes 7 vjec)duhet te denohet lehte.ky ehste mendimi im

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Per mendimin tim ēdo moshe ka demimin e vet . E kam llafin psh. mosha 3-4 vjeē te ike te qetesohet ne dhomen e vet te mendoje pak per gabimin qe beri. Mos mendoni qe nje femi 3-4 vjeē nuk di ēar eshte gabimi , perkundrazi, ne ket moshe fillojne dhe marrin pak ne "loje" prindet per te pare deri ku mund te shkojne .Pastaj varet nga rendesia e tij. (Dhe kjo nga eksperienca )

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e max77
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  33
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  duhet t'i mesojme femijet te mesojne nga gabimet dhe jo t'i ndeshkojme,pasi do te rronin me friken e ndeshkimit...

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  mami mima mban kampion. femija krijon karakterin e tij deri ne moshen 4 vjet, pastaj e moderon ate ,pra te kritikosh apo ti vesh ne dukje nje femije kur ben nje faj dhe te kuptoje qe nqs ben nje gje te papelqyer ka dhe konseguenza te papelqyera. pra une jam pro kritikes dhe denimit, nuk diskutohet qe gjithcka ka masen e saj.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Falje ..!!
  Nga Bela14 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 24-07-2013, 05:19 PM
 2. Tė kėrkosh falje, shenjė force apo dobėsie?
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-02-2012, 02:56 PM
 3. Gabimet e rrezikshme nė edukimin e fėmijėve
  Nga ulkina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-03-2011, 07:18 PM
 4. Vjedh kompjuterin dhe kėrkon falje
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-11-2009, 09:22 PM
 5. Mirėnjohje dhe falje pėr Gjeneral Telinin
  Nga kuklla nė forum Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-08-2008, 10:42 AM