Komenti per prezervativet, Facebook kunder Papes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Komenti per prezervativet, Facebook kunder Papes

  Receta Gatimi
  Zgjerohet zemerimi ndaj Atit te Shenjte. Mijera perdorues te rrjetit social Facebook kane paralajmeruar se do t’i dergojne miliona prezervative Papa Benedektit XVI, per te protestuar ndaj qendrimit te tij te fundit.

  Papa deklaroi ne Afrike se prezervativet nuk jane pergjigjja e duhur per parandalimin e prekjes nga virusi HIV, koment qe shkaktoi zemerimin e perdoruesve te Facebook, qe kane njoftuar nisjen e fushates se profilaktikeve.

  Vatikani ka kundershtuar perdorimin e prezervativeve dhe formave te tjera per kontrollin ndaj shtatzenise, ndersa ka inkurajuar seksin e matur per te luftuar perhapjen e semundjes se SIDA-s.

  Kritikat me te medha ne Facebook kane ardhur nga grupe evropiane, qe u jane bashkuar keshtu edhe kritikave te qeverive gjermane, franceze dhe belge. Nje dite me pare edhe revista mjekesore “Lancet” reagoi ndaj komenteve te Papes.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Papa ndoshta nuk qenka ne gjendje te arsyetoje sic duhet.
  prezervativi duhet perdorur, pasi ka nje % te larte sigurie, dhe parandalon shume semundje, duke qene se ne ditet e sotme, fatkeqesisht, marredheniet seksuale kane filluar te kryhen qe ne moshe te vogel.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Thumbs up

  jam shume dakort ti lart

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e max77
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  33
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  papa nuk duhet te meret me prezervativat por te shikoje punet e zotit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-05-2013, 04:25 PM
 2. Facebook prezanton Facebook Questions
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 09:49 AM
 3. Botohet libri i ri i Papės pėr Krishtin
  Nga lovee nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 08:03 PM
 4. Google i kundėr-pėrgjigjet Facebook-ut
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2011, 07:39 PM
 5. Shqiptaret nuk preferojne prezervativet
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 03-08-2009, 09:56 PM