Shikoni Shqiperi - Hungari sonte ora 20:30


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Shikoni Shqiperi - Hungari sonte ora 20:30

  Receta Gatimi
  Shqiperi - Hungari
  Ndeshjen mund ta ndiqni live ne Lirenti.com ora 20:30


  http://www.lirenti.com/portal.php?faqe=live

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  rrofsh per lajmerimin renix puc

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e dinnin
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ku meti loja.... ora 20,32 muta

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e tanimontana
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  sikur that qe do jepnit ndeshjen live??????? shqiperi e mjera shqiperi

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e powered94
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  nuk e shikoj dot ,,,

  cfare genjeshtare qe jeni ....
  lirenti.com eshte kote ..
  ciao

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e besnikzeza
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  spo jep ndeshje cne

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e tanimontana
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  a di njeri ndonje site ku mund ta shof ndeshjen?????

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Beni refresh faqen o njerez

  http://www.lirenti.com/portal.php?faqe=live

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e shkelqim xhaferi
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ishalla po fit0nn m0re zot ...

 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e shkelqim xhaferi
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  qa ka lidhje postime bee me kqyre ni loj fottball..^o)

 11. #11
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Kombėtarja mposhtet nė "Qemal Stafa"  Kombetarja Shqiptare zhgenjen serish ne loje dhe rezultat. Kuqezinjte e drejtuar nga Arie Haan jane mundur ne “Qemal Stafa” nga 0-1 nga Hungaria e Koeman duke treguar se eshte ende nje skuader e papjekur dhe pa nivelin e duhur per te konkurruar kundershtaret me te forte te grupit. Hungarezet jane treguar me te qarte ne lojen e tyre, duke i finalizuar rastet ne minuten e 38-te me ndeshkuesin Toghelle qe shenoi edhe ne takimin e pare te humbur 2-0. Shpesh here gjate fraksionit te pare te lojes, inisiativen e kane ndermarre miqte, ndersa mesfusha kuqezi nuk ka funksionuar pothuajse fare dhe sulmi ka qene i vaket me inisiativat personale te Salihit e Berishes qe jane bllokuar me sukses nga miqte. Nga ana tjeter, hungarezet kane qene me konkrete duke rrezikuar disa here porten e Hidit.

  Pjesa e dyte ka nisur me nje rast te paster te Toghelle qe i vetem para Hidit nuk ka mundur te dyfishoje. Me hyrjen ne loje te Bakajt sulmi mori me shume fuqi por portieri Babos arriti te neutralizoje cdo krosim apo gjuajtje te lojtareve kuqezinj. Kjo fitore e ngjit ne kuoten e 10 pikeve Hungarine, po aq sa Danimarka, ndeersa kombetarja jone qendron ende ne kuoten e 6 pikeve.  Ndeshja minute pas minute

  1' Starton ndeshja ku miqte shkelmojne topin e pare nga qendra

  4' Dallku shkakton faull ne mesfushe, ndersa Torghelle zihet ne pozicion jashte loje

  6' Grushton Babos pas nje krosimi te Skeles nga e majta

  9' Faull i lojtareve hungareze ne dem te Currit ne afersi te zones tone te rreptesise

  11' Salihi nuk mundet te stopoje nje top te pasuar nga Berisha, duke humbur nje rast mjaft te mire per te rrezikuar porten hungareze

  12' Szelesi kroson nga e djathta por Hidi neutralizon aksionin kundershtar

  13' Karton i verdhe per Canen pas nje nderhyrje te parregullt ndaj Torghelle

  14' Dalje amatore e portierit Hidi por Torghelle nuk perfiton duke e nxjerre topin jashte

  15' Goditja e dyte nga kendi per hungarezet por mbrojtja kuqezi pastron me veshtiresi zonen

  17' Shqiperia prane golit. Salihi nuk arrin te godase me koke nje top te ardhur nga Ervin Skela

  20' Salihi rremben nje top dhe godet nga vija e 16 metrave, por topi kalon prane shtylles pingule te Babos

  23' Skela harkon ne zone por askush nuk perfiton

  25' Goditje nga kendi per tanet. Duro kroson ne zone por Babos pret i sigurt

  28' Dardai pason nje top ne thellesi per Torghelle i cili nuk arrin ta kape

  29' Goditje e rrezikshme nga Hajnal qe per pak shenjestron ketarkendeshin e Hidit

  30' Berisha godet nga jashte zones por nuk arrin te rrezikoje porten kundershtare

  31' Pozicion jashte loje per Salihin pas nje krosimi te Duros nga e djathta

  33' Goditje denimi per Hungarine pas nje faulli te Vangjelit ne afersi te zones se rreptesise

  34' Hajnal godet dy here pas kthimit te topit nga muri, por asgje per t'u shenuar per skuadren e Hungarise

  37' Harkim i rrezikshem i topit ne zonen tone pas nje goditje nga kendi per hungarezet

  37' Karton i verdhe per Vanczak pas nje nderhyrjeje te rende ne mesfushe ndaj Salihit

  38' 0-1 Armend Dallku gabon rende ne zonen tone duke mos larguar dot topin me koke dhe Torghelle shenon golin per Hungarine

  43' Salihi Nuk mundet te shenoje para portes se Babos pas nje rremuje ne zone

  45' Mbyllet 45 minuteshi i pare me rezultatin 0-1

  46' Fillon pjesa e dyte

  46' Cana gabon dhe Torghelle gjendet vetem me Hidin por nuk perfiton duke humur nje rast te paster per te dyfishuar

  46' Lika nuk arrin te shenoje pas nje goditje te forte brenda zones

  49' Lika kroson nga e majta por Berisha nuk arrin te shenoje pasi godet me koke shume afer kuadratit te Babos

  51' Presion i skuadres tone kundershtare qe dyndet ne gjysmefushen e Hungarise

  53' Krosim i Skeles ne zonen hungareze por askush nuk perfiton

  54' Goditje kendi per kuqezinjte por hungarezet pastrojne zonen serish

  56' Hustzi kalon Vangjelin dhe godet porten tone, por Hidi neutralizon

  59' Salihi pason gabimisht duke u dhuruar nje top hungarezeve ne zonen e tyre

  62' Goditje denimi per Hungarine ne te majte te zones se rreptesise por Hidi grushton

  64' Torghelle rrezohet ne zonen e rreptesise pas nderhyrjes se Hidit dhe proteston por topi rivihet ne loje nga vija fundore

  67' Karton i verdhe per Klodian Duron

  69' Skela kroson ne zone por Babos del mbi te gjithe dhe kap topin

  70' Gilman Lika zevendesohet nga Elis Bakaj

  72' Aksion i rrezikshem per kombetaren shqiptare. Bakaj kroson ne zone por Berisha nuk perfiton

  73' Bakaj godet nga jashte zones por Babos dergon topin jashte. Pak sekonda me vone edhe Duro shenjestron porten por Babos pret me lehtesi.

  75' Karton i verdhe per Armend Dallkun

  78' Bakaj kroson serish nga e djathta por topi eshte teper ne thellesi pasi portieri kundershtar nuk e ka te veshtire ta neutralizoje

  79' Halmosi ndeshkohet me karton te verdhe

  81' Dallku godet brenda zones por mbrojtesit kundershtare largojne topin

  82' Bakaj ka krosuar serish nga e djathta por eshte Babos qe ka nderhyre per te disaten here duke evituar nje rast te rrezikshem ne porten e tij

  83' Tjeter goditje denimi per kombetaren tone ne afersi te zones se Hungarise. Duro kroson por Babos kercen mbi te gjithe dhe pret topin

  87' Goditje denimi ne kufirin e zones se rreptesise pasi Huzsti eshte ndaluar ne menyre te parregullt nga Curri

  88' Ekzekuton goditjen Huzsti por topi del shue metra mbi tranversen e Hidit

  90' Dy minuta shtese

  90+2 Arbitri sinjalizon fundin. Kuqezinjte humbasin ndeshjen me rezultatin 0-1.

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kisha shpresa se do fitonte, por e kote

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga powered94 Lexo postimin
  nuk e shikoj dot ,,,

  cfare genjeshtare qe jeni ....
  lirenti.com eshte kote ..
  ciao


  une personalisht nuk njoh ndonji genjeshtar ketu ! drejtuesit na kane dhen gjithmone mundesine dhe ndihmen e tyre duke na ndihmuar ! nuk mundem dot te pranoj te fyeni ne kete menyre gjithe punen e bere nga te gjithe anetaret dhe te gjithe ata qe e drejtojne kete forum! heren tjeter tregohuni me i sjellshem .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sonte...
  Nga URTESIA nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 29-10-2015, 12:36 AM
 2. Ēfare embelsire hengret sonte?
  Nga ReniX nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 117
  Postimi i Fundit: 14-01-2014, 10:45 PM
 3. Sonte: SHQIPERI - Qipro
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 08-09-2012, 11:34 AM
 4. Sonte Danimark - Shqiperi ,jepni komentet tuaja
  Nga bledi1 nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-04-2009, 10:33 PM

Etiketat pėr kėtė Temė