Internet, piratet kineze shkelin PC-te ne 103 vende


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Internet, piratet kineze shkelin PC-te ne 103 vende

  Receta Gatimi
  Disa hackers-a kineze jane hedhur ne aksion duke shkelur arkivat e 1295 kompjuterave te ministrive, ambasadave dhe te qytetareve normale ne 103 vende te ndryshme te botes. Shkelja eshte zbuluar nga disa informaticiene kanadeze, te cilet kane akuzuar nje rrjet piratesh informatike, me baze ne Kine.
  Sipas eksperteve, piratet kane hyre ne arkiven e kompjuterave te shume vendeve, duke mbarre te dhena edhe nga PC-ja e liderit tibetian Dalai Lama.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po eshte normale ēdo njeri ka te dreit te hyje ne ēdo vend po mundi

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  kjo gje pritet nga kinezet...
  jane popullsia me e zgjuar ne bote.......

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po ne shqiptaret ca jemi popullsia me budallaqe ne bote?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. JAC IV: Smart nė mėnyrė kineze
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2010, 11:27 AM
 2. Piratėt Kinezė prodhojnė version tė Ubuntu qė ngjan si Windows XP
  Nga Design nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2010, 09:35 AM
 3. Arrestohen piratet e “Pay Per View”
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 05:26 PM
 4. Proverba kineze mbi parane
  Nga girl08 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 04:43 PM
 5. Piratėt informatikė, parajsė nė Shqipėri
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2008, 07:36 AM