Ora e Tokės, nėn errėsirė totale 2848 qytete nė mbarė botėn


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Ora e Tokės, nėn errėsirė totale 2848 qytete nė mbarė botėn

  Receta Gatimi
  Pėr rreth njė orė do tė fiken dritat nė 2848 qytete nė vende tė ndryshme duke filluar nga ora 20:30 e ditės sė sotme, me synimin pėr tė mbledhur rreth vetes njė miliardė persona. Ka nga ana qė e cilėsojnė si eventin global tė tė gjithė kohėrave. Ora e Tokės, do tė jetė njė “ola” e madhe nė errėsirė, duke nisur nga piramida e Koloseut, nga Kulla Eiffel e Golden Gate, e duke vazhduar mė pas me kaskadėn e Niagarės.

  Mesazhi i lėshuar nga kjo iniciativė ėshtė mėse i qartė: emergjenca nuk ka sesi tė pėrballohet ndryshe dhe kjo ka tė bėjė me ndryshimet klimaterike. Kjo errėsirė do tė bėjė xhiron e saj nė mbarė botėn. Gjithēka do tė fillojė nė orėn 20.30 me orėn tonė ditėn e sotme ndėrsa shtetet e tjera do tė aplikojnė mė nė fillim kėtė fikje, ku pėrmendet kėtu Islanda. Mė pas duke nisur nga Zelanda e Re, do tė vazhdojė me fikjen spektakolare tė dritave nė Sidnej, Pekin, Tokio, Bangkok, Mumbai, duke kaluar nė Romė, Paris, Athinė, Madrid, Kopenhagen dhe do tė mbarjė me Rio de Janeiro, New York, San Fransisko. Maratonėn do ta mbyll Las Vegas.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  po ne shqieri nuk do te behet fikja e dritave??
  nejse se ne shqiperi e bejn dhe kot jo me per klimen..

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po dhe ne shqiperi do vijne dritat sa te ndertoime ca hidrocentrale dhe do kemi drita 24 ore ne NATE ???

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jo po sic tha sali berisha ju i fikni dritat qe te me tregoni mua se nuk ka drita

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Takimet ne erresire, ne Internet
  Nga X-man nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 07:49 PM
 2. Mberrin kostumi i banjes per nxirje totale
  Nga djalikeq nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 06-02-2010, 12:02 PM
 3. Viti i Ri, festime ne mbare boten
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-2010, 12:59 PM
 4. Imazhe nga Ura mbare boten
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-07-2008, 06:40 PM
 5. Hakerėt sulmojnė mbi 500.000 lokacione uebi nė mbarė botėn
  Nga burim_zh nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-05-2008, 10:14 PM