Braktiset ne gemushe foshnja dy muajsh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Braktiset ne gemushe foshnja dy muajsh

  Receta Gatimi
  LIBRAZHD - Braktiset nje bebe ne afersi te fshatit Dragostunje. Foshnja eshte gjetur mesditen e djeshme nga disa kalimtare. Ajo ishte e vendosur ne nje gemushe, ne afersi te rruges kembesore. Deshmitaret okulare kane bere te ditur per policine se, bebja ishte e mbeshtjelle me pelena dhe e vendosur me kujdes mbi nje shkurre. Udhetareve i ka terhequr vemendjen e qara e bebes, e cila duket se ne ate cast kishte ftohte dhe nevoje per ushqim. Ata kane kontrolluar perreth dhe kane mbetur te habitur kur kane pare nje bebe, te seksit femer, te mbeshtjelle mire e te vendosur me kujdes siper ne nje gemushe. Kalimtaret i kane dhene ndihmen e pare foshnjes qe vec qante me denese.

  Me pas ata kane lajmeruar edhe policine, qe ka mberritur me shpejtesi ne vendi ku ishte gjetur foshnja qe nuk eshte me shume se dy muajshe. Bebja eshte transportuar me shpejtesi drejt maternitetit te Librazhdit. Femija ka marre ndihmen dhe mjekimet e nevojshme ne spital. Gjate kesaj kohe eshte trajtuar me qumesht dhe ushqim te posacem per femije. Sipas mjekeve, foshnja gezon shendet te plote. Sipas tyre, nese do te kishte kaluar dhe pak kohe, ndoshta foshnja nuk do te gjendej e gjalle per shkak te mungeses se ushqimit dhe te ftohtit. Nderkohe drejt fshatit te njohur per numrin e madh me hoxhallare eshte nisur nje grup hetimor. Hetuesit kane inspektuar vendin ku eshte gjetur foshnja e braktisur. Ata kane marre ne pyetje disa banore te zones. Por ende nuk kane mundur qe te bien ne gjurmet e nenes se vertete.

  Hetimet jane perqendruar ne fshatin Dragostunje dhe zonen perreth tij. Nje nga pistat e hetimit, eshte edhe braktisja e femijes nga nje nene qe nuk i perket ketij fshati. Sipas mjekeve, bebja eshte rreth dy muajsh. Por policia nuk perjashton faktin qe, femija te kete lindur ne nje fshat tjeter dhe me pas te jete sjelle ne kete zone, me qellim zhdukjen e gjurmeve.

  Lindja mund te jete kryer ne kushte primitive ne nje shtepi fshati. Dyshimet me te medha jane per ndonje vajze fshati e cila ka mbetur shtatzene nga nje lidhje ilegale. Shtatzenia eshte mbajtur e fshehur deri ne lindjen e bebit. Zona eshte e mbushur me besimtare, te cilet e kane per gjynah qe te deshtojne. Megjithate ceshtja eshte nen hetim nga policia. Keta te fundit thane se, dosjen me provat ia kane kaluar Prokurorise se Librazhdit, qe do beje dhe hetimet e tjera ne lidhje me kete ngjarje.

  Policia

  Hetimet e policise jane shtrire ne dy pista kryesore per te gjetur nenen e femijes se braktisur. Vec kerkimeve te bera ne fshatin Dragostunje, policia po merr te dhena operative dhe ne fshatrat aty afer si dhe ne maternitetin e Elbasanit.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  eh mor zot, po perse sjell ne jete bebe kur nuk je ne gjendje ta mbash, e ta rritesh, sa i urrej keta njerez.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Keto jane mostra jo njerez,sepse femija eshte femije dhe nuk braktiset dot,por keto njerez nuk kane ndjenja fare per mendimin tim.

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Me mire te nxjerrin ndonje ligj per keto njerez qe braktisin femijet, ose t'i denojne ose te mos lejojne qe cdokush te behet prind.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-04-2012, 05:24 PM
 2. Lind foshnja me peshė 8.7 kg !!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 10:02 PM
 3. Super foshnja (Video)
  Nga gjendar nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2011, 10:29 PM
 4. A do tė munden meshkujt tė lindin foshnja?
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 22-01-2011, 09:27 PM
 5. Foshnja e lindur nėn dritėn e celularėve
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-07-2009, 12:24 PM