Receta Gatimi

Sonte Danimark - Shqiperi ,jepni komentet tuaja


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12

  Sonte Danimark - Shqiperi ,jepni komentet tuaja

  UNE MENDOI QE SHQIPEIA NUKE FITONE JAME ME SHQIPERIN

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e tanimontana
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  a di gje ku mund ta shikoj ndeshjen???

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e esat84
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ku shifet kjo ndeshje mor aman....???

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Sapo perfondoi pjesa e pare e ndeshjes Danimarke-Shqiperi ku kryeson Danimarka me rezultatin 2-0.
  Skuadra jone ka bere nje loje te mire ne minutat e para te lojes,por ne minuten 30 Danimarka ka ndeshkuar me golin e pare,pas nje gabimi te prtierit Hidi,dhe po keshtu ne minuten 37,pas nje gabimi trashanik do te thoja te mbrojtjes tone jemi ndeshkuar me golin e dyte,shresoj qe ne pjesen e dyte te bejm nje loje sa me te mire,dhe te mos pesojm me gol,se per te shenuar me duket pak e veshtire.

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e Ralda
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk jam interesuar fare per ndeshjen

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Sapo perfundoi ndeshja Danimark Shqiperi,rezultati final 3-0 fiton Danimarka,prap portieri Hidi beri gafen e dyte dhe u ndeshkuam perseri,perfundimisht jemi nje Kombtare futbolli qe duhet punuar shume qe te arritet dicka, dhe duhet nje shpirt gare paksa me i madh se kaq.

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e esat84
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Po si ka mundesi o njerez si u bame gazi i botes....a ma shpjegon njeri pse nuk ka shtet qč na do....????
  Po kaq te kqi jemi ne.. Si edhe italiani i duqes te na urrej si rrac...
  Un nuk e di si do tja dalim mban...shpresoj qe shqipnia te behet mir e mos te rrim me kto te degjeneruar e kto njerez te ipokrizuar..

 8. #8
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Shqiperia 0 – Hidi 3

  Skeda e ndeshjes


  DANIMARKĖ-SHQIPĖRI 3-0

  Shėnues: Andreasen 31′, Learsen 38′, K.Poulsen 80′  DANIMARKA: Sorensen, C.Poulsen, Andreasen, Agger, M.Jakobsen, L.Jacobsen (J.Poulsen 46′), Jensen (Bendtner 34′), Rommedahl (Borring 71′), Kahlenberg, Jorgensen, Larsen. Trajner: M.Olsen

  SHQIPĖRIA: Hidi, Vangjeli, Dallku, Curri, Agolli, Duro, Bylykbashi (Beqiri 82′), E.Bulku (Salihi 46′), G.Lika, Skela, Berisha (Memelli 85′); Trajner: A.Han  Si e nisėn ndeshjen dy skuadrat(Formacionet)  Tre gabimet e Isli Hidit dhe mbrojtjes tone kane mjaftuar qe Shqiperia te mundet 3-0 nga Danimarka e cila ka hedhur nje hap te sigurt drejt fazes finale te Boterorit 2010. Starti i mire per vendasit te cilet rrezikuan 2-3 here, por pa arritur te ndeshkojne.
  Pas minutes se 20-te vijne momentet me te mira per kombetaren tone e cila pervec se mbajti topin arriti te krijoje disa raste ne porten e danezeve.
  Ne momentin me te mire tonin, Isli Hidi gabon rende. Gjuajtja e Andreasen perfundon ne rrjete, nje gol qe starton festen e danezeve.
  7 minuta me vone eshte Larsen qe perfiton ne fillim nga nje mosmarreveshje Curri-Agolli dhe me pas nga nje gabim i portierit Hidi duke dyfishuar rezultatin.
  Ne te dyten Haan hedh ne fushe sulmuesin Salihi, por qe zgjedhjet e tij edhe ne kete sfide nuk funksionuan.
  Danezet vazhdojne te tregojne superioritetin e tyre edhe ne 45 minutat e dyta. Mundi i tyre u shperblye edhe ne kete pjese nga portieri yne Isli Hidi.
  Pas nje daljeje te gabuar te shtatlartit Hidi, Poulsen shenon golin e trete.
  Ne kete sfide per perfaqesuesen shqiptare i vetmi qe arriti te qendroje ne kembe dhe te beje nje loje te mire ishte mbrojtesi Kristi Vangjeli, ndersa per te tjeret ishte nje tjeter ndeshje e deshtuar.
  I vetmi shqiptar i duartrokitur ishte presidenti i Republikes, Bamir Topi, tifozi vip i kombetares shqiptare qe nuk arriti t’i gezohej te pakten nje barazimi.

  Disa Caste nga ndeshja Danimark-Shqipri
  Zhgėnjen Kombtarja e Shpresave, shkatėrrohet 5-2 nga Skocia  Skocia: Martin, Skobi, Kadis, Hanlon, Miēell, Mekdonald (Meguin 68′), Banan (Flek 66′), Shajni, Meguajėr, Arfild, Guduilli (Mėrfi 71′). Trajner: Billi Stark

  Shqipėria: Moēka. Arbri, Malota, Bici, Veliu, Hyka, Lilaj, Karabeci, Vila, Malindi, Januzi. Trajner Artan Bushati.

  Shėnues: Guduilli 36′, Meguajėr 51′, Shanji 54′, Mėrfi 74′, Meguin 90′\ Hyka 73′, Vila 89′

  Kartonė tė verdhė: Arbri, Mėrfi

  Gjyqtar: Zsolt Szabo (Hungari)  “Radiografia”

  9′- Hyka depėrton fuqishėm nga e majta, kroson pėr Januzin, i cili rrėzohet nė zonė, por pėr gjyqtarin nuk ka penallti.

  14′- Pėrsėri Hyka ėshtė i saktė nga e majta, futet nė qendėr, godet, por jashtė.

  18′- Hyka ėshtė i papėrmbajtshėm, i afrohet zonės, por goditja e tij kthehet nga mbrojtja, kontrollon Vila, godet fluturimthi, por pret i sigurt portieri vendės.

  27′‑ Jahmir Huka jep njė top tė gjatė pėr Karabecin, i cili nuk arrin ta kontrollojė pėrballė portierit.

  35′‑ Gabim i rėndė I mbrojtjes shqiptare. Bici me Malotėn tregohen tė pakujdesshėm, pėrfiton Guduilli, i cili pėrballė Moēkės tregohet i saktė. 1‑0.

  38′- Kundėrsulm i shpejtė i Skocisė me Meguajėrin, i cili kroson nė qendėr, por nr.10 godet keq.

  39′- Karabeci, nga distance, gjuan keq.

  50′- Kundėrsulm i shpejtė i Skocisė me Guduillin, i cili nga e majta nxjerr tė lirė Meguajėrin, i cili nuk e ka tė vėshtirė ta dėrgojė topin nė rrjetė, 2‑0.

  54′‑ Pėrsėri kundėrsulmon Skocia, qė pas disa goditjeve radhazi shėnon me Shajnin. 3‑0.

  69′- Guduilli provon nga distance, jashtė kuadratit.

  73′‑ Hyka kontrollon bukur njė top tė goditur keq nga mbrojtja, depėrton nė qendėr dhe rreth 20 metra larg godet saktė. 3‑1.

  74‑ Aksion i gjatė i skocezėve. Mėrfi i pambuluar nė zonė e dėrgon me kokė topin aty ku nuk mund ta arrijė Moēka. 4‑1.

  81′- Shajnai ka mundėsi tė shėnojė golin e pestė, por gjuajtja e tij prirėt me portėn pėrfundon jashtė.

  83′- Meguajėr nuk arrin ta devijojė njė top shumė pranė portės.

  89′- Vila shkarkon tė djathtėn nga njė distancė e largėt, duke shkurtuar sėrish rezultatin. 4-2.

  90′- Meguin ka bėrė mrekullinė, duke e dėrguar topin nė rrjetė pas njė goditjeje me thembėr. 5-2.


  Burimi:Top-channel & Sporti Shqiptare
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 02-04-2009 mė 09:51 AM.

 9. #9
  i/e rregjistruar Maska e LEDJON
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Talking Kombetarja futbolli

  pershendetje.do doja te dija nese cmendim keni per keto paraqitje surprize qe na je kombetarja jone e futbollit.mua personalisht me kane zhgenjyer shume.nuk jemi me amatore as ne epoken e komunizmit.hej o cuna luani pak dhe na beni krenare si me greqine dhe portugaline.tung te gjitheve

  forca shqiperia jepuni zemer kombetares qe ta na kenaqe se na merziten keto humbje
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 03-04-2009 mė 04:14 PM. Arsyeja: Mbivendosje e Temes

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sonte...
  Nga URTESIA nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 28-10-2015, 11:36 PM
 2. Ja si ti jepni fund zakoneve te keqija
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-02-2013, 07:20 PM
 3. Sonte: SHQIPERI - Qipro
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 08-09-2012, 10:34 AM
 4. Logo dhe Sllogan per Lirenti.com - Jepni mendimin tuaj!
  Nga Lirenti nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 16-04-2010, 06:46 PM
 5. Shikoni Shqiperi - Hungari sonte ora 20:30
  Nga ReniX nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 09:12 AM