Shqiperia e Kroacia, zyrtarisht ne NATO


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Shqiperia e Kroacia, zyrtarisht ne NATO

  Receta Gatimi
  Ne Uashington, ne nje ceremoni ne Departamentin e Shtetit, zevendessekretari Steinberg pranoi instrumentet e aderimit ne Traktatin e Atlantikut te Veriut per Shqiperine dhe Kroacine, per te cilat SH.B.A. eshte qeveria pergjegjese per marrjen ne dorezim. Ne momentin qe zevendessekretari mori instrumentet e aderimit, Shqiperia dhe Kroacia u bene aleate te NATO-s. Shqiperia dhe Kroacia u perfaqesuan ne kete ceremoni nga ambasadoret perkates, Aleksander Sallabanda dhe Kolinda Grabar-Kitarovic.

  Ne deklaraten e Departamentit amerikan te Shtetit thuhet se: “Ne mirepresim permbylljen e procesit te aderimit para Samitit te 60 Vjetorit te NATO-s me 3 dhe 4 Prill, ku kryeministri shqiptar Sali Berisha dhe kryeministri kroat Ivo Sanader do te zene vend per here te pare duke perfaqesuar vendet e tyre si anetare te Aleances.”

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  me ne funde na pranuan dhe ne ne nato

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  besoj se do na nxjerrin direkt se me keto rregulla qe kami ne.......

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Qenkemi bere per urime te gjithe!!!

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e pirro
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  53
  Reputacioni
  0
  Urime Shqiperise hyrja ne NATO!!

  Do te jet nje mbeshtetje e madhe per KOSOVEN.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shqiperia ne NATO, Tirana ne feste
  Nga Kliton nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-04-2009, 09:02 AM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 02:23 PM
 3. Shqipėria siguron vizėn pėr NATO
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-02-2009, 11:18 AM
 4. Shqiperia ne NATO
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-04-2008, 07:44 PM
 5. Shqiperia ne NATO ne 2008
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2007, 11:25 AM