Dy oficer policie kanė mbetur tė plagosur mbrėmjen e shkuar nė fshatin Bratosh tė rrethit tė Shkodrės.

Ngjarja erdhi, policia kishte nisur aksionin pėr kapjen e e tre personave nė kėrkim pėr lėndė narkotike. Pėr pasojė, tre persona, Sabah Vucaj, Besnik Vucaj dhe Mondi Vucaj kanė shkėmbyer zjarr mė policinė.

Nė momentin e ndalimit nė njė post bllok, tre shtetasit kanė qėlluar nė drejtim tė uniformave blu, dukė i lėnė tė plagosur.

Efektivėt e tjerė tė policisė kanė bėrė tė mundur neutralizimin dhe ēarmatosjen e tyre. Policėt e plagosur janė dėrguar nė spital ku po marrin ndihmėn mjekėsore ndėrsa janė jashtė rrezikut pėr jetėn.

Gjatė kontrollit tė makinės policia sekuestroi 7 kg e 700 gr kanabis sativa, nė cilėsinė e provės si dhe 2 automatikė e njė pushkė. Policia po punon pėr hetimin e destinacionit tė drogės.