Tiranė, nėna var veten pasi i vdes djali 10 vjec


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Tiranė, nėna var veten pasi i vdes djali 10 vjec

  Receta Gatimi

  TIRANE- Njė ngjarje e rėndė tronditi dje familjen Hoxha nė periferi tė Tiranės. Ruzhdije Hoxha, 32 vjece ka vendosur tė var veten pasi ka gjetur tė vdekur nė divan djalin e saj 10 vjecar. E ndjerė nė faj, e vetme nė shtėpi, dhe nė kushtet e njė tronditjeje tė rėndė psikologjike, 32 vjecarja ka gjetur njė kabėll elektrik, tė cilin e ka lidhur nė ballkon dhe ku ka kryer dhe vetėvrasjen. Ngjarja, sipas policisė ka ndodhur rreth orės 8:00 tė mėngjesit tė ditės sė djeshme nė banesėn e saj nė katin e tretė tė njė pallati, nė rrugėn e Kamzės, pranė shkollės "Isa Boletini”.
  Djali i saj 10 vjecar, Xhonatan, kishte qenė i sėmurė me temperaturė dhe Ruzhdija fajėsonte veten pse nuk e kishte ēuar nė spital gjatė natės. Nė atė moment nė banesė nuk ka pasur anjeri, psai bashkėshorti 39-vjeēar Jeshari punonte si emigrant nė Greqi, ndėrsa e e vjehrra kishte njė javė qė kishte vajtur po nė Greqi tek e bija. Para se tė kryente vetėvrasjen gruaja e re ka shkruar njė letėr ku i kėrkon falje dhe i lė amanet ta varrosin nė njė varr me djalin e saj.

  “Gazeta Shqiptare” boton sot letrėn e fundit tė sė resė mes tė cilave shkruante “Djali kishte temperatura dhe mendova se kishte grip. Nuk vendosa se duhej cuar te mjeku. Tani qė ai vdiq nuk e dua mė jetėn pa djalė. Tė mė falin pėr kėtė qė po bėj, por amaneti im i fundit ėshtė tė mė varrosin nė varr me djalin”. . Ishin banorėt ata qė kanė dalluar trupin e pajetė dhe tė varur nė ballkon dhe kanė njoftuar policinė.

  Trupat e pajetė tė Ruzhdijes dhe djalit Xhonatanit, janė dėrguar pėr ekspertizė mjekoligjore nė Morgun e Tiranės. Dy ekspertė tė policisė dhe mjekėsisė ligjore kanė kryer kėqyrjen dhe autopsinė e trupave tė pajetė, duke rikonfirmuar versionin e policisė se Ruzhdija ėshtė vetėvarur nė kushtet e depresionit tė thellė psikik ku ka rėnė, pasi ka parė qė i ka vdekur djali.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Shume ngjarje tragjike!

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Me tė vėrtetė shumė tragjike.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Njė i ri vė bast se ha 30 vezė, vdes pasi ha vezėn e 28-tė
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2012, 10:48 PM
 2. Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-11-2012, 08:54 PM
 3. Video: Parashutisti Vdes pasi perplaset me nje Avion
  Nga Al Capone nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-07-2012, 08:36 PM
 4. Nėna monstėr mbyt vajzėn 1 vjeē nė “Skype”
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-01-2012, 02:39 PM
 5. Nėna anoreksie peshon mė pak se vajza 7 vjeē
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-11-2011, 06:55 PM