Te pakten 5 makina jane djegur pak pas mesnate ne kryeqytetin grek Athine nga persona te panjohur.


Sulmet ndaj makinave jane kryer ne lagjet Neo Kosmo, Aspropirgo dhe ne rrugen Pireos. Ne te tre rastet eshte dashur nderhyrja e makinave zjarrfikese per te parandaluar zjarrin te perhapet ne makinat e tjera te parkuara .

Pothuajse ne te njejten kohe ekipet e zjarrfikesve perballuan ne Selanik, 4 raste zjarresh ne makina te lagjeve Napoli dhe Ano Poli, zjarre te cilat jane vene nga persona te panjohur.

Por edhe qyteti i Larises ka qene deshmitar i te njejtes skene, per arsye se edhe aty nje grup te rinjsh ju ka vene zjarr dy makinave ne sheshin Salia te qytetit.

Ne te gjitha rastet e nates se sotme nuk ka pasur marrje pergjegjesie per keto veprime te cilat policia