Arrestohen piratet e “Pay Per View”


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Arrestohen piratet e “Pay Per View”

  Receta Gatimi

  Nje super operacion policor, qe ka nisur ne te gjitha rrethet e vendit, ka vene ne pranga deri me tani 16 persona te akuzuar per “mashtrim kompjuterik”,qe permes klonimit ilegal kane shitur ne treg karta dhe aparate dixhitale te riprogramuara.

  Zedhenesi i Policise se Shtetit pohoi se te arrestuarit ne bashkepunim me njeri-tjetrit kane klonuar dhe me pas u kane shitur qytetareve karta te platformes DigitAlb, paketes SuperSport, Sky dhe Nova qe transmetojne programe me pagese, artistike dhe sportive.

  Sipas policise te pandehurit dekodifikonin sinjalin dhe me pas e shisnin ne menyre pirate. Hetimet per kete operacion, te quajtur “Modem” kane nisur ne tetor 2008 ne Policine e Tiranes, ndersa me pas jane identifikuar edhe disa prej pikave ku tregtoheshin aparate te tilla ne Tirane, por edhe ne rrethet Durres, Shkoder, Fier, Vlore, Berat dhe Korce.

  11 persona u arrestuan gjate aksionit blic menjehere pasi gjykata ka vendosur masen e sigurise arrest me burg, ndersa pese te implikuar te tjere u ndaluan me urdher te Prokurorise se Tiranes.

  Gjate kontrolleve ne banesa policia gjeti dhe sekuestroi kompjutera te markave te ndryshme, aparate dixhitale si dhe 500 cope karta plastike me cip per dekodifikim te kartave te platformes DigitAlb dhe paketes SuperSport.

  Burime nga njesia Task Force e krimit ekonomik thane per Top Channel se operacioni do te vazhdoje edhe ne ditet e ardhshme, duke u shtrire ne pikat e ndryshme te llotarive sportive, ku rezulton se kryhet dhe konsumohen programet e piratuara sidomos te paketes SuperSport.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Sa leke do kene bere keta!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Anonymous - Arrestohen 25 Hacker nga Interpol
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-03-2012, 08:02 PM
 2. Piratėt Kinezė prodhojnė version tė Ubuntu qė ngjan si Windows XP
  Nga Design nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2010, 09:35 AM
 3. Internet, piratet kineze shkelin PC-te ne 103 vende
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-03-2009, 01:44 PM
 4. Piratėt informatikė, parajsė nė Shqipėri
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2008, 07:36 AM
 5. ELBASAN: ARRESTOHEN DY POLICĖ RRUGORĖ
  Nga daku323 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-11-2007, 10:05 PM