Chavez i dhuron Obames nje ishull


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Chavez i dhuron Obames nje ishull

  Receta Gatimi  Presidenti i Venezueles, Hugo Chavez ka vendosur t’i dhuroje nje ishull homologut amerikan Barack Obama. Oferta eshte bere gjate takimit te Amerikave, qe perfundoi te dielen ne Trinidat, kur Chavez i dhuroi Obames edhe nje liber, qe u kthye ne bestseller.

  Presidenti do t’ia dhuroje ishullin Petty, qe ndodhet perballe Filadelfias, shtetit te Nju Xhersit. Ai ka nje siperfaqe prej 214 hektaresh dhe qe prej vitit 1982 eshte prone private e Citgo,filialit te kolosit shteteror te naftes ne Venezuele.

  Ai nuk perdoret qe prej vitit 2001 dhe synimi ishte qe te kthehej ne nje strehe per kafshet, per shkak te diversitetit te flores dhe faunes. Ne ishull gjenden impiante naftembajtese me vlere 19,7 milione dollare.

  Dhurata vjen ne linje me politiken e permiresimit te marredhenieve mes SHBA-se dhe Venezueles.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ta gezoj Obama, se dhe ishullin kishte mangut!

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Si paska dhuru gjo hic pra,tamom dhe ishullin kishte mangut ai,se gjo tjeter si mungon te shkretit...

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Po ca jane keto mer gjona te vogla si boni dhe ju...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nje Ishull mbi nje Super Yacht
  Nga ReniX nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-09-2012, 07:38 PM
 2. Pėrgjigje: 171
  Postimi i Fundit: 20-05-2012, 02:38 PM
 3. Del nė shitje makina e Obamės
  Nga vaaldr1n nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-01-2012, 02:22 PM
 4. Tenton ti jape nje leter Obames
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 12:24 PM
 5. Vėllai i pafat i Obamės
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-08-2008, 08:50 AM