Receta Gatimi

Si ta lidhim kravaten ne gjashte hapa


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29

  Si ta lidhim kravaten ne gjashte hapa  Vendosja e kravatės ėshtė njė nga detyrat qė tmerron shumė meshkuj. Nėse i pėrcjellni me kujdes udhėzimet e dhėna nė kėtė faqe, do tė mėsoheni qė brenda ditės ta lidhni kravatėn tuaj. Por nuk ėshtė krejt te lidhja e kravates apo jo? Ēfarė do tė jetė ngjyra, si do ta kombinoni me rrobat tuaja.


  Pėrziej dhe pėrshtat

  Hapi i parė ėshtė qė tė siguroni kravatėn qė i pėrshtatet kėmishės tuaj.
  Kravata solide i pėrshtatet kėmishės "busy" (serioze), dhe kėmishat me modele. Nė anėn tjetėr, nėse doni ta veshni kravatėn "funky" (melankolike) nė punė atėherė kombinojeni atė me ndonjė kėmishė solide. Vetėm mbani nė mend qė nuk duhen tė pėrzihen kravatat me modele (yrneke), me kėmishat qė po ashtu janė me modele (yrneke) dhe anasjelltas. P.sh, kravata vija-vija me kėmishėn me katrora ju bėnė tė dukeni si palaēo!
  E gjitha qė ju nevojitet ėshtė koha

  Mos ia leni vetės mė pak se 5-10 minuta pėr lidhjen e kravatės. Jepni vetės kohė tė mjaftueshme nė mėngjes pėr ta lidhur kravatėn siē duhet dhe nėse nuk duket nė rregull, duhet t'i kushtoni edhe pak kohė qė ta korigjoni.
  Pėr lidhjen e kravatės ju duhet ndihma e pasqyres. Para pasqyrės do ta matni gjatėsinė e kravatės dhe do tė bėni kombinimet kėmishė-kravatė. Nėse keni arritur qė ta gjeni kombinimin e mirė, ja nė vazhdim se si mund ta lidhni kravatėn nė gjashtė hapa.
 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  18
  por qe te behet me e plote behet dhe laku dysh

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e pajazitkrasniqi
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Prishtina«, Kosova
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ka edhe forma te tjera qe lidhet pa e vendosur fare ne qaf

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  18
  ja na e trego kete llojin e ri

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te lidhim nje kompjuter PC me televizorin TV
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 12-09-2016, 07:51 PM
 2. Si te lidhim Televizorin me Internetin
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-06-2016, 10:59 PM
 3. 10 Hapa per te Instaluar Ubuntu 12.10
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2012, 09:12 PM
 4. Dymbedhjete Hapa Drejt Vetmise
  Nga Syrius nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 11:21 PM
 5. Si te gjesh fjalekalimin e MSN ne 3 hapa!
  Nga MAJDI nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 06-07-2010, 07:04 PM