Keshilla dietore


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Keshilla dietore

  Receta Gatimi

  1. Tė mbash diete nuk ėshtė njė mėnyrė te ngreni te cilėn mund ta pėrdorėsh gjatė gjithė jetės.
  2. Ėshtė e gabuar tė mendosh se do tė hash supe me lakra gjatė gjithė jetės.
  3. Nuk duhet te fiksoheni pas numerimit te kalorive.
  4. Nuk duhet te peshoheni me shumė se njė here ne jave.
  5. Mos mendoni se nuk duhet te pini ujė.
  6. Gaboni nėse mendoni se tė jesh me diete do tė thotė te pish pije freskuese me sheqer.
  7. Nuk duhet te konsumoni ushqime te konservuara me shpesh sesa ushqime te fresketa.
  8. Nuk duhet te hiqni vlerat ushqyese te perimeve duke i gatuar me shumė sec duhet.
  9. Nuk duhet te mbani njė qėndrim negativ.
  10. Duhet te keni ne mendje njė plan.
  11. Duhet tė jeni te ndėrgjegjshėm pėr vlerat ushqimore dhe demet qe mund t'ju shkaktojne ushqimet qe konsumoni.
  12. Nuk duhet te mbaroni te gjithė pjaten edhe pasi te keni ngrėnė shumė.
  13. Nuk duhet te hani ushqimet qe mbetene gjatė njė vakti.
  14. Nuk duhet te hani ēdo gjė qe mundeni ne kokteilet pėr te cilat keni paguar ne mėnyrė qe tė mos ju ikin leket kot.
  15. Mos rrini pa ngrėnė mėngjes.
  16. Nuk duhet te rrini pa ngrėnė gjithė ditėn, duke menduar se kjo ėshtė e vetmja menyre pėr tu dobesuar.
  17. Nuk duhet te mendoni se struktura juaj ėshtė e tillė qe ju tė jeni te shėndoshė.
  18. Nuk duhet te mendoni se nuk jeni te aftė te ndryshoni.
  19. Nuk duhet te mendoni se nuk jeni terheqes dhe interesant.
  20. Duhet te jetoni ēdo ditė sa me mirė dhe mos prisni ta bėni kėtė "kur tė jeni dobesuar".
  21. Nuk duhet te mendoni se pilulat, pudrat dhe perberjet e tjera janė te magjishme.
  22. Duhet ti shihni ushtrimet si njė pjesė e rėndėsishme e ditės.
  23. Nuk duhet ti jepeni alkolit dhe duhanit
  24. Ėshtė mirė te bėni sport dhe jo ta shikoni atė.
  25. Nuk duhet te shikoni televizor me shumė se njė ore ne ditė.
  26. Nuk duhet te dorezoheni dhe te pranoni faktin qe do tė jeni gjithmonė te shėndoshė.
  27. Nuk duhet te hani dhe ushqimin e te tjerėve kur ngrini tavolinen.
  28. Nuk duhet te provoni ushqimin kur gatuani.
  29. Nuk duhet te gatuani biskota, torta apo kek pėrveē rasteve te veēanta.
  30. Nuk duhet te hani ėmbėlsirat qe ruani pėr miqte.
  31. Duhet te konsumoni perime dhe/ose fruta ne ēdo vakt.
  32. Hiqni dore nga fast-foodet

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Faleminderit vertet per kete liste!

  Nga te gjitha 12, 13, 28 dhe 30 i thyej per te tjera ok.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Shume te vlefshme verte,sikur ti zbatoja dhe une keto sa mire do ishte.. pasi shumicen....

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Po une kame nje mikun time qe filloi te bente diete mbaiti nje jave ;dhe sa mbaiti ai nje jave frigoriferi ishte plote ;pore kure e la ai dieten ;frigoriferi;u; boshatise; dhe me ta mua qe nuke rezistoi dote ;para ;frigoriferit ;lere ;ca thone ;doktoret;;;?:d

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kėshilla nga seksologjia
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 130
  Postimi i Fundit: 11-07-2016, 08:17 PM
 2. Kėshilla pėr zeshkanet
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-04-2011, 06:27 PM
 3. Keshilla per me pak turp
  Nga girl08 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2010, 04:48 PM
 4. Keshilla praktike
  Nga Erdi nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-09-2009, 12:34 PM
 5. 40 keshilla Islame
  Nga tetari nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 02:36 PM

Etiketat pėr kėtė Temė