Anetaresimi ne BE, Shqiperia dorezon aplikimin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Anetaresimi ne BE, Shqiperia dorezon aplikimin

  Receta Gatimi  Kryeministri Sali Berisha i dorezoi sot zyrtarisht Bashkimit Evropian kerkesen e Shqiperise per statusin e kandidatit ne Bashkimin Evropian.
  “
  Te mbeshtetur ne traktatin e Bashkimit Evropian dhe ne deshiren dhe aspiraten e shqiptareve ne kemi kenaqesine te hedhim kete hap. Shprehim dhe afirmojme konsideratat tona me te larta”, u shpreh kryeministri Berisha, duke i dorezuar kerkesen per aplikim, homologut cek Topolanek, vendi i te cilit eshte kryesuesi i radhes i BE-se.
  Kryeministri Berisha ne nje konference te perbashket per shtyp me Topolanek e cilesoi kete dite si moment historik, nderkohe qe shqiptaret e konsiderojne anetaresimin si endrra me e bukur.

  “Vij ketu per te dorezuar kerkesen e Shqiperise, per te marre statusin kandidat. Dua t’ju siguroi se Shqiperia e merr kete obligim dhe e konsideron procesin si nje moment te madh per te punuar per kete projekt historik.

  Nga ana e tij, kryeministri Topolanek vleresoi se prej sot Shqiperia ka nje rruge te madhe per te bere, ndersa premtoi se Cekia do te jete mbeshtetese e proceseve integruese edhe pas perfundimit te presidences se BE-se.

  Ne kete ceremoni foli edhe drejtori i Zgjerimit ne Komisionin Evropian, Michael Lee, i cili kerkoi zhvillimin e zgjedhjeve te lira, pasi ato mbeten test per te ardhmen e Shqiperise.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  mire ne e dorezuame po kure ta japin driten e jeshile

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  shpresojm te jete e afert dita qe te hyjm ne BE edhe ne shqipetaret.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po kure do hyjme ne do dalin te tiret

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Ja tė shikojmė se ēdo tė bėhet. Mė nė fund duket se diēka po bėjmė tė saktė.

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po shpresojme

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gjen 390 mijė euro, i dorėzon nė polici
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-12-2012, 10:53 PM
 2. I gjen 390 000 euro nė autobus, i dorėzon nė polici
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-12-2012, 06:12 PM
 3. BE pranon aplikimin e Shqipėrisė pėr statusin kandidat
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-11-2009, 08:09 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2009, 10:59 AM