Azhornimi i Ubuntu ne versionin me te Fundit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Pinguin Azhornimi i Ubuntu ne versionin me te Fundit

  Receta Gatimi

  Ubuntu Update  Ne kete teme do te jepen udhezime mbi azhornimin e sistemit Ubuntu sa here qe leshohet nje version i ri i sistemit operativ.

  Azhornimi ne Ubuntu 9.04

  Network Upgrade per Ubuntu Desktops

  Mund te azhornoni ne rrjet duke ndjekur kete proēedure:

  1. Start System/Administration/Update Manager
  2. Klikoni Check button per azhornimet e reja ditore
  3. Nqs nuk ka zhornime ditore per te instaluar, klikoni perseri Check
  4. Nje mesazhe do ju shfaqet dhe do ju informoj mbi leshimin e versionit te ri, si ne figure:  5. Kliko Upgrade.
  6. Me pas ndiqni udhezimet e dhena


 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Azhornimi i Linux Ubuntu 10.04 Shqip

  Azhornimi Ubuntu ne versionin 10.04 (LTS)  Upgrade nga 9.10 nė 10.04 LTS

  Network Upgrade
  - Klikoni mbi ikonen e azhornimit per te mare te rejat e fundit.
  - Nqs nuk ka me asgje per te instaluar klikoni perseri mbi butonin Check.
  - Do ju shfaqet nje mesazh ku thuet per verisionin e ri si ne figure:  - Kliko Upgrade dhe vazhdo me proēeduren si ne figure:  Upgrade nga version me i vjeter:
  Shtypni Alt-F2 dhe shkruani update-manager --devel-release
  Vazhdoni me proēeduren e azhornimit.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ubuntu 10.10 eshte i disponueshem per shkarkim!

  eshte nje version akoma dhe me i shpejte nga te gjithe sistemet operative!

  se shpejti guida e instalimit hap pas hapi!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Azhornimi Ubuntu ne versionin 12.04 (LTS)

  Sot eshte leshuar versioni final per Ubuntu 12.04 - Si perher azhornimi eshte shume i thjeshte! Instaloni update-t e fundit dhe siper do ju shfaqet qe eshte leshuar nje version i ri! Klikoni Upgrade  Nese jeni i ri ne Linux, mund te shkarkoni nje kopje falas te Ubuntu: http://www.ubuntu.com/download/desktop

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-02-2012, 09:06 PM
 2. Opera lėshon versionin e fundit 10.6
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-07-2010, 07:42 PM
 3. Megan Fox ne versionin Hot & Red!
  Nga ReniX nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-06-2010, 07:16 AM
 4. Portali do tė mbyllet pėr disa ditė(do te behet azhornimi)
  Nga Lirenti nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 06-06-2007, 07:00 PM

Etiketat pėr kėtė Temė