Dhuna ndaj arbitrave, reagon Ambasada Italiane


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Dhuna ndaj arbitrave, reagon Ambasada Italiane

  Receta Gatimi  Ngjarja e dites se djeshme ne Peqin ku ndeshja gjysmefinale e Kupes se Shqiperise mes Shkumbinit dhe Flamurtarit u kthye ne nje ngjarje te zakonte per futbollin shqiptar, pasi u sulmuan edhe arbitrat italiane, ka ngjallur reagimin e Ambasades Italiane ne Tirane.

  “Duam te veme ne dukje episodin e rende ku tre arbitrat italiane qe drejtonin ndeshjen jane sulmuar gjate evenimentit sportiv ne territorin shqiptar per shkak te masave te dobeta te marra nga organizatoret per sa i perket aspektit te sigurise. Kjo ka bere qe arbitrat italiane te behen objekt i sulmeve te tifozerise”, thuhet ne komunikaten e publikuar nga selia diplomatike e vendit fqinj.

  “Ambasada e Italise e cila mbeshtet marredheniet kulturore dhe sportive mes shoqerise italiane dhe asaj shqiptare kerkon qe sjellje te tilla jo te pershtatshme te mos perseriten me dhe te parandalohen ne te ardhmen”, theksohet ne komunikate. Ndeshja e luajtur dje perfudnoi 1-1, cka u lejoi vlonjateve te kualifikohen per ne finalen e kupes, por lajmi qe beri me shume buje eshte dhuna e tifozeve peqinas ndaj lojtareve miq dhe treshes se arbitrave te Serie A.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po shqipetaret vetem me dru marin veshte

 3. #3
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  futbollisti po beri gol shahet nga skuadra dhe tifozet kundershtare
  po sberi shahet nga skuadra dhe tifozet e tij
  te shkretet futbolliste kane rene ne pike te hallit!!!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dhuna ndaj femres!?!?!?!?!
  Nga Alb-Angel nė forum Familja dhe tė Rinjtė
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 02-07-2013, 10:38 PM
 2. Facebook reagon ndaj shqetėsimeve rreth privatėsisė
  Nga Kliton nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-05-2010, 02:18 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-11-2009, 04:27 PM
 4. Dhuna ndaj Bazes, Rama akuzon Berishėn
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 06:45 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 06:44 PM