Keshilla per me pak turp


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Keshilla per me pak turp

  Receta Gatimi

  Turpi i skajshem mund te kontrollohet. Sot ekzistojne programe per kete qellim. Keto programe jane shume te sofistikuara, prandaj me poshte keshillohen disa rruge me te thjeshta:

  1- Para se te thoni dicka, provojeni ta thoni ate me dhe per veten tuaj. Sa me te stervitur te jeni ne gjerat qe beni ose thoni, aq me pak vleresime negative do te merrni.
  2- Ndertoni nje koncept te mire per veten tuaj duke menduar per anet tuaja pozitive. Priruni te merreni me anet positive. Eshte e lehte te pikasesh negativen.
  3- Pranojeni veten tuaj ashtu sic eshte. Njeriu eshte ashtu si eshte., edhe ne ato raste kur ai nuk e pranon kete gje: ne nuk kemi rruge tjeter pervec asaj te pranimit te vetes sic eshte.
  4- Praktikohuni ne mbajtjen e kontakteve me sy dhe ne perdorimin e buzeqeshjes. Guxoni te shihni ne sy: ata qe shohin ne sy, kane gjithmone me pak turp.! Buzeqeshni: njerezit e qeshur vleresohen gjithmone pozitivisht. Edhe kur nuk e meritojne!
  5- Vezhgoni sjelljen e njerezve te tjere qe ju i admironi. Ju mund te beheni si ata qe i admironi, vetem po te dini se cfare bejne ata konkretisht.
  6- Kujtoni qe 40% e gjithe njerezve ndihen si ju. Nuk jeni i vetmi njeri i turpshem ne bote. Bota ka rreth 40% te tille!
  7- Mesoni teknika qetesimi.
  8- Mendoni pozitivisht edhe per veten, edhe per te tjeret. Nese ju personalisht nuk mendoni pozitivisht per veten tuaj, nuk mund te prisni qe te tjeret t’iu vleresojne pozitivisht. Filloni ju njehere ta vleresoni veten pozitivisht, pas jush do te vijne te tjeret.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Flm, kur kam qene disi me i vogel me moshe kam patur shume shume turp! Tani sikur eshte eleminuar...

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Me siguri ke ndjek keto keshillat prandaj.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Flm per keto keshilla Girl08.

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e laburist
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  bukur bukur mire girl08...interesant ,duhen lexuar edhe ato qe skan turp..

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  shum mir girl jan keshilla te vlefshme

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  interesante. jan disa fjale qe te japin nje ndime te madhe.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kėshilla nga seksologjia
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 130
  Postimi i Fundit: 11-07-2016, 08:17 PM
 2. Kėshilla pėr zeshkanet
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-04-2011, 06:27 PM
 3. Keshilla praktike
  Nga Erdi nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-09-2009, 12:34 PM
 4. Danimarka! Sa turp! Nje skene e trishtueshme.
  Nga EMAUS nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 15-06-2009, 03:02 PM
 5. "" TURP "" per Alban Skenderaj
  Nga daku323 nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-02-2008, 03:36 AM