Kapet me 65 kg heroinė, sekretari i ambasadės shqiptare nė Maqedoni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Kapet me 65 kg heroinė, sekretari i ambasadės shqiptare nė Maqedoni

  Receta Gatimi
  Skandali i drogės pėrfshin diplomacinė shqiptare. Njė zyrtar i lartė i ambasadės sqhiptare nė Shkup, Agim Ajet Haxhiu me detyrė zv/sekretar i ambasadės, mėsohet se ėshtė kapur me njė sasi rekord prej 65 kg heroinė nė Turqi.

  Televizioni “News 24” ka siguruar tė dhėna tė sigurta zyrtare nga SHISH, Ministria e Jashtme dhe burime tė Qeverisė maqedonase tė cilat konfirmojnė faktin skandaloz.

  Mėsohet se Haxhiu ėshtė kapur me kėtė sasi droge, qė kap shifrėn 650 mijė euro nė njė makinė me targa diplomatike nė Stamboll, nė datėn 2 maj. Por gjithēka ėshtė mbajtur tepėr sekret dhe pas investigimeve tė vazhdueshme lajmi ėshtė konfirmuar dhe nuk ka mė asnjė dyshim se Haxhiu tashmė ėshtė nė pranga.

  “News 24” ėshtė munduar tė kontaktojė tė enjten me ambasadėn shqiptare nė Shkup dhe Ankara por prej dy selive diplomatike ose ka patur heshtje ose janė munduar tė pėrgėnjeshtrojnė lajmin.

  Burime nga ambasada shqiptare nė Maqedoni konfirmojnė gjithashtu se prej disa ditėsh Haxhiu nuk ėshtė paraqitur nė detyrė, por vetė personeli i Ambasadės nuk kishte ndonjė njoftim zyrtar pėr arrestimin e tij me drogė nė Turqi.

  Ndėrkohė mėsohet se pritet edhe njė deklaratė zyrtare e Ministrisė sė Brendshme maqedonase ku do tė jepen dhe detaje tė operacionit.

  Ndėrkaq sė fundi burime zyrtare nga Ministria e Jashtme shqiptare konfirmojnė gjithashtu arrestimin e diplomatit por thekson se nuk ėshtė vėnė nė dijeni nė rrugė zyrtare pėr kėtė rast skandaloz.

  Mėsohet se Haxhiu ka punuar pak vite mė parė ėshtė si gazetar i Agjencisė Telegrafike Shqiptare.

  Kjo nuk ėshtė hera e parė qė punonjės tė ambasadave shqiptare kapen me pluhurin e bardhė, duke u “fshehur” pas targave diplomatike.

  (e.n/News24/BalkanWeb)

  Shtirej si i varfer, pranga trafikantit te kokaines nga Shqiperia  Shtirej sikur ishte i varfėr pėr tė marrė asistencėn sociale qė shteti italian ia siguronte, por nė tė vėrtetė emigranti 40-vjeēar, Alfred Tafa, ishte njė trafikant i pasur i kokainės.

  Kėshtu shkruajnė mediat italiane nė lidhje me shqiptarin e arrestuar nga antidroga. Nė zbulimin e mashtrimit mėsohet se kanė qenė karabinierėt e provincės sė Torinos, tė cilėt kanė arrestuar 40-vjeēarin sė bashku me dy bashkėpunėtorėt e tij shqiptarė Arben Tako dhe Kujtim Ukthaci, pėrkatėsisht 41 dhe 42 vjeē. Pas verifikimeve, policia ka zbuluar se Alfred Tafa kishte njė llogari bankare, e cila arrinte nė 100 mijė euro. Pas pėrgjimeve tė telefonatave ėshtė zbuluar se 40-vjeēari ishte pronar i njė vile nė Shqipėri nė vlerė rreth 200 mijė euro. Mediat italiane shkruajnė se Alfred Tafa ditėn hiqej si i varfėr, ndėrsa natėn kryente aktivitetin e shpėrndarjes sė lėndės narkotike. Hetimet e policisė italiane zgjatėn 7 muaj dhe karabinierėt sekuestruan 250 gramė kokainė tė pastėr 90%, si dhe u arrestuan dy italianė qė furnizoheshin nga shqiptari.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Ne ditet e sotme, jane pikerisht keta funksionare te larte te shtetit qe merren me biznese te tilla, por jo te gjithe jane zbuluar. Jane dhe shume te tjere si Agim Haxhiu qe merren me te tilla biznese, por qe akoma nuk jane zbuluar, sepse fshihen pas posteve te tyre.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  ēfare nuk po bejne keta persona per te vene pasuri pa u lodhur.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po na mori rrota e historise neve shqiptarve te gjithe qe kapen kapen me droge

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-05-2011, 02:12 PM
 2. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-10-2010, 04:42 PM
 3. Ditė zie nė Maqedoni
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-09-2009, 08:55 AM
 4. Itali, arrestohen tre shqiptare, iu gjet 80 kg heroine
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-05-2009, 03:51 PM
 5. Tiranė, i riu kapet me doza heroine e pistoletė
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-03-2009, 03:10 PM