Eksploziv parukerise, dyshohet per konkurrence


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Eksploziv parukerise, dyshohet per konkurrence

  Receta Gatimi  Njė sasi eksplozivi ėshtė vendosur nė njė parukeri nė Tiranė, ndėrsa policia ka nisur punėn pėr zbardhjen e ngjarjes. Shpėrthimi ka sjellė disa dėme materiale dhe policia dyshon se ishte vendosur pėr arsye konkurrence. Megjithatė, pronari i saj ka deklaruar se nuk kishte asnjė konfl ikt dhe nuk mendon se eksplozivi ishte vendosur pėr tė.
  Burimet zyrtare nga Drejtoria e Policisė sė Tiranės treguan se ngjarja ka ndodhur gjatė natės nė rrugėn “Bego Hoxha” nė zonėn e Kombinatit. Zhurma e madhe ka tmerruar banorėt e zonės, tė cilėt lajmėruan policinė, por fi llimisht nuk ėshtė gjetur vendi. Ndėrsa nė mėngjes, pronari i parukerisė Lorand H, 36 vjeē, i cili ka pėsuar disa dėmtime nė godinė, ka takuar punonjėsit e policisė. Grupi hetimor ka bėrė matjet e duhura, ku rezultoi se eksplozivi ishte vėnė nė bordurėn e rrugės. Sipas ekspertėve, sasia e eksplozivit mendohet tė ketė qenė rreth 60 gramė dhe dyshimet e para janė pėr tritol. Megjithatė, lėnda plasėse mund tė ketė qenė edhe artizanale. Sipas tė dhėnave hetimore, pronari i parukerisė ka deklaruar se nuk ka ndonjė konfl ikt dhe nuk ka dashur tė hedhė dyshimet se eksplozivi ėshtė vendosur pėr biznesin e tij. Policia dyshon se ngjarja mund tė ketė motiv konkurrencėn ose lėnda plasėse ėshtė hedhur nga adoleshentėt, qė qarkullojnė natėn nė atė zonė. Mė tej u shpjegua se u shoqėruan edhe disa persona nė lidhje me kėtė ngjarje, por deri tani nuk ka asnjė tė arrestuar. Tė shoqėruarit janė marrė nė pyetje nė lidhje me aktivitetin e tyre gjatė 24 orėve tė fundit dhe mendohet se kanė dijeni nė lidhje me rrethanat e ngjarjes. Megjithatė, policia tha se po punon pėr identifi kimin dhe kapjen e autorit.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Sipas kesaj teorie, nese dicka apo dikush te pengon ne zhvillimin profesional, eleminoje. Nuk e kuptoj si nuk i vret ndergjegja njerez te tille.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Dhe nje shokut tim i thyen fasaden e pare te parukeris! dyshohet per konkurrence!

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po ne shqiperi keto gjera ndodhine se shteti nuke eshte fare ?.dhe kete e vuane ai qe eshte me i dobet ?

 5. #5
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Keshtu eshte kur nuk ka shtet.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 11:52 AM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-10-2009, 11:50 AM
 3. Tranvestitit i pritet fyti me thikė, dyshohet tutori
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-09-2009, 11:14 AM
 4. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 05:23 PM
 5. Tritol tri femrave, dyshohet babai
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-12-2007, 09:27 PM