Te ndryshme


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
 1. #1

  Te ndryshme

  Receta Gatimi

  Fut Zeqir e qit Sotir..

  Shkoi Zeqiri m'Greqi me punu ke Vasili me Vasiliqinė, qi ishin i ēift greknish ka ato qi nuk i rrjedh ēesmja (=nuk pjellin). Vasili i tha se pa u bo kaurr e pa nėrru emnin nuk kishte pėr ta morė m'punė. Kshuqi Zeqiri, gjithė siklet, shkoi ke qisha me u pagzu. E kapi prifti, e xhėveshi n'mes t'miletit ene e zhyti tre herė mei kazon me ujė "tė beku" tu i thonė pėr ēdo herė: "Fut Zeqir, qit Sotir! Fut Zeqir, qit Sotir! Fut Zeqir, qit Sotir!" Masi u bo Zeqiri Sotir, filloi punė ke Vasiliqija ne ke Vasili.
  Erdh' kreshmja ene, simas adeteve t'kaurrve, Sotiri nuk duhet t'hajte mish. Po a mun rrite "Sotiri" pa mish?! Kshu qi, boni ē'boni e u nrejt notėn e poqi i pulė t'modhe. Mirpo erdh' era deri nolt ke Vasiliqija, qi u nre e fugoi pėr m'guzhinėt. E kapi "Sotirin" gjallė ene i tha: "Sotiiir! Po mėkaton, more i paudhė! C'ėshtė ajo pulė qė ke vėnė nė zjarr?!" "Po nuk o pulė, mi, se o pras!" Vasiliqija u shkėly sysh: "Uėėė, more mavri, po ē'thua, mo?" "Pras, mi, pras!" njulte komė "Sotiri". "Me kė tallesh, more malukat?! Si u bėka pula presh?" "Po bohet, mi zoje, bohet! E shtje tre herė n'ujė ene i thu: fut pulė, qit pras, fut pulė, qit pras, fut pulė, qit pras..."

 2. #2

  Re: Te ndryshme

  Leter nga burgu

  Jom tu nejt ke mullar't e Kurtit t'Zymes tem. Jom tu dredh i cinare dahon. Tina dro je tu bo koqen e gjumit ene s'je hiē n'hall per mu t'shkretin qi jom tu mshi lotet me monget e xhymlekut. Tina s'ke as dinė, as imonė, qi i gjeē pri dushmonit ishallah!

  Una t'ēova per shkesė Lemen e Cufit ene tina i kishe thone asajta per mu qi u' qekshem plak. E ku qekshėm plak u' mri lavire! U' hala s'i kom mush pesdhet vjeē! Kur hy hona Mevludit i mush. Kshu ka thone ene Laja Bonit, qi ka pjellė per i here me ijen teme.

  Tina i kishe thone asajta per mu qi Xhemoli s'ka i derhem shkolle. Una kom bo dy sene mejtep e i gjys' medresje per i here me Cufin e Hekės, mi!

  U' e di taljonēen flur. E kom msu kur kon' ardhe 'taljont ke kanoqet e mija. Po nuk zune bese, m'nigjo si kom per t'fol:

  Per il tuo amore io sono tutto hazėr me bo i duel me i asllon t'eger, me e kap per la qafa e me e perplas si qen per la terra. Ah, mio cuore, se m'u kon kput komēat e xhymlekut e non c'e njeri me m'i njit. La mia shpina e tutto zhul e non c'e njeri me ma fėrku. Le lėvere m'i ka la vllai qi mi dice perhere: 'Perche non martohesh, signor Xhemole? Martohu me signora Kumrijen! Ajo ka molto kulture, parla taljonēe flur.

  Tirone, me 13 Kallnur 1935"

 3. #3

  Re: Te ndryshme

  Skeda fituese

  Njė grua shkon nė shtėpi plot varėse, byzylykė dhe unaza floriri:
  - Mos u ēudit! - i thotė tė shoqit. Fitova nė njė llotari sportive.
  Pas njė jave, ajo shkon nė shtėpi me njė peliēe shumė tė shtrenjtė veshur.
  - Po kjo?- e qaet i shoqi.
  - Prap fituese e skedinės unė. Fitova dhe lloton e dytė, po e di ē'ke ti?, ēohu e mė bėj gati vasken, se do tė lahem.
  - Jo! - bėrtiti i shoqi. -Mos do qė tė lagėsh skedėn fituese?!

 4. #4

  Re: Te ndryshme

  Kesulekuqja

  Ishte kesulkuqja nje dite dhe po ecte ne pyll, nderkohe shef ujkun qe kercente nga nje ferre ne tjetren. Ajo behet kurioze dhe shkon prane ujkut dhe e pyet:
  -O ujk pse i ke syte kaq te medha ??
  -Po qe te shof me mire ty o kesulkuqe , dhe nderkohe ujku kercen ne nje ferre tjeter. Kesulkuqja e ndjek perseri dhe e pyet :
  -O ujk po veshet pse i ke kaq te medha ?. - Ujku i pergjigjet :
  -Po qe te degjoj me mire ty o kesulkuqe ", dhe nderkohe kercen tek nje ferre tjeter. Kesulkuqja nga kurioziteti e ndjek perseri nga mbrapa ujkun tek ferra tjeter dhe i thote:
  -O ujk pse i ke dhembet kaq te medhaja ??", dhe ujku i pergjigjet
  -"O kesulkuqe a do na lesh te dhjesim rehat apo jo ??"

 5. #5

  Re: Te ndryshme

  Shen Pjetri

  Nje dite po udhetonte me makine dhe bashke me ta ishte dhe Shen Pjetri. Burri po ecte me 150 km ne ore dhe gruaja i thote te ule shpejtesine, po ai i thote :
  -Na shpeton Shen Pjetri!
  Edhe femijet te frikesuar thone :
  -Babi kemi frike!
  -Mos u trembni se na mbron Shen Pjetri-pergjigjet ai. Nderkohe ndjen nje dore qe po e prekte ne trup dhe i besdisur shoferi thote :
  -Po tani cfare keni ?
  -Jam Shen Pjetri, a mund te zbres ...?

 6. #6

  Re: Te ndryshme

  Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen:

  - Mesuese a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė ?
  - Jo asnjėherė. pėrgjigjet mėsuesja.
  – Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.

 7. #7

  Re: Te ndryshme

  Per lojtaret qe nuk din ēeshte Futbolli

  Ishte ndeshje e madhe, vetėm se pjesa e parė mbaroi keq. Sulmuesi i qendrės i shkoi huq tė gjitha pasat. Pėrveē kėsaj hėngrėn edhe tre gola. Nė pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qėndror sla llaf pa thėnė pėr albitrin:

  - Albitėr i shitur, padrejtėsi... Sa tė gjej rastin do ti fus nje shkelm b... Trajneri duke i rėnė supeve:
  - Kam frikė se do tė tė shkoj huq edhe ajo...

 8. #8

  Re: Te ndryshme

  Ishin 2 Shoke Hasani Dhe Hyseni
  I Zuri Nata Rruges Dhe Gjeten Nje Hotel Per Te Fjet,por Dhoma E Tyre I Ndante Rruga.
  Del Hyseni Ne Dritare Dhe Bertet: O Hasaaaaan O Hasanooooo
  Del Hasan Dhe Thote : Ha Re Ca Ka?
  Ca Ore E Lam Neser Te Cohemi Ne?
  Ne Oren 7
  E Mire Naten E Mire.
  Mas Pak Del Hyseni Prape Dhe Bertet Perseri
  O Hasanooooooooooo Sa Eshte Ora Tani Re
  Ja Kthen Hasani : 10 E Nates
  Del Menaxheri Dhe I Bertet Te Dyve Dhe I Thote:
  O Cuna Car Bani Re Se Zgjut Gjith Hotelin.
  Ne Cdo Dhoma Ka Telefon Merruni Vesh Me Telefon
  Hyn Brenda Kto Dhe Mas Nja 30 Min Merr Hyseni Telefoni
  O Hasan Ti Je
  Po Re Un Jam
  A Po Del Edhe Iher Ne Dritare

 9. #9
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Re: Te ndryshme

  Cifti i Martuar

  Ne nje lulishte po qendronte nje cift i ri ,prane tyre ish edhe nje femer tjeter.
  Nderkohe vajza pyet te dashurin e saj :I dashur a e shikoni henen?
  E cme duhet ta shikoj kur ate e kam prane meje.
  Femra tjeter shkon ne shtepi dhe i thote te shoqit :Burre e shikon henen ? Mos me pandeh gje qorr, ia kthen i shoqi.

 10. #10
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Re: Te ndryshme

  Ishin 3 lakuriq nate qe do bonin gare se kush pinte me shume gjak !
  E mire vune bastin keto dhe u nis i pari !
  Kthehet pas i cike ky me dhembet tere gjak !
  E pyesin 2 te tjeret : Ky e pive gjithe ate gjak ?
  Dhe ky : E shifni ate kambanen aty ?
  Po- Iu pergjigjen keto !
  Piva gjithe gjakun e prifit qe ishe aty poshte !
  E mire niset i dyti !
  Kur kthetet me gojen tere gjak !
  Prap keto po ku e pive ?
  E shifni ate kambanen aty ? piva gjakun e gjithe fhashtareve qe ndodheshin aty poshte..
  E mire niset i 3 dhe shume shpejt kthehet ky i perlyer ne gjak !
  Dhe e pyeten keto ku e ka pire gjithe ate gjak !
  Dhe ky si duke renkuar i pergjigjet
  E shikoni ate kambanen aty ?!
  Po -i thane keto
  Edhe ky i pergjigjet : Epo une nuk e pashe...

 11. #11

  Re: Te ndryshme

  hhhehehe shum te mira flm

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14

  Re: Te ndryshme

  Na ishte nje nate nje i dehur dhe del nga klubi duke ecur zig - zag . Pasi kishte bere pak rruge i ze syri nje murgeshe dhe fillon ta rrahe . E reh aq shume sa murgesha bie ne toke si e vdekur . Me pase i dehuri e sheh me ' vemendje ' dhe i thote : - E sheh BATMAN se une jam edhe me i forte se ti ?

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Te ndryshme

  ahahahaha batman... batgirl


 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Te ndryshme

  ishin duke luajtur poker 7 veta po dy prej tyre ishin bab e bir, ne nje dore loje te tere terhiqen dhe mbesin bab e bir ekundra njeri-tjetrit
  dhe djali thot- 100$
  i ati - 100$ te tuat edhe 100$ te mia dhe te hapen letrat
  i biri - 100$ te tuat edhe 150$ te miat
  i ati - po hiqi se nuk kam te thash qe te hapen letrat
  jo ja kthen i biri nuk i heq
  po hiqi mer , pasi zihem per pak me llafe ok i that i ati
  150$ e tua ta q....sha nenen
  i biri - edhe un ty

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e KLEA
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Te ndryshme

  Ndeshje futbolli, Gjirokaster-Elbasan.
  Arbitri hedh monedhen, dymije te plagosur.....

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e KLEA
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Te ndryshme

  nje djale i ri per te bere karriere vedos te shkoje ne shtrat me pronaren 65 vjecare.
  kur vjen momenti i shumepritur ajo i thote ti mbylle syte se do veshe kemishen e nates.
  pas pak i thote ti hape dhe ai shikon se plaka eshte krejt lakuriq dhe e pyet:
  po kemishen e nates?
  se shikon? i pergjigjet ajo, kam veshur ate qe me ka bere nena.
  po e shikoj, i pergjigjet djaloshi, po te pakten t\'a kishe hekurosur...

 17. #17
  i/e rregjistruar 10% Maska e KLEA
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Te ndryshme

  2.E di , e dashur , kur po kaloja prane vitrines se nje dyqani , me shkoi mendja te te ble dicka . Hyra brenda , por kasapi tha : - Me vjen keq , por trute jane mbaruar

 18. #18
  i/e rregjistruar 10% Maska e KLEA
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Te ndryshme

  I Dashur ish-burri im

  Ka kaq kohe qe gjerat ne martesen tone nuk po funksionojne ashtu sic duhet dhe ashtu si e kisha menduar prandaj vendosa te te shkruaj kete leter lamtumire.Ka kohe qe nuk ndjehem mire ne kete marredhenie ti nuk je si me pare.Te kujtohet ajo dite ne te cilen une kisha prere floket per here te pare,prisja qe dicka te thoshe por ti nuk me denjove as me nje shikim dhe nuk me the asgje,megjithate une shpresoja qe gjerat do te permiresoheshin dhe heshta,por gjerat shkonin gjithnje e me keq ,te kujtohet dita ne te cilen une kisha veshur nje kemishe nate teper seksi dhe prisja dhe nje here qe ti te thoshe dicka por ti dhe kete here me pe shpejte dhe prap heshte dhe une gjithashtu,dhe perseri shpresoja por....te gatuaj tashme prej 15 vjetesh ushqmin tend te preferuar por ti e haje per 15 min para se te ikje dhe nuk thoshe as faleminderit,por gjithcka e vendosa sot kur erdha per ne shtepi dhe mora vesh qe ti ke lene punen dhe nuk me the asgje .nuk mundem me dhe po iki
  ps.mos me kerko se kam ikur ne xhamaika me vellane tend

 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e KLEA
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Te ndryshme

  E Dashur ish-gruaja ime

  Edhe une e kisha kuptuar qe gjerat nuk po shkonin ashtu sic duhej dhe qe te dy po ndjeheshimjo mire mgjth perseri mendoja qe gjerat do te permiresoheshin dhe po perpiqesha.Po me kujtohet dita ne te cilen ti preve floket per here te pare ,por i kishe aq keq dhe ne ato momente mu kujtua nje fraze e nens time qe "kur nje gje nuk te pelqen me mmire mos thuaj asgje"dhe prandaj heshta.Megjithate perseri gjerat hecnin.Sa per diten ne te cilen ti kishe veshur kemishen e kuqe seksi te cilen e mbaj mend shume mire ne jaken tende kishe akoma cmimin 40 $ qe perkiste me shumen qe me kishte marre hua im vella ne mengjes,dhe prandaj heshta me shpresen se gjerat do te permiresoheshin.E dashur ushqimin qe me gatuan cdo mengjes duhet te dish qe nuk eshte ushqimi im i preferuar por i tim vellai por edhe kete here si cdo here tjeter heshta.Punen e lashe sepse dje fitova 8 milion $ ne llotari dhe mendova qe ajo pune nukme duhej me,por ti vendose te ikesh dhe vendosa me avokatin tim te mos le asnje qindarke.
  ps.vellai im nuk e ka emrin Karlo por Karla!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Barsaleta Te Ndryshme
  Nga MAJDI nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 220
  Postimi i Fundit: 25-09-2014, 02:25 PM
 2. Vitaminat e ndryshme
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 09:36 PM
 3. Kuriozitete te ndryshme...
  Nga aldo24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 07:53 AM