Takimet ne erresire, ne Internet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 17 prej 17
 1. #1
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  45
  Reputacioni
  0

  Zemer Takimet ne erresire, ne Internet

  Receta Gatimi  Takimet ne erresire, nepermjet Internetit?

  Matematika s'eshte nje opinion, keshtu kerkuese te shpirtit tuaj binjake, duke iu llogaritur probabilitetin, qe sa me shume,persona ju mund te njihni, me shume mundesi ka per te gjetur te vertetin.

  Por duhet te keni parasysh qe nje flirt i "eger" nuk eshte nje sport pa rrezik, por nje gjueti ku mund te gjesh surpriza te ndryshme.
  Sidomos on-line ku karakteri i vertet i bashkebiseduesit ngelet nje enigme, dhe mund te rezervoje,zhgenjime te medha,ashtu siē e dimostron nje kerkim i drejtuar nga instituti kerkimor "Lightspeed Research" per llogari te shoqerise "Logitech", mjafton te mendosh qe sot me ane te photoshop-it edhe Pinokut mund t'ja ndryshosh hunden dhe per me teper ne rrjet mund te ndeshesh ne ujqer qe bejne si qengja.

  Alarmuese,apo jo??

  Artikull per Lirenti.com Maj 2009

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Artikulli eshte teper i goditur per periudhen qe po jetojme, faleminderit!

  Dhe per sa i perket temes, te tille takime shpesh here mund te jene tragjike per shume arsye. Ne te shumten e rasteve personi qe mendon se po flisni hiqet si nje tjeter per tjeter. Nuk perputhet me pershkrimin e bere, ne jeten e perditshme nuk sillet si flet me ty ne ato ēaste, mund te jete i martuar dhe pse jo me 2-3 kamaj nga mbrapa....
  Per fillestaret ne kete fushe i ftoj te jene me naiv.


  Respekte!

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Sa per punen e femijeve, ata te genjejne edhe kur i takon personalisht. Nje shoqes time i ka ndodhur dicka e ngjashme, ku ai hiqej si me i vogel, nga c’ishte realisht, dhe ishte me 2 femije te vegjel. Une mendoj qe vajzat duhet te tregohen me te kujdesshme dhe me te pergjegjeshme.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kujta
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  17
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  hehe e dashuriii ee

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nje shoqe i imja eshte njoftu permes internetit dhe sote jetojn shum te lumture pran njeri tjetrit .Por jan raste te rrall keto .. ka edhe shum se''genjej'', dhe lirisht mund te them se ata qe genjen ne shumicen e rastev jan meshkujt.
  femra shum lete bien pre te fjalev pergdheles apo then me shkurte beson shum shpejte dhe pa nje pa dy bien pre e provokimev te njerzv shfrytzues qe mendon vetem per egon evet.

  Por shum me te arsyshem e shikoj lidhjen perems pc se live.
  Permes pc nuk mund te ndodh asgje nese nuk len takim por vetem kontakton.

 6. #6
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Imagjinata dhe Realiteti jan shum tė ndryshme me njėra-tjetrėn , nė shumicėn e rasteve
  Komunikimi nė internet tė krijon njė imagjinat shum tė kėndshme
  Kur pėrballesh me realitetin kėtu ėshtė problemi mė i madh ekziston mundėsia qė ajo mbretėri qė ke krijuar nė imagjinatėn tėnde tė zhduket nė sekonda nga nė gjė shum e vogl
  Kjo sjell psoja tė ndryshme Zhgėnjim, Depresion, ,,,,,,,
  Jan tė ralla rast kur nuk ka zhgėnjim. Prandaj duhet tu besosh instikteve , tė besosh konkreten dhe jo abstraket dmth atė qė arrin ta shikosh, ta prekėsh, nuhasėsh, shijosh dhe nė fund atė qė ndjen mos beso imagjinatėn

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Per mendimin tim nuk ka ndonje gje te keqe por dhe shum e pranueshme nuk mund te jete pasi nje person nuk mund ta njohesh sic duhet nepermejet internetit .

 8. #8
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Majdi nuk eshte e keqe te flirtosh ne internet thjesht duhet te shmangesh realitetin qe te mos zhgenjehesh te mos ket pasoja ne shpirtin tend
  Ndaj imagjinaten nga realiteti Virtualiteti le te ngelet virtualitet

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nuk them se eshte nje gje e keqe dhe jam plotesisht dakort me ato qe sapo that , por per 1 person qe kete gje mes virtualitetetit e mer seiozisht dhe do te kaloj ne realitet do ta ket paksa te veshtir .

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  E keqja qendron se nuk tregohen reciprok ndaje njeri tjetir ne keto raste...njeri anon nga genjeshtra!
  -Por ajo qe mua me duket gjest shum i ulet eshte se kam pare ca linka qe ende ne interenet kur shum femra bien viktima te njerzv manjak !nuk e di si behet por kam pare yutuben femra pa dit asgje ato ku leshohen cam. Pa qen ne dinjen ato? ky eshte gjest jashtzakonisht i ulet qe e ben dikush...

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  po patem sukses te ndezim qirinjet,nuk do ishte takim i kotė

 12. #12
  i/e rregjistruar Maska e arifi
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po asht e vertet se nuk asht mir ti besohet internetit po une jam nje djalisinqert qe kam deshir qe per mes internetit te gjej dashurin e jetes kush asht e interesuar let lajmrohet e flasim ne net

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  jam shum dakort me renix , monen , erinen
  sot kan te tilla koh , ku nuk duhet tu besosh njerezve ne jeten reale ,e jo me ne net
  ja ku kemi nje shembull konkret http://www.lirenti.com/showthread.ph...boi-INTERNETI-!!! ku mendjelehtesia dhe me pas zhgenjimi kan arritur kulmin !
  sa per ty arifi , nuk e di ku shkon ti me ate mendje , qe thua dua te gjej dashurin e vertet...kjo qe thua esht thj e pa mundur
  hidhi nje sy ksaj http://www.lirenti.com/showthread.ph...sojat-negative

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19


 15. #15
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  pffffffffff ......vertet shum njerez qe njihen ne boten virtuale shpesh nuk jan te sinqert dhe ka shuum e shum raste qe disa prej tyre labja i tregoj me lart ..... dhe shumica duket e dikur kte gje vazhdoj akoma kjo me habit ...!!!!! .....

 16. #16
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  ju keni tė drejtė,por Arifi e ka bėrė publike se ėshtė i sinqertė,nuk kemi pėrse tė mos e cilėsojmė ashtu.

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  me fal qe po ua u them por po na dilni me naiv se kta te rinjt , sepse i thenuri esht shuum larg nga i qenuri !!!
  kush esht ai qe thot nuk jam i sinqert ?!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Internet apo Celular?
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:33 PM
 2. Takimet e Mesnatave
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-10-2009, 06:13 PM
 3. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-03-2009, 01:42 PM

Etiketat pėr kėtė Temė