Nje 44 vjecar eshte ekzekutuar me arme zjarri pasditen e sotme ne qytetin e Durresit.
Sipas informacioneve te fundit te policise lokale, behet fjale per shtetasin Agush Hyzoto, i cili eshte qelluar me kallashnikov ne hyrje te pallatit te tij.

Sipas burimeve, autori i krimit ka arritur te largohet ne kohe nga vendngjarja, para mberritjes se uniformave blu, te cilat kane nisur hetimet per zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e tij.Vrasja e kambistit, ndalohen tre te dyshuar
Policia e Durresit ka ndaluar tre persona te cilet mendohet se kane marre pjese ne ekzekutimin e kambistit Agush Hyzoti.
Pa kaluar ende 24 ore nga ngjarja qe tronditi qytetin bregdetar, uniformat blu kane zbuluar autoret e krimit pasi analizuan provat e gjetura.


Keshtu, sipas policise, gjetja e armes se krimit dhe motori qe u perdor per kete atentat, kane cuar ne prangosjen e 3 personave te dyshuar, emrat e te cileve nuk behen te ditur.

Gjithashtu, policia thekson se dy prej 3 te ndaluarve e kane pranuar autoresine dhe pritet qe shume shpejt te njihen me masen e sigurise nga gjykata.