Greqia bllokon sherbimin "Street View" te Google


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Greqia bllokon sherbimin "Street View" te Google

  Receta Gatimi  Greqia kerkon te respektoje sa me shume privatesine e njerezve dhe per kete ka bllokuar sherbimin "Street View" te gjigandit Google qe lejon vizitat online ne qytetet me te medha te globit.
  Vendimi eshte marre nga autoritetet e Athines edhe pse nje zedhenes i shoqerise ka bere te ditur se per momentin ka vetem kontakte sqarimi mes paleve. Ne sulm kunder Google jane hedhur edhe autoritetet japoneze qe i kerkojne gjigandit virtual te zevendesoje imazhet qe dhunojne privatesine. “Street View” lejon perdoruesit te shikojne imazhe 3 dimensionale ne azhornim te vazhdueshem.
  Vitin e shkuar ne Londer u protestua gjate, pasi ne shume prej fotove dukeshin qarte cifte qe putheshin apo njerez qe dilnin nga dyqane seksi. Ne ate kohe, Google u detyrua te erresonte imazhet kompromentuese. Por nuk perfundoi me kaq, pasi nje muaj me vone, mijera njerez protestuan serish pasi ishin te shqetesuar se vilat e tyre mund te viheshin ne shenjester te hajduteve.
  Protesta ndodhi ne Broughton ne Anglise ku banoret bllokuan nje makine te google qe po merrte imazhe. “Street View” eshte nje sherbim qe ofrohet falas dhe pervec kompjuterave, tashme mund te hapet edhe nga celularet.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Street View, eshte nje sherbim i mire, por nga nje ane ka dhe keto pikat negative. Personalisht nuk do e vizitoja nje qytet qe nuk kam shkuar , pasi do me ike kurreshtja per te te vajtur me pas.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Adobe nis sherbimin "Creative Cloud"
  Nga vaaldr1n nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-07-2013, 11:55 PM
 2. Lindja e nėnės, live nė Google "Street View
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-12-2010, 08:49 AM
 3. Imazhe tė papranueshme nė Google Street View
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 08:38 PM
 4. Google Street View version pornografik
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-12-2008, 10:15 PM