Emigracioni ilegal, blindohet kufiri me Greqine


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Emigracioni ilegal, blindohet kufiri me Greqine

  Receta Gatimi  Me ngrohjen e motit, grupe klandestinesh i drejtohen gjithnje e me shpesh kufirit te gjelber mes Shqiperise dhe Greqise, per te kaluar ne menyre ilegale ne territorin e shtetit fqinj.
  Policia e Qarkut te Korces, nga ku kalojne pjesa me e madhe e emigranteve klandestine, ka shtuar ndjeshem sherbimet ne zonat kufitare. Kontrollet ne akset rrugore jane shtuar edhe ne thellesi te territorit shqiptar, deri ne qytetin e Korces. Grupe te rinjsh, qe nuk jane banore te Korces, kontrollohen imtesisht nga sherbimet policore. Jo vetem ne rruget e qytetit, por edhe ne hotele jane ushtruar kontrolle te shumta per te parandaluar nisjen e grupeve te klandestineve nga Korca dhe Bilishti drejt Greqise.

  Pavaresisht ketyre masave, qindra njerez kalojne ēdo dite kufirin dhe dhjetera prej tyre kapen nga policia greke. Gjate dy javeve te para te muajit maj, policia greke “dorezon” ne Kapshtice mesatarisht 120 persona, te kapur si ilegale ne territorin e vendit fqinj.

  Autoritetet policore ne Korēe deklarojne se, per te ruajtur kufirin nga kalimet ilegale eshte bere nje shtim i forcave policore, nderkohe qe shume akse jane blinduar nga prezenca e policise se rendit, duke ushtruar kontrolle ne mjetet e linjes Korēe-Bilisht. Ata qe dyshohet se jane nisur per te kaluar ilegalisht kufirin shoqėrohen nė komisariate, nė varėsi tė vendit ku kapen. Policia ka arritur tė arrestojė kėto ditė edhe tre persona qė konsiderohen organizatorė tė trafikut tė paligjshėm tė njerėzve drejt Greqisė.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  po ca te bejne shqipetarte e shkrete mbeten gjithemone ne mese te rrugve pa ndime ne kembe ?'?

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kur do i hapin ata kufijte aman, keshtu kush do te kaloj lirshem dhe boll me viza neper ambasada dhe kalimet neper shtigje.

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  po ne nuke hyjme kurre ne europe kure te hyjme ne do dalin te tieret

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Edhe kesaj radhe na shkoi hyq! Te merzisin vertet!

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  Ky artikull me kujton Korcen e viteve te komunizmit, deri ne vitet 90 gjithkush qe kalonte nga Korca ne Bilisht ne Zemblak do te kontrollohej, dhe te gjithe ata qe nuk ishin nga rrethi i korces do t emereshin ne pyetje se cfare donin qe shkonin drejt kufirit.

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e thanas
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  17
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  mos na pyet se e kemi hequr vete ne vitet 92-96.po me sa po shohim zvarre do hiqemi tere jeten dhe skemi per te pare nje dite te bardhe

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dy vjet burg per shkak te nje shkarkimi ilegal
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2012, 04:03 PM
 2. Marrėveshja me Greqinė, politike
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-10-2009, 05:52 PM
 3. Emigracioni, Athina dorezohet
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 04:37 PM
 4. Bllokohet kufiri, doganat greke serish greve
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-04-2009, 08:39 AM
 5. Emigracioni, tė ardhurat qė mbajnė “frymėn” e Shqipėrisė !
  Nga EMAUS nė forum Turizėm dhe Udhėtime
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2007, 11:08 AM