Foto tronditese te shqiptares qe iu prene gjymtyret


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Foto tronditese te shqiptares qe iu prene gjymtyret

  Receta Gatimi


  Fotot e Valbona Rames

  "Valbona, nje grua e keqtrajtuar". Ky eshte titulli i revistes prestigjioze "Epsilon" qe shoqeron gazeten greke "Eleftherotipia" ne botimin e radhes.
  Kesaj here disa faqe te saj, te shoqeruara me dy fotografi tronditese, komentojne historine tragjike te 30-vjecares shqiptare Valbona Rama se ciles, ish-bashkeshorti i saj i preu gjymtyret me nje sharre elektrike nje muaj me pare.

  Ajo kurohet ne nje prej dhomave te spitalit Kat te Athines. Mjeket kryen operacione te herepashershme disa prej te cilave deri ne 9 ore, per t'i ngjitur gjymtyret dhe per momentin ja kane arritur me sukses.Per me shume se 5 muaj ajo do te jete e mbyllur ne dhome, pa pune,pa pension invalidi,pa miq,pa infermiere personale.

  Flet shpeshhere ne telefon me dy femijet e saj ,deshmitare te grindjes se saj me bashkeshortin i cili i errur nga dashuria per ish-gruas se vet, arriti ne kete veprim barbar.

  Edhe vete Valbona, ashtu si grate e tjera, viktima te dhunes se familjes ,kishte vite qe keqtrajtohej,por nuk denonconte bashkeshortin e vet,e bindur se ky ishte fati i saj. Dy fotografite qe publikohen dhe e tregojne ne shtratin e dhimbjes trondisin perseri opinion publik.

  Tashme, ajo pret mrekulline per t'u ngritur perseri ne kembet e veta, per te punuar perseri me duart e saj dhe per te vertetuar se eshte me e forte se dhuna,se fati tragjik i jetes,se ashtu sic shkruan revista greke-jeta vazhdon rrjedhen e saj me force, ashtu si lumi Valbona nga i cili edhe prinderit e saj i zgjodhen emrin.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 27-05-2009 mė 10:11 PM.

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Obobobo.......gjenah e shkreta....

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e thanas
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  17
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  tani po e marr vesh kete barbarizem.eshte vertet per tu ardhur keq.zoti e ndihmofte cmundte thuash me teper

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  skam fjale!

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Shume tronditese.....

 6. #6
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  e shkreta sa keq

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Beyonce njeh Kosovėn, falė shqiptares Rita Ora.
  Nga olsii nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 09-03-2012, 09:48 PM
 2. 40 te verteta tronditese te botes
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-04-2011, 04:56 PM
 3. Rrah dhe prenė veten pėr tė mos shkuar nė punė
  Nga Enkelejda_24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 06:16 PM
 4. Llogaritje interesante, aktuale dhe tronditese!!!
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-04-2008, 10:04 AM
 5. Tronditese, masakrojne te riun anglez
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-02-2008, 03:13 PM