Receta Gatimi

Barsaleta e humor me bjondet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Cuore RossoNero
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Barsaleta e humor me bjondet

  Bjondja ne avion

  Nje here nje bjonde diku nga nje vend i Europes fiton nje llotari per te shkuar ne New York.
  Bjondja kishte nje bilete economy class. Por kur hyn ajo pa qe karriget ne zonen e mbyllur me perde ishin me te medha dhe me te rehatshme se ate te economy class dhe vendos qe te ulet ne nje nga te parat. Duke pare nje gje te tille disa nga stjuardesat me rradhe u perpoqen qe ta largonin bjonden nga ku ishte ulur per ne vendin e saj. Por bjondja nuk pranonte qe nuk pranonte duke thene qe 'Une kam fituar llotarine dhe do te shkoj ne New York'. Me ne fund nje nga stjuardesat shkon ne kabinen e piloteve dhe shpjegon se si e kishte hallin. Njeri nga kapitenet e pyet se si eshte zonja. Me te degjuar qe ishte bjonde i thote:
  -Degjo me lini mua te flas me te pasi gruaja ime eshte bjonde dhe une di se se te merrem vesh me te.
  Ai shkon atje pershperit dicka ne veshin e bjondes dhe bjondja menjehere shkon ne vendin e saj. Te habitur te gjithe stjuardesat e pyesin se si kapiteni arriti ta bindte bjonden. Ai pergjigj:
  -Shume thjesht: 'Kjo pjese e avionit nuk shkon ne New York'.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Cuore RossoNero
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Barsaleta e humor me bjondet

  Nje Bjonde Shume E Shqetesuar Hyn Ne Deren E Postes(ptt) Dhe Kerkon Qe Ta Lidhin Urgjentisht Ne Telefon Me Mamane E Saj. Punonjesja E Postes I Thote Se Telefonat Fiks Jane Perkohesisht Jashte Sherbimit. Bjondja E Shqetesuar Insiston Qe Punonjesja E Postes Ta Lidhe Sa Me Pare Ne Telefon Me Mamane.

  Nje Djale Qe E Degjon E Pyet:
  - Pse Nuk E Merr Ne Celular?
  - Bjondja: Po Te Me Jepje Nje Celular Tani, Do Te Beja C'te Doje.
  - Mire, - Thote Djali, - Hajde Dalim Prapa Postes,atje Ku Nuk Na Sheh Njeri!
  Te Dy Shkojne Prapa Godines Se Postes Dhe Djali E Pyet Bjonden:
  - Je E Sigurte Se Do Ta Besh Vertet Kete?
  - Sigurisht I Thote Bjondja;
  - Mire I Thote Djali: Ulu Ne Gjunje! (bjondja Ulet).
  - M'i Zberthe Pantallonat: (bjondja Ia Zbertheu Pantallonat Me Nxitim)
  - Djali: M'i Ul Te Mbathurat:
  - Bjondja Beri Si I Tha Djali:
  - Mrekulli! , - I Thote Djali. Mbaje Me Dore Dhe Jepi Tani!
  - Bjondja: alo Mama.......

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e Cuore RossoNero
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Barsaleta e humor me bjondet

  Nje polic po ecte rruges ne pune te vet.
  Pas tij po ecnin dy bjondina, por nga ato ama, sic i dini vete!
  Duke ecur, policit i kruhet koka, dhe ai pa e hequr kapelen fare, vazhdon te kruaje koken!
  Bjondinat, sa po e vejne re ia plasin me te madhe per te tallur policin!
  Uuuaaaaa, shikoje si po e kruan koken polici pa e hequr kapelen!
  Polici i degjon se po talleshin me te dhe u kthehet duke iu thene:
  "Po pse moj, kur ju kruhet verra juve, hiqni breket ne mes te rruges dhe e kruani" !!!...

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e Cuore RossoNero
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Barsaleta e humor me bjondet

  FUTET NE NJE4 LOKAL NJE BJONDE NUDO DHE AFROHET AFER BANAKUT DHE POROSIT NJE BIRRE POR BANAKJERI RRI I HUTUAR DHE KJO PASI E SHEF I THOTE HE MER LAL NUK KE PARE NDONJE HERE FEMER NUDO DHE KY I PERGJIGJET KAM PARE POR PO MENDOJ NGA DO TI NXJERESH LEKET.

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Cuore RossoNero
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Barsaleta e humor me bjondet

  Nje bjondinė i zinė disa vezė. Duke ngrėnė pyete i vllau: Pse janė kėto vezė aq tė forta, sa minute i ke zirė? 30 min.pėrgjigjet bjondina. Kėto duhen te zihen mė se shumti 5 min. ja kthen i vėllau. E di por kėtu janė 6 vezė -pėrgjigjet e hutuar bjondina

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Cuore RossoNero
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: Barsaleta e humor me bjondet

  Nje bjondinė i zinė disa vezė. Duke ngrėnė pyete i vllau: Pse janė kėto vezė aq tė forta, sa minute i ke zirė? 30 min.pėrgjigjet bjondina. Kėto duhen te zihen mė se shumti 5 min. ja kthen i vėllau. E di por kėtu janė 6 vezė -pėrgjigjet e hutuar bjondina

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Barsaleta e humor me bjondet

  1. Ēka ėshtė ndyshimi i njė PC. dhe njė bjondine?
  PC`s i duhet vetėm njė herė inputi.  2. Si mundet njeriu mendimin e njė bjondine ta ndėrroj?
  ja fryji asaj nė veshė, ja porosite edhe njė birrė  3. Pse interesohen bjondinet pėr AIDS`in
  sepse din ta lexojn.  4. Dy bjondina duke u shetitur gjejnė dy bomba.
  E para: „ Ne duhet kėtė menjėhere ta lajmrojme nė polici“
  E dyta: „Por nė qoft se njėra eksplodon“
  E para: „ po i thojmė se aty kishte qenė vetėm njė“


  5. Pse bjondinet mbajne njė gotė tė zbrazėt nė frigorifer?
  Ndodhė se ndonjė mysafir vjenė edhe asgjė nuk done te pijė.  6. Nje bjondinė i zinė disa vezė. Duke ngrėnė pyete i vllau: Pse janė kėto vezė aq tė forta, sa minute i ke zirė? 30 min.pėrgjigjet bjondina. Kėto duhen te zihen mė se shumti 5 min. ja kthen i vėllau. E di por kėtu janė 6 vezė -pėrgjigjet e hutuar bjondina  7. Ēka eshte ndryshimi i njė kompjuteri dhe njė bjondine?- Kompjuteri i duhet vetem njė herė inputi.  8. Si mundet njeriu t`ja ndėrroj mendimin njė bjondine?- Fryji nė veshė ose porosite edhe njė birrė.  9. Nė qoftė se njė bjondinė dhe njė zeshkane binė nga njė ballkon, cila mbėrrin mė shpejte nė tokė?
  Zeshkanja sepse bjondina duke ra teposhtė duhet me pyet dikend ka ėshtė rruga.  10. Si e mbyt njė bjondine njė zogė?
  Siiii? ajo e hedhė thjeshtė nga ballkoni.  11. Pse zoti i bėri bjondinet?
  Sepse pulat edhe kukullat nuk munden ta sjellin nje gotė birrė nga frigoriferi.  12. Ku e sheh njeriu se bjondina ja ka derguar fax`in?
  Nė marken e ngjitur.  13. Ēka thote nje bjondine nė qoftė se nė rrugė e shehe njė banane?
  „ Oooo Pėrseri rrexohem“  14. Pse bjondineve nuk i duhet ēadra?
  Sepse rruga prej kuzhine deri te dhoma me kulmė ėshtė.  15. Pse bjondinat nuk dijne te shkruajne numrin 11?
  Sepse nuk e dijne se cilin 1`ish ta shkruajne sė pari.  16. Mbas 10 viteve bėjne demostrata bjondinet. Pse?
  Atėherė i kuptojnė kėto vice qė sotė janė duke u bėrė.


  17. Njė zeshkane dhe njė bjondinė janė duke u shėtitur nė park, nė atė moment thotė zeshkanja “shiko njė zogė i vdekur“ „ ku po e shehė atė“ pyet bjondina duke shikuar nga qielli.

  18. Bjondina ėshtė si njė fletore, shkrun shkrun e dikur mbushet dhe e hedh nė qosh.

  19. Pse bjondina merr shkallė kur tė niset pėr nė dyqan? Sepse ēmimet janė tė larta.

  20. Mirdita bjondinė simpatike, a mundemi tė takohemi pėrsėri? Po, mė thirr nė telefon. Numri im ėshtė nė librin e telefonave. "Po emri yt"-"Emri ėshtė aty afėr numrit tė telefonit"

  21. I tregon njė bjondinė njė bjondine: Sot bėra testin e Shtatėzanisė. "Mirė, ishin pyetjet tė rėnda?"
  Ju Urojme Nje Disponim Te Mire Per Te Gjithe

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Barsaleta e humor me bjondet

  Dy bjonde bisedojnė:

  - Shkojmė nė plazh?
  - Shkojmė!

  Por donin tė bėnin sikur ishin turiste, dhe njėra i thotė tjetrės:

  - Catherine, give me the ball!
  Tjetra ia kthen:
  - Sure! Kė? Atė me qoftet?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. C'mendim ke pėr bjondet ?
  Nga Lirenti nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 27-10-2014, 01:29 PM
 2. Barsaleta
  Nga abdullah92 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 185
  Postimi i Fundit: 15-10-2013, 10:11 PM
 3. Bjondet, brunet apo zeshkanet?
  Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 28-03-2011, 04:18 PM
 4. Barcaleta mbi bjondet
  Nga girl08 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 25-09-2009, 04:34 PM
 5. :o Barsaleta +18
  Nga Lirenti nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-09-2007, 03:21 PM