Itali, alarm per temperatura te larta


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Itali, alarm per temperatura te larta

  Receta Gatimi  Alarm per temperaturat e larta qe kane pushtuar papritur Italine.

  Metereologet parashikojne ende dy-tre dite me temperatura te pazakonta per kete periudhe te vitit, me kulme mbi tridhjete grade ne qytetin e Romes dhe Perugias.

  Zyra e Posacme e Mbrojtjes Civile ka bere te ditur se sot dhe neser alarmi do te kaloje nga niveli dy ne nivelin tre, kur parashikohen nderhyrje te mundshme ne ndihme te personave qe mund te kene veshtiresi per shkak te vapes.

  Behet fjale kryesisht per femijet, qe nuk e kane shume te zhvilluar ndjesine e etjes dhe djersisin pak, si dhe per te moshuarit, organizmi i te cileve i pershtatet me veshtiresi temperaturave te larta dhe humb me shpejt lengjet.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  I bie qe personat qe nuk kane imunitet ndaj vapes, duhet te mbyllen brenda. Me mire ftohte, se sa ngrohte me shume se cduhet.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Ashtu eshte ,kjo vera vetem ket te keqe ka qe temperaturat kalojn cakun e normalitetit dhe shume njerez perkeqesohen jashte mase nga ky fakt, dhe une se duroj fare vapen behem shume keq kur temperaturat rriten shume, e kam tmerr,shumicen e kohes ne ver rri i mbyllur ne shtepi ose ne ndonje lokal me kondicionerin ndezur gjithe diten,dhe duke konsumuar uje me shumice.

 4. #4
  neper bote......... 10% Maska e ledjo
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  82
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  vertet ka fillu nje vape e madhe ketu.........

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  me te vertete po bene vape po njeriut nuke i gjendet e dreita dhe vapa keqe po dhe ftoti keqe

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Keshtu degjova dhe une, kete fundjave e kam programuar plazh!

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Nuk Na vijn edhe neve ketu keto temeperatrua

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Temperatura e Procesorit (CPU)
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-07-2012, 11:41 PM
 2. Alarm pėr drogėn “kanibale”
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-06-2012, 04:36 PM
 3. Gripi i derrave, Shqiperia ne alarm
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2009, 01:19 PM
 4. Vdekja foshnjore, me e larta ne BE
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2008, 04:12 PM
 5. Top 10 ndėrtesat mė tė larta deri nė vitin 2010
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-11-2007, 04:06 PM